Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu! - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Rakousko Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

28.11.2016 18:54:36 #1 

Erik Ministr

Mám možnost si vybrat ze 3 stredisek v Rakousku.

• Zell am See-Kaprun
  • Saalachtal
  • Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Jedu s pritelkyni a jde mi o prostredi a rozmanitost,proste kde je to celkove nejlepsi a kdyby jste si mohli vybrat z techto 3 stredisek,kam by jste se rozhodli vy.

Dekuji moc! :)

28.11.2016 19:41:04 #2 

HonzA_ muž

>> #1, Erik Ministr, 28. 11. 2016 18:54:36

Prostředí a rozmanitost? Saalbach. Ale určitě je důležité i to, kdy pojedeš. To už si rozštípni sám.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

28.11.2016 20:04:53 #3 

Radek Holub - SNOW muž

>> #1, Erik Ministr, 28. 11. 2016 18:54:36

V podstatě se všechny dají považovat za jednu jedinou velkou „oblast“. Mně tedy přijde rozmanitější okolí Zell am See než Saalbach – je na výběr z členitého areálu napůl v lese a nad jeho hranicí (Schmittenhöhe), z malého a liduprázdného (Maiskogel) i z ledovce (Kitzsteinhorn).

Saalbach je vynikající, rozsáhlejší, ale rozmanitější bych neřekl, snad až na nově připojený Fieberbrunn.

Jako Saalachtal je myšlen Lofer? To je relativně malé, čistě rodinně orientované středisko s loukami. Velikostně nesrovnatelné s předešlými dvěma, ale na dojíždění to do nich není daleko, teoreticky se tedy dají vyzkoušet všechna ta střediska.

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.

28.11.2016 21:39:04 #4 

Ender muž

Na Loferu jsem byl a už tam nikdy jet neplánuju. Neoslovilo mě to. Zell am See lepší, ale je to takový průměr. Na Kaprunu jsem ale nebyl. Saalbach je ovšem jiná káva. Severní a jižní svahy mi přišly dost rozdílné. Na jedné straně pláně, na druhé užší sjezdovky i v lese. Ze Saalbachu jsem byl nadšený a myslím, že je to jedno z nejlepších velkých středisek snadno dosažitelných z Brna. Vše ovšem ovlivňuje fakt, že jsem v Saalbachu zažil 2m sněhu, slunečno a přitom celodenní mráz. Navíc to bylo v lednu, takže nebylo moc lidí. Perfektní stav sjezdovek až do odpoledne. Snad tam tuto kombinaci ještě zažiju… :-)

28.11.2016 23:23:45 #5 

Martin_B muž

Každá z těchto možností má své pro. Já jezdím nejraději na liduprázdném Maiskogelu. Hlavně proto, že to mám z pensionu na dosah ruky. Ale vždy si zpestřím lyžovačku Leogangem, ledovcem a i Schmittkou. Za pár let to stejně bude jedno super mega středisko. Schmittenhöhe se lanovkou do Viehhofenu k Saalbachu již o kousek přiblížila.

Ukážu Vám cestu rájem (lyžařským)...tak přijeďte.
Fotky

29.11.2016 13:51:33 #6 

silversurfer

>> #5, Martin_B, 28. 11. 2016 23:23:45

zajimava diskuze. nikdy jsem nehoroval ke Kaprunu, nebot uz od zac 90.let , kdy jsem tam byl poprve , se mni tam nelibilo…nicmene Smitten vyvpada vice nez zajimave, avic se da bydlet i u lanovky ci sjezdovky. V Saalbachu jsem nikdy nebyl a i tam buych se nekdy docela rad podival , pro tu pestrost. Na druhou stranu nejsem uplne priznivec techto lyzarskych fabrik…radsi jezdim na stare sedacce s perfektni pistou a par lidma:-))

29.11.2016 14:05:32 #7 

Votavik muž

ja bych jel do Saalbachu.

30.11.2016 22:22:32 #8 

HausGassner

Kvuli kochani a vyhledum Zell/Kaprun, kvuli kilometrum upravenych sjezdovek Saalbach, kvuli hrani si v prasanu Fieberbrunn, s detmi Lofer :-). Ale jak jiz predeslali nekteri ‚predrecnici‘, vsechna zminena strediska jsou vlastne relativne blizko u sebe, takze bych volila podle aktualni nalady, pocasi, snehovych informaci z webcamu atd.

Let it snow!

01.12.2016 07:16:24 #9 

Vvladimir muž

Když koupíš Superski permici utratíš o několik set Kč navíc, ale budeš mít volbu si každý den vybrat dle aktuálního počasí. Z Zell am See je to autem do Saalbachu asi 20 min a na Kaprun cca taky tak. Kousek je i Maria Alm.

02.12.2016 16:18:08 #10 

Martin_B muž

>> #6, silversurfer, 29. 11. 2016 13:51:33

To já samozřejmě také, ale postupem času bude těžší a těžší takové „pisty“ najít. S kaprunským ledovcem na Kitzsteinhornu je to takové legrační, buď jej lidi z duše nemají rádi nebo ho bezmezně milují a nedají na něj dopustit. Já jsem ten mezi…Díky novým lanovkách je toto středisko čím dál více zajímavé a nedostatkem lyžařů rozhodně nestrádá.;-)

Ukážu Vám cestu rájem (lyžařským)...tak přijeďte.

03.01.2017 09:58:21 #11 

plamice žena

včera jsme se vrátili z prodlouženého víkendu u zell am see. vyzkoušen ledovec kitzsteinhorn /kde jsme byli letos již po druhé/ a nově Leogang. Na ledovci se líbí hlavně manželovi, mne už moc ne, menší výběr sjezdovek, fronty na lanovky jak kde,nejlepší sníh na sjezdovce byl jen ve vyšší části až nahoře u vleků, nížeji do středu se tvořili muldy a sjezdy až k hlavní lanovce byli zledovatělý, jen technický sníh…druhý den vyzkoušen Leogang, kde se nám to moc líbilo,z Leogangu jsme stihli až na kopec Prundlkopf /měli jsme na to jen čtyři hodiny/, na hlavní lanovce dole tedy šílená fronta, ale nahoře už to bylo fajn, sjezdovky modré a červené,pro nás tedy modrý spíš jako červený a červený místy jako černý/sníh nahoře tak akorát, místy také zledovatělý,dlouhý sjezd po modré na konci dni až k hlavnímu parkovišti by byl také fajn, nebýt míst s ledovýma plotnama…z kartičky vám to pak ukáže počet nalyžovaných kilometrů…středisko jako takové se mi moc líbilo…jen je ještě začátek zimy není tam moc přírodního sněhu, tak to občas bylo dost nepříjemný.jinak před rokem jsme ještě byli na maiskogel – jednoduchý kopec se dvěma lanovkama,na pohodový lyžování,jen jak loni bylo málo sněhu i zde, tak dole sjezd k lanovce byl v tunách rozbředlého technického sněhu)ještě jsme loni zkoušeli kitzbuhel a tomu bych dala ještě hvězdičku navíc než leogangu

jsem jen samouk, co miluje lyžování

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy