Výběr lyží pro přítelkyni mírně pokročilou 170 cm - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Sjezdové lyže - poradna před nákupem Výběr lyží pro přítelkyni mírně pokročilou 170 cm

Výběr lyží pro přítelkyni mírně pokročilou 170 cm

30.01.2017 13:07:37 #1 

Spenat muž

Zdravím!

Rád bych se zeptal, zda nemáte někdo tip na lyže (ideálně něco levnějšího, klidně bazarové, řekněme do 5 tisíc) pro přítelkyni: Začátečník-mírně pokročilá, 170cm, spíše o něco delší oblouky, rekreační lyžařka, ideálně tmavší barva lyží (designem třeba něco takového, tyhle konkrétně se jí hodně líbí, bohužel, mají rádius 18m a 66mm ve středu, což mi přijde pro začátečníka hodně a tedy jsou pravděpodobně spíše pro pokročilého lyžaře – kdyžtak mě opravte :)).

Předem díky za nabídky :)

"Skiing is a dance, and the mountain always leads."

30.01.2017 13:28:35 #2 

˘Ö˘Krab muž

>> #1, Spenat, 30. 01. 2017 13:07:37

Pokud je přítelkyni tak do 13 let, tak to jsou lyže přesně pro ni. Ale pravdu máš v tom, že jako začátečnice by jejich skvělé sportovní vlastnosti nemusela ve svém nynějším stupni lyžařského vývoje tak úplně docenit.
To, co jsi odkázal, vypadá podle bočnice i vykrojení na závodní obřačky, tedy pro technicky minimálně velmi obstojného lyžaře/lyžařku, jízda střední a vyšší rychlostí, upravený tvrdší až tvrdý povrch.
Což ale (ze zkušenosti) vůbec nevylučuje, že budou výborně ovladatelné polosmykem a smykem, navíc jisté v rychlosti a na ledu. Bohužel, nevíš, kolik jim zbývá hran a jak jsou už po předešlém používání vyměklé.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

30.01.2017 13:37:57 #3 

Spenat muž

Omlouvám se za chybku, přítelkyně má 170cm, nikoliv 160cm – 13 let jí opravdu není :) Zkusím se dotázat prodejce, jestli by mi zmíněné informace nedodal. Díky za info!

Nicméně samozřejmě stále přijímám návrhy na jiné lyže, budu rád za každé tipy :)

30.01.2017 14:10:30 #4 

˘Ö˘Krab muž

>> #3, Spenat, 30. 01. 2017 13:37:57

Jako velký zastánce lyží se sportovním duchem bych přece jen pro začátek doporučoval zvolit nějaké snazší lyže, které víc odpustí, klidně ale takto dlouhé. Dětské obřačky je dobré před koupí vyzkoušet, může být, že se do nich zamiluje, může být, že na nich nebude schopná bezpečně zatočit žádným způsobem.

S designem by neměl být problém. Pro ilustraci v této cenové hladině Sensual 159cm a Spirit 164 cm ; s ani jedněmi nejspíš chybu neuděláš, něco dřeva v jádru se najde. Nebo rovnou Lusti BCT.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

31.01.2017 14:40:45 #5 

Spenat muž

Díky moc za tipy, Sensual se slečně líbí moc, tak to vypadá, že na ně dojde. Ještě zkusíme něco najít, každopádně ještě jednou díky moc :)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy