Lyžařské školy (strana: 3) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Lyžařské školy (strana: 3)

27.12.2013 18:22:49 #61 

Clepino

Jestli se můžu přidat k tématu. Jsem instruktorem v jedné lyžařské škole a myslím, že stejně jako jiná odvětví je to prostě o lidech. Dokonce ani jedna lyžařská škola, byť mají sebelépe sjednocenou metodiku, není reprezentována každým svým instruktorem stejně. My si protě jen do školy nebereme sezónní pomoc studentů, protože je výsledek příliš nejistý. Jsme malá skupina instruktorů, všichni se známe a víme, jak učíme a co učíme.

Není lehké najít správnou lyžařskou školu, ať už je to pro úplného začátečníka, nebo na učení carvingu. Ale zkušenosti vašich známých je vždy dobré vyslechnout.

27.12.2013 18:35:11 #62 

˘Ö˘Krab muž

>> #61, Clepino, 27. 12. 2013 18:22:49

Čtvrté staré vlákno, konečně bez reklamy.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

22.10.2020 12:50:08 #63 

mit-o

Ahoj,

momentalne jsem v UK a protoze v zivote jiz neni cas ztracet cas, rad bych se konecne rozvijel jako instruktor a stravil zimu jako instruktor SNB, tedy po dodelani APUL C bych rad zaplul do nejakeho strediska.

Ma tu nekdo zkusenost se skolou SkiResort Cerna Hora a jak si stoji v porovnani s konkurenci, napr. Yellow Point ci SunSki?

Krome ocekavani ze strany SkiResort, mohu ja ocekavat od nich ferovy pristup a fajn partu lidi?

Ne, ze bych si jako clovek z pomezi Jizerek a Krkonos nedokazal vybrat, ale ta jejich prezentace pusobi az prilis dobre, nez aby to byla pravda ;-]

Vsem instruktorum preji at to svisti!

28.10.2020 11:50:12 #64 

mejkveli

>> #63, mit-o, 22. 10. 2020 12:50:08

Vždy je lepší si zvolit školu, kterou napřímo spravuje resort. Tedy Skiresort je v tomto ohledu super. Co se lidí týče, tak závisí, co od toho očekáváš. Nicméně ať jsi v jakékoliv škole v jakémkoliv resortu, vždy se parta dělí ± na 3 kategorie:

1) Životem vyhořelí čtyřicátníci – jejich cílem je se po odučeném dni sestřelit v aprečku, doufajíc, že jim dá nějaká 20ka, která je tam první sezonu. Takto to dělají každý den, celou sezonu.

2) Věková kategorie pod 20 – Chlastají v průměru 3 dny v týdnů, ale aspoň ti nedávají životní rady jako vyhořelí čtyřicátníci. Půlka z nich je v pohodě a druhá půlka je stále ve vývinu (snad)

3) Nováčci ve věku 20 – 30 let – Zaručeně nejlepší kategorie. Lidé, kteří si chtěli oddychnout od svého pracovního života a vyrazili na jednu sezonu učit na hory. Většinou patří i k nejlepším instruktorům/ly­žařům.

O skiresortu na tuto sezonu také uvažuji.

28.10.2020 12:03:20 #65 

IIIvan muž

>> #64, mejkveli, 28. 10. 2020 11:50:12

Konečne nejaký normálny lyžiarsko-ľudský príspevok a nielen korona :-D

jejich cílem je se po odučeném dni sestřelit v aprečku, doufajíc, že jim dá nějaká 20ka, která je tam první sezonu

Chlastají v průměru 3 dny v týdnů, ale aspoň ti nedávají životní rady jako vyhořelí čtyřicátníci

:-)

28.10.2020 12:13:03 #66 

kubaNGC

Jsem životem zatím nevyhořelý čtyřicátník a po odučeném dni bych si dvacítku dal, kdyby mi dala. Asi se dám na instruktora.:-)

29.10.2020 10:01:22 #67 

Lukáš Vavrda - SNOW muž

>> #64, mejkveli, 28. 10. 2020 11:50:12

Super rozdělení, snad jen kvalitní školy mívají ještě pár „zažraných“ instruktorů, kteří se tomu věnují profesně. Pravdou je, že pro školy je nejtěžší tyto udržet, a právě to může být vodítkem k posouzení, jak se ta která škola o své kvalitní instruktory stará. Vševypovídající je skladba instruktorského sboru, pokud tato skupina zcela chybí, pravděpodobně škola jede „objem“ práce, pokud je jich tam více a drží se tam více sezón, asi půjde o školu, zaměřenou více na kvalitu výuky i zaměstnanecký servis. :)

Hodně štěstí při výběru a na kopci SKOL!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy