První funkční vrstva - vaše druhá kůže [článek] - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze neviditelné (ke všem modulům) První funkční vrstva - vaše druhá kůže [článek]

První funkční vrstva - vaše druhá kůže [článek]

20.12.2010 15:51:08 #1 

la.hanus

I tak výstižně lze první funkční vrstvu nazývat, která je stavebním pilířem cibulového stylu oblékání. Bez ní by následná druhá izolační a třetí ochranná vrstva plnily svou úlohu jen značně omezeně.

Odkaz na článek

27.12.2010 17:20:56 #2 

ivan

Pěkný článek podle mého gusta, i když tohle není „moje“ tématika.

Už dlouho mě ale irituje jedna věc. Strašně moc se u oblečení hovoří o transportu vlhkosti. To plně chápu u hadrů pro běžkaře nebo skilpinisty, ale u vyloženě sjezdového oblečení? Naprostá většina lyžařů jezdí v zimě, rekreačním tempem a neudělá moc kroků pěšky. Jejich probléměm je hlavně zima, ne to, že se potí. Já třeba pro svoje sjezdovkové ježdění (a to makám mnohem víc než průměrný rekreant a navíc si kvůli kondici bruslívám do svahů) nějaké odvody potu vůbec nemusím řešit. A to jezdím až do léta.

Není tedy opěvování této vlastnosti/schop­nosti trochu neúměrné? Nezajímá lidi mnohem víc to, jestli jim nebude zima?

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy