Lyže pro všechno (R soul 7, L sir francis...) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Freeridové a freestylové lyže Lyže pro všechno (R soul 7, L sir francis...)

Lyže pro všechno (R soul 7, L sir francis...)

22.03.2016 18:17:05 #1 

Stiff

Ahoj,

už nějaký ten pátek jezdím jak sjezdovku a park plus občasné výjezdy mimo sjezdovku. Bohužel mi už na to nestačí moje lyže (faction candide 1.0 90mm ve středu 182cm). Považuji se za více pokročilého lyžaaře, kterému nedělá problém většina terénů. Mám 190cm a 85kg. Chtěl bych si pořídit lyže pro každou srandu, které zvládnou vše co jim připravím. Zatím jsem přeemýšlel o Line S.F.B. v délce 190cm nebo o Rossignolech Soul 7. Budu rád pokud mi mou volbu vyvrátíte nebo podpoříte popřípadě doporučíte i jiné modely. V Čr moc nejezdím 80% času na sněhu trávím ve Francii. Děkuji za odpovědi

23.03.2016 09:57:36 #3 

Myval muž

Jezdim S.F.B uz ctvrtou sezonu (prevazne Rakousko a Francie). Jsou to velice tocive, mekke a pohodlne lyze (vzhledem ke svym rozmerum). Do hodne hlubokeho prasanu jsou uz trochu uzke, ale treba na blbnuti v lese parada, na mekke rozryte sjezdovce luxusni svezeni jak v limuzine (pekne „carvuji“ stredni oblouky). Me osobne hodne vyhovuji, ale lidem kteri chteji tvrdou lyzi a velmi rychlou jizdu v dlouhych obloucich nevyhovuji prozmenu vubec. Mam delku 184 a vazim 75kg. Na 85kg chlapa urcite ty 190, kratsi rozhodne ne.

Ted koukam, ze novy model je trochu predelany, je celkove o neco uzsi, takze asi jeste lepsi na sjezdovce za cenu ztraty vztlaku v hlubokem??

Nejlepší je TLUSTÁ ( lyže :-)
Fotky

23.03.2016 16:16:16 #4 

Stiff

>> #3, Myval, 23. 03. 2016 09:57:36

>> #3, Myval, 23. 03. 2016 09:57:36

Děkuji za názor, potřeboval jsem hlavně slyšet jak se chovají na sjezdovce, bál jsem se, že už jsou moc široké. Upřímně jsem trochu na vážkách jestli se rozodnout pro nový předělaný model nebo pro ten starší. Udělají 4mm pod vázáním velkou změnu v pocitu jízdy na sjezdovce? Co by jste preferoval vy?

23.03.2016 16:36:31 #5 

Myval muž

Ty –4mm fakt netusim co zpusobi v praxi (mam starsi model 108mm). Ja je mam jako lyze primarne do terenu, ale i na sjezdovce jsou dobre, pokud teda sjezdovka neni tvrda ledovka (cim je mekci a rozrytejsi, tim lip). Opravdu univerzalni lyze jsou pro me Scott Crusade (92mm, 179cm), ty jezdi krasne i na tvrde sjezdovce (v terenu pochopitelne na SFB trochu ztraceji). Uz jsem si zvykl, ze vetsinou taham ssebou dvoje lyze, takze 100% univerzalnost nehledam. Ale je pravda, ze minuly tyden jsem v Risoulu jezdil 3 dny vkuse na SFB i po sjezdovkach, bylo teplo, slunicko prazilo, v odpolednim firnu jsem si krasne uzil (narozdil od nebozaku na slalomkach) :-) .

23.03.2016 19:55:36 #6 

Stiff

>> #5, Myval, 23. 03. 2016 16:36:31

Ještě mám dotaz co se týče kvality. Hodně zahraničních fór píše o tom, že LINE jsou na jednu zimo a pak je po nich nic jaké máš ty zkušenosti? Měníš je každým rokem nebo ti drží víc let v kuse?

23.03.2016 20:32:58 #7 

Myval muž

Mam treti sezonu stale ten samy par. Prijde mi, ze kvalita je ok. Zmeny pruznosti a tuhosti nemuzu posoudit bez porovnani s novym kusem, ale myslim ze je to v mezich starnuti jinych lyzi s drevenym jadrem. Vlastne vloni jsem mel pujcene nove Opusy a nebyl tam prilis velky rozdil.

Co se tyka hran a skluznice, tak jednak jsou o neco masivnejsi nez na vetsine „sjezdovkovych“ lyzi a navic je skluznice dost odolna, mnohem vic nez treba na lyzich Scott, takze nejaky kontakt s sutrem ji vetsinou moc neublizi. Teprve letos jsem vyrobil poradnou diru, ktera bude vyzadovat vyseknuti kusu skluznice a vlepeni noveho. Jinak po kazde sezone strojovy servis a behem zimy rucni brouseni a voskovani tak po 3–4 dnech na snehu. Myslim ze mi vydrzi jeste minimalne 2 sezony. Ale nejsou to moje jedine lyze, takze je jezdim tak zhruba 20 dni za sezonu.

Je pravda, ze jsem videl i jednu lyzi zlomenou (o rok starsi model), ale to bylo v takove nestandartni situaci, ze by to nevydrzela ani lyze zadneho jineho vyrobce. Takze podle me je to docela vpohode.

24.03.2016 10:52:25 #8 

Stiff

>> #7, Myval, 23. 03. 2016 20:32:58

Děkuji moc za rady, pořád v hlavě bojuji s myšlenkou jestli R soul7 nebo L SFB ale Vaše rady mi dost pomohly v přiblížení se vlastností SFC. Děkuji

24.03.2016 11:40:12 #9 

Myval muž

No tak je to jen muj subjektivni jednostranny nazor, ty Rosi jsem nikdy nejezdil, ikdyz na svahu jsem je videl pomerne casto (ale nikdo z kamaradu je nema, takze nebyla moznost je osahat).

05.10.2016 19:11:00 #10 

PE3K muž

Soul7 jsou po pro mě zatim to nejpříjemnější na čem jsem se kdy svezl. Prekvapivé pro mě byly výkony na sjezdovce. nečekal jsem, že budu sekat GS oblouky na ranní tvrdý pistě. Mimo sjezdovku nebo v odpoledním bordelu je Soul7 jako doma. nádherně ovladatelná, hravá. Na vlastnostech tomu určitě přidává odlehčení špičky a patky.

Mám je dvě sezony a když tak o tom přemýšlím, asi jsem za tu dobu nejel na lyžích které by mě bavily víc, jakože si vždycky rád vyzkouším něco jiného. Vlastně přemýšlím o koupi dalšího páru na kombinaci s telemarkovým vázáním.

Doporučuji vyzkoušet :))

SKOL

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy