MS 2015 – super-G žen - tak nám to superobrovsky vypuklo [článek] - strana 2 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování (strana: 2) - SNOW.CZ

MS 2015 – super-G žen - tak nám to superobrovsky vypuklo [článek] (diskuze strana 2)

Nalezené položky: 53 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

10.02.2015 21:22:10 #31 

CzechSkier

>> #23, Harry, 10. 02. 2015 16:52:39

„P.S. V národe kde je desat milionov hokejovych reprezentacnych trenerov,ktori jasne vidia a vedia ze ta tucna pani beha uplne zbytocne,na repre to nebude,,je tazke robit akykolvek sport spickovo ,s ohlasom v mediach .bez pevnych nervov.Uz som to tu davnejsie spomenul o tom diskarovi,kamo­sovi,co si vydrel olympiadu.Stat mu na poslednu chvilu zaplatil pobyt a mesacnu pripravu.Skoncil predposledny,media ho zosmiesnili jak maleho chlapca,lebo hodil o pet metrov menej jak mu to oni vopred naordinovali. Takze to tiez je len taky chujko,uz sa s nim zebrakom nebavim.:}“

>> #24, ˘Ö˘Krab, 10. 02. 2015 16:57:10 „Někteří (Záhrobská, Bank) se přesto dostali až na vrchol. Zajistil jim to větší finanční vklad do počátku, dřeli víc, měli větší talent, není v tom ještě něco jiného?“

Ono by možná bylo i užitečné se teď v době euforie kolem Banyho a Šárky podívat na starší vlákna s jejich jmény, jak se jim spílalo a psalo, jak je kdo za horizontem. Není to tak dávno…

www.juniorsports.cz

10.02.2015 21:39:38 #32 

˘Ö˘Krab muž

>> #31, CzechSkier, 10. 02. 2015 21:22:10

Řekněme, že vrcholové alpské lyžování, na rozdíl třeba od Rakouska, není u nás součástí propracovaného systému. Přesto jsou někteří reprezentující závodníci úspěšní nebo znovuúspěšní. Svaz se srdnatě tváří, že vše zaštiťuje a zajišťuje.

Co takhle poučeníčko z krizového vývoje, nebylo by? Čerpá svaz, pro dobro ostatních závodníků a tedy i své vlastní, zkušenosti těch, kteří se na úspěchu/neúspěchu podíleli? Nebo si každý škrábe na svém písečku, protože není zájem ze strany činovníků anebo dotyčného nějaký svaz naprosto nezajímá? Nebo jsme všichni stejná banda diletantů, kteří se liší jen nášivkou na bundě a je to o štěstí a loktech?

No nic, zase jsme to tady zhospodizovali.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

10.02.2015 21:54:22 #33 

HonzA_ muž

>> #32, ˘Ö˘Krab, 10. 02. 2015 21:39:38

Krabe, doporučuji si trochu počíst v zahraničních diskuzích, jak se tamnější fanoušci vyjadřují o současné situaci v Rakousku. Ve zkratce – až jim teď odejdou v chlapech starouši, budou na dlouho mít nejspíš jen „rakušáka“ Hirschera. A co když se zraní…

Nikde to nejde samo.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

10.02.2015 21:59:08 #34 

CzechSkier

>> #25, valerius, 10. 02. 2015 17:14:54

Jestli je na místě kritika, ať posoudí každý sám. Já osbně kritiku vrcholových sportovců obecně rád nemám. Prostě se někdo o něco snaží, výsledek je souhrnem mnoha faktorů, do kterých nikdo nevidí, zejména dřiny a obětí, a ono to vyjde jen někdy. Těch, kteří to jsou ochotni a schopni podstoupit je málo, ale chytrých, kteří se cítí povoláni hodnotit výsledky je mnoho. A asi to není jen problém sportu, že? Ono i v životě když se někdo o něco snaží (architektura, umění, podnikání,…) a ono se to nepovede, to je pak chytrých. Většina z nich nedokáže ani nic začít… A často je těch kritiků hodně, i když se to dotyčnému povede… To se pak divíme všichni, kam se to naše společnost řítí, nadáváme, kudy chodíme a myslíme si, že to ve volbách spasíme, když volíme jeden subjekt kurióznější, než druhý. Takže já i v životě se snažím kritikou šetřit všude tam, kde je poctivé úsilí a snaha. Takže se mi nemůžete divit, že i v tomto případě.

„#CzechSkiere, kolik vidis kolem sebe treneru, o kterych si myslis, ze vedi co delaji, dale se vzdelavaji a snazi se zlepsovat? A kolik vidis treneru, kteri to delaji jako rutinu a vice, ci mene, kazou polopravdy, pripadne nesmysly. Fakt by me to zajimalo. I nizsi patra trenerskeho stavu jsou dulezita.“

No píšeš to dobře, je to logické. Davy jich asi nebudou. Ale chlapi sorry, ono se o tom těžko diskutuje s někým, komu chybí alespoň základní, spíš nejzákladnější představa.Fakt to nemyslím ve zlém). Nabízím dohodu. Pojďte se mnou někdo absolvovat alespoň tře trenérské dny, abychom se sladili, o čem mluvíme, a já pak budu do nocí odpovídat konstruktivně na všechny otázky týkající se výsledků a samovzdělávání trenérů. Můžeme začít hned středa až pátek. Vstaneme v 5.30, sraz v 7.00 na Klínovci. Odstěhujeme věci na start skůtrem, který jsme si dopředu zajistili za jinou spolupráci. Postavíme obřák a časomíru, aby v osm mohl odstartovat první závodník. Mezitím dohlídneme, jestli jsou všichni řádně rozcvičení a jrestli nenastal nějaký problém s vybavením. V 9.00 za posledním závodníkem sbalíme časomíru a obřák, aby přijíždějící turista, který se vyhrabal z baldachýnu měl svah čistý. Pokud je měkčí sníh, zahladíme po sobě koryta, jak je to jen možné, Odvezeme obřákové tyče, dáme si na 15 minut čaj, přineseme slalomové, a cca v 10.30 stavíme slalom s časomírou, aby v 11.00 mohl začít trénink do cca 13.30. Mezitím samozřejmě trénujeme a natáčíme a sníme housku s karbanátkem z batohu. ve 14 máme sbaleno, naložíme auto a v 15 jsme doma. Najíme se, dáme na 30 minut šlofíčka a po 16 stáhneme videa do počítače, koukneme na jízdy a koukneme na výsledky z časomíry. Kolem páté jdeme do lyžárny, podle počtu lyží tak na 2 hodiny. Spát chodíme brzy protože ráno vstáváme. S manželkou si moc nepokecáme. No a mezitím vším ještě domlouváme další tréninky, soustředění, sháníme ubytování na závody, domlouváme možnosti tréninků v místech závodů a řešíme administrativu a materiální zázemí. No a ještě mezi tím vším vyděláváme peníze, aby bylo z čeho žít a lyžovat. A tak nějak si tady žijem. Pravdou je, že nám zbývá ještě celá noc na vzdělávání…

Takže kdo má zájem, zítra v 7 na Klínovci. A já si za to protáhnu večerku, abych tady odpověděl na všechny metodické otázky.

Zní to příkře? Možná. Ale taková je realita

I

www.juniorsports.cz

10.02.2015 22:07:45 #35 

HonzA_ muž

>> #34, CzechSkier, 10. 02. 2015 21:59:08

Dík za náhled do rutiny trenéra, je to rozhodně poučné a není to žádná pr.el.

10.02.2015 22:25:08 #36 

CzechSkier

>> #35, HonzA_, 10. 02. 2015 22:07:45

Trochu jsem kecal. Dneska jdu spát později. Právě jsem si otevřel Vlašský ryzlink výběr z hroznů a koukám na paralelní slalomy. A zítra v 17.30 jdu taky k holiči. Už se mi nevejdou vlasy pod přilbu.

I

www.juniorsports.cz

10.02.2015 22:31:53 #37 

HonzA_ muž

>> #36, CzechSkier, 10. 02. 2015 22:25:08

Teď jsi mně naštval, byl jsem připravený na tu 7 přijet. Takhle jsem si otevřel pivo a koukám na to samé…

Takže z té 7 ráno nic nebude.

11.02.2015 06:34:14 #38 

valerius

>> #31, CzechSkier, 10. 02. 2015 21:22:10

souhlas

vicemene souhlas.

Rikas, ze je na co nadavat, nejen ve sportu. A ze expertu je po neuspechu vsude hodne. Nevim, jestli zde neni mira pausalizace na skodu, protoze vsude je kupa “expertu”, ale mezi nimi jsou rovnez experti. A spousta lidi se upina k manualni praci a opomiji dusevni praci a svuj vyvoj, rozvoj, hledani chyb. (coz „neni lehke“, pokud nekdo dre 10,12, 16? hodin). Kolik lidi spatne vyhodnocuje (resp. ani moc nevyhodnocuje) vahu a dulezitost jednotlivych faktoru (tak, jak jsi to nastinil u paralelnich holeni, ci zuzovani stopy, nebo kde to bylo).

Argumentujes, ze je trenerstvi rehole a popsal jsi treneruv den. Vybral sis zrovna hektictejsi, nasly by se i mene hekticke. A jeste poznamka (promin me nedostatecne znalosti), nakolik je prinosne dat 2 treninkove jednotky denne v tycich? Co z toho plyne pro skladbu fyzicky (na lince “vybusna sila – rychla sila – silova vytrvalost – vytrvalost“)? Ale to jen detail (resp. dalsi kosate, jiz jinde natuknute tema, jdouci mimo zaber aktualniho tema), vychazejici (mozna) z mylnych znalosti.

A priklad na zaver. Resila se tu i potreba volne jizdy. Kolik vidis, v luxusnich jarnich podminkach (po ranu „beton“, zlevnene permice, minimum lidi – pravda, v poslednich par letech takovych dnu nebylo mnoho, leta predtim vsak ano) trenovat zavodniku? Minimum. Kdyz jsem rikal kamosce, ze i Ligety rikal, ze jezdi na jare na volno, tak na me koukala s protahlym oblicejem, ze uz se ji nechce. Jina balila lyze na prelomu brezna/dubna, ale uz planovala jarni ledovec. Zatimco luxusni podminky byly az do konce dubna.

Jiste, me se to jako “hospodskemu expertovy” radi, ja lyzuju pro radost a mam ten luxus, ze kdyz lyzovat nechci, tak nelyzuju. Ale dle toho, jak popisujes trenerskou reholi, nemelo by byt lyzovani v takovych podminkach samozrejme?

Ovsem vetsine zavodniku a treneru se nechce. Maji odbusenych X klacku a uz nechteji zimu videt. Druha, zasadnejsi vec, vetsina treneru a zavodniku v tom zrejme nevidi zas tak extra veliky prinos. Mohl bych zkusit vypocist, jak extremne dulezite to je a jak vyhodny je pomer prinos/naklady(vcet­ne usili), ale asi to zde tusime.

Tenhle priklad mi hraje do not, ale pritom je to jen “blbe jaro”, necely mesic. Nicmene premyslim, jak moc se musi zavodnici/treneri „snazit“, aby prinos nevideli a jeste se nehecli (pokud se na toto hecovat musi). A kolik podobnych prikladu lenosti, ci spatneho hodnoceni situace, by se mezi trenery/zavodniky naslo? Ci je to chyba?

11.02.2015 11:19:58 #39 

ivan-ski

Valerius: tie tvoje otazky su prilis teoreticke, a zvysok tycho analyz co sa tu prezentuju „neumi zatacet“ to je prilis naivne. Kazdeho by samozrejme zaujimal navod na uspech ako trenovat, kedy co robit, ktore faktory maju aku vahu. V podobnom duchu isiel jeden slovinsky pretekar (uroven WC/EC) po rady za Ante Kostelicom. Ten sa ho spytal ako trenuje, kolko je na snehu, odpoved 3–4 dni dochadza na kopec tyzdenne. Ante mu povedal ze nech sa prestahuje pod kopec, nech lyzuje kazdy den a potom nech znova pride s otazkami. Dalsi priklad, Anna F. v dni ked vyhrala SG od rana oddychovala setrila energiu. Tina M. v dni ked vyhrala DH rano trenovala GS, tak si teraz vyber co je spravne. Niektori, a teraz naozaj experti co maju narok sa vyjadrovat, vraveli ze Tina M. isla kombi slalom vrch na istotu a skoro jej to nevyslo, ona im potom vysvetlila ze bola fyzicky rozbita a inak to neslo. Tak ako moze nejaky uplny amater na fore riesit co je faktor a co nie, ako to moze robit niekto na vyssej urovni (lyziarsky svaz CZ/SK co su vlastne tiez len amateri) ked v tom maju problem aj v OSV. A takych prikladov je vela, trenovat viac alebo menej, co trenovat, riskovat zranenia, ako robit kondiciu (peniaze, trate vyjazdy ani nevravim) toto vsetko od detstva. Furt tu pitvate Klaru K. dake „neumi zatacet lebo ji to nikto nenaucil“, kedy sa narodila, co jazdi. Aj keby mala seriozne rady priamo od Kostelica nemyslim ze by jej to nutne muselo nejak pomoct, prikladov top lyziar + top trener a nulovy vysledok je vela. Aj lyziarska technika sa casom meni a menit aj vzdy bude. Takze nejake skripta a navody, pokial su viac ako 5 rokov stare su na top urovni nepouzitelne, ak vobec niekedy aj boli.

11.02.2015 13:25:45 #40 

˘Ö˘Krab muž

>> #39, ivan-ski, 11. 02. 2015 11:19:58

Ty bys nám vzal všechnu radost a lidstvu naději na pokrok – nebo minimálně průzkum slepých uliček. Všechno, co se tady ke Křížové napsalo, není víc, než jen hospodské plky, protože neexistuje jakékoliv propojení mezi tímto fórem a závodnicí či jejím realizačním týmem. Tudíž není ani žádný dopad, ani negativní. Ivan V. to navíc dobře uvedl na pravou míru, že je to milá a snaživá závodnice a že to jinak ani nejde.
Od příště jí tedy budu bezvýhradně fandit a nebudu spekulovat, jestli by se to nedalo dělat lépe a s lepším výsledkem, jestli soudruzi neudělali někde chybu.

Ovšem v ženském lyžování se nám blýská na lepší časy. Na příštím MS bude za nás v SG žen nastupovat Lindsey Banková.

(odkaz)

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

11.02.2015 14:45:56 #41 

Pavlos muž

>> #40, ˘Ö˘Krab, 11. 02. 2015 13:25:45

Já už budu taky hodný. Budu fandit našim sportovcům a když jim to nepůjde, tak si budu říkat, že pro to vlastně udělali maximum a víc už to ani nešlo. A budu trpělivý rok, dva, tři, čtyři… Třeba mají jen smůlu.

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

11.02.2015 17:49:01 #42 

HonzA_ muž

Tohle je lepší, Krabe.

Je vidět, že nám vyrůstají nové ženské lyžařské naděje. Nebo alespoň fanynky.

Fotky

11.02.2015 17:53:51 #43 

HonzA_ muž

Fotky

11.02.2015 20:26:46 #44 

CzechSkier

>> #38, valerius, 11. 02. 2015 06:34:14

No sympatické je, že o tom přemýšlíš. S volnou jízdou a jejím přínosem je to samozřejmě pravda. Ale jak píše ivan-ski, chybí ti praktický pohled.

Jak jsem řekl, moje nabídka ohledně účasti na trénincích platí a pak budu poctivě odpovídat na všechny teoretické otázky, pokud ještě budou padat. Ale abych nebyl tak striktní, ještě naposled pár poznámek:

Samozřejmě můžeš zmiňovat různé tréninkové postupy a principy superkompenzace, atd. A plánovat si posloupnost aktivit a střídání zátěže s odpočinkem. Je vidět, že tě to zajímá, tak si klidně sestav vzorový tréninkový plán třeba pro žáky nebo juniory. A zakomponuj do něj všechny principy, o kterých mluvíš. Pak si vezmi provozní doby areálů v dosahu, rozvrhy hodin žáků, pracovní dobu trenérů, počasí a dopravní situace, atd. A uvidíme, co ti z toho zbyde. A pak vezmi ten zbytek a zajdi s ním za provozovatelem areálu a vysvětli mu, že by měl zrychlit lanovku a regulovat fronty, protože tobě nesedí pauzy podle superkompenzace. A rovnou mu vysvětli, že ty potřebuješ, aby ses napřed v klidu rozjezdil ve volné jízdě a na obřák šel tak kolem 11 hodin, kdy budeš mít za sebou koordinaci a nové dovednosti. Ve 12 tam může pustit turisty, protože ty stejně máš v plánu tréninkovou pauzu, ale ve 13 už zase potřebuješ jezdit, aby jsi po regeneraci dodal další zatížení. A taky ten krátkej kopec na 20 bran, co ti nechává, ať si nabouchá, protože ty potřebuješ trénovat vytrvalost na 40, vždyť přeci nejvíce chyb se dělá v poslední části. A až budeš prchat s funícími bernardýny v zádech, tak sem napiš svoje pocity.

Víš proč řada lidí nejezdí na 2 hoďky na jaře na tvrdých kopcích na volnou jízdu (Poslední závody jsou koncem března, takže zřejmě mluvíš o těch nádherných dubnových týdnech)? Protože většina je po sezóně tak utavená, že skoro není schopná nic vstřebat. To by se ještě dalo vyřešit. Ale oni taky musí zajít do školy a dodělat klasifikační zkoušky a testy, protože jim po absencích a nenapssaných testech zůstalo několik neklasifikovaných předmětů. A řada trenérů, kteří nejsou profesionály, si už vybrala dovolenou, nebo jejich zaměstnavatelům už dochází trpělivost s náhradním volnem. A nebo ztrácí trpělivost zákazníci podnikatelů nebo se hlásí problémy ve firmách zanedbaných za poslední 3 měsíce. Ona totiž většina sportovních zařízení je připravena na provoz po běžné pracovní a studijní době. U lyžování je to přesně obráceně.

Jasně, že žákovský trenér by měl být svědomitý, zvídavý, schopný techniku předvést i vysvětlit, měl by být pedagog a měl by mít spousty dalších předností. Pojďme vymyslet ještě další kvalifikační kritéria. Protože v každé podhorské i nepodhorské dědině čekají zástupy potenciálních trenérů, kteří se perou o to, aby se mohli zdarma a ve svém volném čase věnovat dětem v tomto perspektivním sportu.

Já vím, že to myslíš dobře a že si tento tón nezasloužíš. To já jen jsem už trochu unavený z různých oddílových a jiných schůzí, kde se schází přehršel geniálních nápadů, rad a dokonce i koncepcí, ale když potřebuješ pomoct s uspořádáním závodů pro děti, tak co bys řekl, kde jsou najednou všichni? A taky jsem unavený z toho, že nejvíce mouder přichází od těch, kteří se nikde neosvědčili, tak teď ukazují, jací jsou všichni pitomci. Takže se Ti omlouvám za tuto křivdu, ale víš, jak to je. Vynadáno za to, že nikdo nepřišel, dostanou vždycky ti, kteří přišli…

I

www.juniorsports.cz

11.02.2015 20:55:08 #45 

valerius

>> #44, CzechSkier, 11. 02. 2015 20:26:46

Nevim, jestli se trosku nemijime.

Jestli tu nediskutujeme na jedne strane (radoby?) vzletne (a obecne) myslenky a na druhe strane (jejich naraz na) tvrdou realitu v konkretnim pripade.

Ty zminujes sve profesni problemy, ja zminuju profesni nekompetentnost jinych (jisteze ne vsech) a neochotu svou nekompetentnost odstranit.

Nejak me to prestava bavit, resp. zajimat, oba jsme sve rekli (snad).

A vubec se neomlouvej, me Tvuj ton a primocarost naprosto vyhovuje. Nevyhovovalo by me nekonkretni zvatlani, pretvarovani, ci jen (prehnane/zbytecne) slusne jednani, pokud uz tomu situace, dle Tebe, neodpovida.

Jestli bych se Ti take nemel omlouvit. To pro pripad, ze mi neco unika (a ze bych mel cteni venovat vice usili), protoze i po druhem precteni zadnou krivdu necitim a nevidim, proc bych mel.

11.02.2015 21:06:52 #46 

m3 muž

Když už tak ,Lindsey Bank.To není tak krkolomné.Trochu mám strach jak a jestli projde sextesty.

11.02.2015 21:26:49 #47 

orim muž

>> #42, HonzA_, 11. 02. 2015 17:49:01

Tá kresba je skutočne báječná. Na 9. ročnú niečo perfektné. Ešte tomu dala správne časovanie v nápisoch Ondřej Bank, Bank, bum.

PS: Keď som videl fotku Banyho v nemocnici, tak poudieraného a poškriabaného po tvári napadlo ma „že on v podstate jediný z popredných borcov z WC jazdí hlavou“.

11.02.2015 21:33:28 #48 

˘Ö˘Krab muž

>> #46, m3, 11. 02. 2015 21:06:52

Po tom zázračně rychlém zotavení mám spíš strach, aby prošel testem Turingovým.

11.02.2015 21:52:36 #49 

m3 muž

Nějak mi připadá,že poslední čas vyznívají tvoje příspěvky poněkud pesimisticky.Po­pravdě tomu trochu rozumím,protože jak se říká 100× nic umořilo osla.Někde jsi napsal,že bude dobré když ti z toho zůstanou pěkné vzpomínky (možná cituji nepřesně,ale smysl je myslím správně). Určitě zůstanou a to skoro ve 100% jen ty pozitivní.

11.02.2015 21:56:40 #50 

m3 muž

>> #48, ˘Ö˘Krab, 11. 02. 2015 21:33:28

Zapeklitá situace.Záleželo by asi jestli by tam šla nebo šel.

12.02.2015 06:09:23 #51 

CzechSkier

>> #49, m3, 11. 02. 2015 21:52:36

Viď? Sám jsem si toho všiml. Budu se nad tím muset zamyslet.

I

www.juniorsports.cz

12.02.2015 09:12:00 #52 

Harry žena

>> #51, CzechSkier, 12. 02. 2015 06:09:23

Neboj,to je len jarna depresia.To sa spravi a prejde.

Co neprejde,bude stale vetsi problem s prachami,tak ako budu ekonomicke penazovody pomaly priskrcovane.

Ach,jaj.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

12.02.2015 18:40:41 #53 

HonzA_ muž

>> #47, orim, 11. 02. 2015 21:26:49

Tak to s tím ježděním hlavou je dost dobrý!

A máš pravdu, holčina si s tím vážně vyhrála. Očividně ji baví detaily.

Nalezené položky: 53 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

21.09.2019

Lyžování v Severní Koreji aneb lekce v lyžařské diplomacii

Měnou v Severní Koreji je won. Ale jako turista nemá...
20.09.2019

Dolomiti Superski 2019/20: 100 mil. eur do nových lanovek i sněhu

V Dolomitech během léta 2019 investovali do lyžařské...
18.09.2019

Připravte své lyže na zimu!

Zima umí přijít ze dne na den, jak už jsme tolikrát ...
17.09.2019

Lanovky v Montafonu

Silvretta Montafon je největším lyžařským střediskem...
17.09.2019

Japonské prašanové a gastro hříchy

Japonsko se díky své přírodní dispozici, zajišťující...
16.09.2019

Martin Barták ovládl Světový pohár v travním lyžování

Po třinácti titulech juniorského mistra světa a dvou...

Diskuze o lyžování

Nácvik carvingu na inlajnech?

dnes 09:45:05 od Marek Bednář

Pitztaler Gletscher: [Středisko]

dnes 09:26:44 od Radek Holub - SNOW

Starší dětské lyže

dnes 09:11:20 od Bára23

Cortina d'Ampezzo: [Středisko]

včera 21:31:03 od Radek Holub - SNOW

Silová a kondičná príprava lyžiara

včera 13:37:58 od IIIvan

Prosba o radu - lyže kolem 5 tisíc