Problem s botami (strana: 2) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Lyžařské boty Problem s botami

Problem s botami (strana: 2)

27.01.2020 10:21:00 #31 

Příspěvků: 6846

˘Ö˘Krab muž

>> #27, fspuh, 26. 01. 2020 08:56:55

„Tenčí noha“ je podle Tebe co? Jako úzké chodidlo? Celkově hubené chodidlo? Zadej si do vyhledávače „narrow feet“ a posuď sám.
Pokud jsi majitelem opravdu úzkého chodidla, tak je pro Tebe jedinou cestou adaptace závodních bot, protože (v rámci pohodlí a následně „pohodlí“) prostě dostatečně úzké boty v rekreační ani běžné sportovní řadě nekoupíš. Věř, že právě šířka je pro pocit z boty a ovládání lyže tou základní překážkou. Závodní boty (od semiplug výše) jsou už vyrobeny tak, že mají materiálu spíš více než méně, když někde náhodou přebývá, tak se ubere/vytáhne), ale díky tomu sedí i na Popelčinu útlou nožku. Rekreační boty jsou oproti tomu vyrobeny tak, aby do nich v pohodě vešla i nejtlustší ještě přijatelná pařáta a nikdo si nestěžoval.
Výše zmíněná „Céčka“ u výrazně nestandardních chodidel dělají jen polovičatou službu, jsou určeny spíš pro lidi s placatým chodidlem a malou patou/hubeným kotníkem. Nebo pro případy, kdy výrobce obuvi udělal záměrně výklenek pro patu málo výrazný.
A čím méně typická chodidla máš a čím vyšší nároky na výkon lyžařských bot, tím spíš musíš směřovat k botám velmi dobře padnoucím a k tomu nejspíš ještě upraveným na míru.
Předem se smiř s tím, že to nebude zadarmo i s tím, že se budeš muset naučit do takových bot obouvat. Odměnou budiž trvanlivost a zcela neopakovatelný pocit z padnoucích a fungujících bot.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

27.01.2020 11:09:37 #32 

Příspěvků: 2397

korsičan muž

Hodně úzká bota na tenké nohy je taky Dalbello Lupo (užší botu jsem snad nikdy neviděl). Je to 110, takže dobře poslouží i na rekreační ježdění.

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

27.01.2020 12:36:12 #33 

Příspěvků: 858

Myval muž

>> #31, ˘Ö˘Krab, 27. 01. 2020 10:21:00

Výše zmíněná „Céčka“ u výrazně nestandardních chodidel dělají jen polovičatou službu, jsou určeny spíš pro lidi s placatým chodidlem a malou patou/hubeným kotníkem.

Ano, tohle je prave muj pripad. Z dotazu jsem pochopil, ze jde hlavne o uzky kotnik. Pokud ma tazatel i uzke chodidlo, tak to chece urcite jinou botu.

Nejlepší je TLUSTÁ ( lyže :-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy