Süß Tirol nebo Südtirol ? - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Lyžování v médiích Süß Tirol nebo Südtirol ?

Süß Tirol nebo Südtirol ?

10.02.2015 17:55:37 #1 

˘Ö˘Krab muž

Samozřejmostí je pořádný náklon dopředu a kolena pokrčená tak, že ucítíte, jak vám do holení lyžáky nemile vytlačují obrys.

Doba vykrojených carvingů s dostatečnou pevností v torzi, kdy se jezdí ve velké rychlosti na hranách, například posunula obě lyže pořádně od sebe.

Po oblouku z pluhu se například už nezvedá horní noha, aby se vrátila v přívratu, musíte z něj vyjet už s lyžemi dostatečně vzdálenými paralelně od sebe, což při zrychlení vede k výuce carvingového oblouku.

Stejně jako třeba krátké dynamické oblouky s pořádným „pumpováním“ těla nahoru a dolů a s tyčkami vztyčenýma šikmo před sebe, skrz které vidíte instruktora ve svahu pod sebou. Musíte ho v takovém „hledáčku“ udržet, ať se děje cokoli.

A takových „chytrých“ cvičení, při nichž si připadáte jako blbec, jsou desítky.

aneb

Jak se učí lyžovat v Tyrolsku

Miluji naše novináře, miluji Rakousko, ale lyžovat bych se jel učit raději dál na jih.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

10.02.2015 18:21:23 #2 

HonzA_ muž

>> #1, ˘Ö˘Krab, 10. 02. 2015 17:55:37

No vidíš, zkus si to s tyčkami vztyčenýma šikmo před sebe – budeš si při tom připadat jako blbec, stejně jako autor. Ale možná budeš mít kliku a už ti to nezůstane. Narozdíl od něj…

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

10.02.2015 18:24:46 #3 

HonzA_ muž

>> #1, ˘Ö˘Krab, 10. 02. 2015 17:55:37

A nebo taky „Šůs Tyrol“ ;-) To by aspoň bylo stylové.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

10.02.2015 19:11:48 #4 

m3 muž

Mě se líbí Süß Tirol v Südtirol :-D

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy