VL8-Mísečky + VL9-Dvoračky - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Lyžařské školy a kempy VL8-Mísečky + VL9-Dvoračky

VL8-Mísečky + VL9-Dvoračky

29.12.2010 17:07:16 #1 

Příspěvků: 4932

oblouk

VL8-Mísečky (2–9.1.) – pro nevelký zájem jsem zrušil rezervaci ubytování na Mísečkách. Trénink před Červenou open (9.1.) se však uskuteční. Budeme bydlet daleko levněji (120Kč/noc a dojíždět na trénink „rychlých kopců“ na téměř prázdné sjezdovky Harrachov + Rokytnice + Špičák…

VL9-Dvoračky (9.-16.1.) – připomínám zejména skvělé lyžařské terény Rokytnice (vč.možnosti tréninku na následující závody) a výtečné bydlení a stravování 2min. od sjezdovek v asi nejhezčí boudě Krkonoš – na Dvoračkách.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

30.12.2010 18:14:27 #2 

Příspěvků: 881

Martin430

>> #1, HOnza, 29. 12. 2010 17:07:16

Na Dvoračkách jsem. A hroooozně se těším.

30.12.2010 21:28:59 #3 

Příspěvků: 4932

oblouk

>> #2, Martin430, 30. 12. 2010 18:14:27

No ono je na co – teď jsou v Rokytnici ideální sněhový a slunečný podmínky, ale lisí šíleně – násobně přektočený dlouhodobý rekordy. Náš termín 9. – 16.1. je ale nesrovnětelně lepší – optimální – skvěle upraveno a lidí zaručeně malounko.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

18.01.2011 12:39:26 #4 

Příspěvků: 2

raptor1000

>> #3, HOnza, 30. 12. 2010 21:28:59

Zdravím, chci ze zeptat, jestli VL9 proběhlo, nebo jestli třeba bude náhradní termín ? V tom počasí jste asi nejezdili. Byl jsem v Rokytnici v sobotu, že bych se na chvíli kouknul ale žádnou zajímavou partičku jsem nezahlédl. Tak třeba příště.

18.01.2011 12:53:24 #5 

Příspěvků: 4932

oblouk

>> #4, raptor1000, 18. 01. 2011 12:39:26

Místo původních Míseček 2–9.1. jsem ohlásil jen čtyřdenní dojížděčku a skutečně se nás koncem týdne několik scházelo v Harrachově, Rokytnici a v Zásadě.

VL9-Dvoračky 9.-16.1. se ale konalo v podstatě v plné parádě.Byli jsme ale od čtvrtka rozděleni na děti+základní zdokonalování (což se konalo dílem na Kaprunech a dílem na „domácím“ vleku na Dvoračkách) a na ambiciózní skupinku na Horních Domkách :-). Takže v sobotu zůstala první skupinka na Dvoračkách a ambiciózní jsi mohl potkat v Rokytnici mezi „závodníky“ v nepřehlédnu­telných VL-Race kombinézách :-). V jiných vláknech je několik postřehů Kačky, Kraba, Martina430… Déšť jsme překonávali bohatou a časnou snídaní a sveřepostí hraničící s hazardem. Hned jak jsem přijel v neděli domů, celej v mokrém, ulehl jsem s chřipkou. Už se mě ta bestie ale začíná pouštět…

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

18.01.2011 14:36:32 #6 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

Byl jsem tam, st+čt Kapruny, pá chvíli(vytrvalý déšť)+ so celý den Dvoračky. Z Krušných hor jsme zvyklí i na horší počasí, ještě nemrzlo a celkem málo foukalo. Ubytování a jídlo bezvadné. Zbytek hodnocení přenechám jiným. KRAB

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

18.01.2011 23:14:26 #7 

Příspěvků: 1

Kamila žena

Já tam byla taky. Brala jsem ten týden původně jako rodinnou dovolenou a VL jen tak mimochodem. Odjížděla jsem domů nadšená z myšlenky vylepšovacího lyžování a myslím si i vylepšená. A to díky Krabovi a HOnzovi. HOnza mě do vylepšování uvedl a Krab zcela po lidsku vysvětlil co a jak, což bylo pro mě úplně nové. Asi jsem nevyužila úplně času, kterého jsem mohla, ale jak jsem uvedla výše, zároveň jsem se dovolenkovala a trávila čas se svým synem. Počasí nebylo zcela příznivé, ale ty okamžiky na Lysé zalité sluncem, modrým nebem nad hlavou a bílými mraky pod nohama vynahradily i dešťové přeháňky ve čtvrtek a pátek.

Takže myšlenka VL perfektní i pro nás co nejsme „špičkoví“ lyžaři. Dle mého názoru HOnzův přístup k účastníkům se spíše hodí právě pro sportovní lyžaře a Krabův právě pro nás ostatní včetně dětí.

K organizaci všeobecně bych ale měla určité výhrady, i když ne všechno se mě přímo dotýkalo. Myslím si především, že organizované pauzy na oběd nejsou zcela šťastné, protože děti mají jiný biorytmus a vyžadují jídlo v jiných časových intervalech než my dospělí. Takže stihnout se to nedařilo, i kdybych se sebevíc snažila. Myslím si, že v tomto by mělo být volno a maximálně třeba sjednotit odpolení sraz na další vylepšování – lyžovaní. A vlastně možná nejlepší by bylo vůbec nesjednocovat časy pro všechny, ale zvlášť pro děti, začátečníky a sportovce.

Když budu pokračovat v tématu děti, tak musím konstatovat, že HOnzův přístup k nim při večerním „Slově trenéra“ mě trochu zarazil. Pokud jsou na VL vítány a chceme je taky vylepšovat a učit (což Krab umí bezkonkurenčně), tak je potřeba myslet i na to co s nimi uděláme večer, když chceme probírat VL záležitosti v klidu a všichni. Děti jak víme neudrží pozornost tak dlouho a hlavně některá témata nechápou. Dále k výběru terénu pro děti a začátečníky si myslím, že zůstat na Dvoračkách by bylo výhodnější, jak z hlediska toho, že děti si mohou přes oběd odpočinout, dát si pořádné jídlo za rozumné peníze, kdykoliv jít na záchod, převléci se a cena jízdného je malý zlomek permanentky Rokytnice, zvláště když jsou využité jen Kapruny.

Další bod, který musím zmínit je přislíbená účast Borise. V pondělí HOnza řekl, že Boris bude s námi na Dvoračkách v úterý večer. A protože nás bylo tehdy jen málo věřila jsem, že s ním budu konzultovat své dlouhodobě bolavé rameno. V úterý se nic takového nekonalo s vysvětlením, že má jiný program. Dál jsem se pravda neptala, ale také už nikdo nic nenabízel.

Z věcí které se mě přímo netýkaly bylo testování lyží, o které jsem nejevila zájem, nicméně si myslím, že by se to dalo zorganizovat jinak a lépe z toho co jsem slyšela.

Dále si myslím, že jako členka klubu VL a absolventka VL9 Dvoračky bych o tom měla mít nějaký trvalý odznak příslušnosti k VL – VIP kartu jako mám třeba do drogerie nebo do parfumerie nebo certifikát, který by odlišoval stupeň pokročilosti – vylepšenosti. A děti, ty by z toho měly radost, i zarámovat by se jim to muselo a na stěnu pověsit.

Jinak z VL jsem opravdu nadšená, ale pokud by se neměly některé organizační záležitosti vylepšit, tak bych příště asi zůstala jen při rodinné dovolené.

Takže díky a ahoj. Kamila

Co Tě nezabije, to Tě posílí - VL

19.01.2011 10:48:28 #8 

Příspěvků: 4932

oblouk

>> #7, Kamila, 18. 01. 2011 23:14:26

Díky za poměrně podrobné, věcné, faktické a objektivní hodnocení. Mnohé nedostatky byly dána tím, že ještě asi deset dní před konáním nebyli v podstatě žádní zájemci a vše jsem musel znovuzajišťovat a měnit na poslední chvíli. To s dětmi pod 10let (byly tentokrát 4) je bezezbytku správná kritika – jak s ohledem na polední pauzu, tak večerní posezení – je třeba ho dělat zvlášť, mimo dospělé, nejlépe asi před večeří. Je třeba ale připomenout že to bylo poprvé, co tam taková mláďata byla. Boris byl zájmem lyžařů po celý týden velmi vytížen a byl nám k dispozici na individuální domluvu kdykoli a denně na kopci – mrzí mě, že jsem nevěděl, že ho potřebuješ. Teď už je sice mimo ČR, ale bude k dispozici ve dnech 21.2.-8.3. na Červenohorském sedle. Lyže byly kdykoli a i v pevných časech dosažitelné přímo u lanovky – všechno lze ovšem udělat lépe. Certifikáty by měly být – to vím, je moje chyba, že jsem je nezajistil – zajistím. Díky za připomínky, Kamilo.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

19.01.2011 11:04:46 #9 

Příspěvků: 22

simirKobra11 žena

Ahoj vsichni ucastnici VL,

take bych pridala svoje postrehy a nazory. Myslenka VL je perfektni a rada bych jela priste i s kamaradkou, ale protoze kamaradka je znameni panna( tzn. vsechno musi byt presne zorganizovano a pintlich) asi nejspis( urcite :-))by mela pripominky k par vecem, co se tyka organizace. Ja bych za sebe navrhovala pristi VL, at si kazdy ucastnik zajisti ubytovani sam, predeslo by se spouste nedorozumeni( Honza Samko a Marketa asi uplne neocenili, ze s nimi mam sdilet pokoj), nebo pak organizace odjezdu, kdy jsem zaplatila 100 kc, ale dolu jsem sla stejne pesky( tady to mozna, ale spis pada na hlavu Dvoracek). Co se tyka Borise, me to ani nejak nevadilo, ale asi tam nemel byt napsany, pokud nemohl 100 % prijit, kdyby s tim nikdo nepocital, tak ani nemohl byt zklamany. Posledni vec je, ze bych nemichala zavodniky a nas " obycejny vylepsovaky", to by asi chtelo od sebe oddelit. Mit treba presne rozpisy pro vsechny ucastniky VL, kdy, kde, kdo, s kym a co se bude probirat, organizovala bych jen samotny workshop a obedy a podobny zalezitosti, bych asi nechala na kazdem individualne, takhle to rozepsat, at si to kazdy muze vytisknout a bude mit presny, organizovany harmonogram a bude vedet kazdy den, co se bude dit. Mozna je to jen muj dojem a kazdemu by to tak nevyhovovalo, ja nevim. Kadopadne myslim, ze mi to dalo hodne, dekuji Krabovi a Honzovi za cenne rady a pripominky, ted se podle Krabovych drilu odnaucim karlovarskou soupacku a budu hvezda svahu :-)

Diky, ahoj. Simona

Princess Leia Organa Solo-Skiminus

19.01.2011 11:35:49 #10 

Příspěvků: 267

Kačka

Ahoj, my jsme s Lafim přijeli až ve středu večer, takže na nás zbylo to nejhorší počasí. Servis na chatě skvělý. Není nad to, jezdit na hory se stejně ujetými lidmi. Podařilo se dát dohromady 4 podobně staré kluky, kterým se věnoval hlavně Krab a mého syna to bavilo, což je nakonec to nejdůležitější. Pro nás z Moravy jsou Krkonoše trochu daleko, navíc ceny skipasů (hlavně pro děti, které se rychle unaví) jsou zbytečně vysoké. Souhlasím s Kamilou, že kopec typu Dvoračky pro ty prcky na blbnutí úplně stačí a blízké zázemí je nezbytné. Tohle všechno jsme po večerech probrali, takže se to určitě vychytá nějakým menším střediskem. HOnza už myslím nějakou nabídku na stránkách má. Možná se ještě letos něco podaří nasměřovat k nám do Beskyd, nebo to bude příští sezonu. Myšlenka VL je dokonalá, jak pro jednotlivce, tak pro rodiny, kde se vždy liší úroveň a tím i představy každého. Mě VL na Dvoračkách umožnilo vzít na závody malého, který by jinak zůstal doma a věnovat se tak i jemu i svému náročnému koníčku. Takže spokojenost. Chci zdůraznit, že na VL nikdo nikomu nic nevnucuje, každý se ale může zeptat a zapojit. Všechno má i své mouchy, ale snad se je klukům podaří vychytat. Na tomhle webu jsem už četla spoustu názorů na komerčnost celého VL, jeho propagace atd. Členský poplatek (2000,– ročně za rodinu) jsem pochopila jako „plat“ HOnzovi za čas strávený organizací a není ho málo. Ostatní lektoři „pracují“ zadarmo. Všechna čest. Sama jsem se tři zimy živila jako učitel lyžování a i svého syna jsem LŠ svěřila. Učitel se zákazníkovi věnuje přesně určený čas a sbohem, žádné blbnutí na chatě (obdiv toleranci personálu na Dvoračkách, ty dětí byly šílené), žádné diskuze u baru. Tohle je nesrovnatelné. Poznala jsem několik skvělých zapálených lyžařů, se kterými se ráda uvidím třeba právě na nějakém příštím VL. Díky, Katka.

Rum a sport (v různém pořadí)

19.01.2011 11:46:43 #11 

Příspěvků: 4932

oblouk

>> #9, simirKobra11, 19. 01. 2011 11:04:46

Díky Simono za připomínky – jen stručně. Tento VL-workshop byl inzerovaný na stránkách od začátku září. Před Vánoci jsem ale rezervaci ubytování musel zrušit pro naprostý nezájem!!! – a následně v posledních několika dnech (kdy se mi ozvalo asi 20 zájemců) opět škemrat o alespoň nějaké to volné lůžko – pokoj… Boris byl k dispozici a denně bylo možné se s ním na konzultaci+léčbě dohodnout (využilo toho cca 12 lyžařů co vím) – s námi tam být nemohl právě pro ty problémy s ubytováním. Příští rok budu rezervovat ubytování v místě pouze do pevného termínu a po něm ať si sežene každý sám a na denní a večerní program ať si zajistí dopravu. Ty přesné individuální rozpisy asi dělat nebudeme – rámcový denní program by při dodržování časů měl stačit = http://www. vl-snow.cz/kalendar-akci/ . Samozřejmě i tento rámcový časový plán bude místně podle podmínek upřesňován. Při letošních Dvoračkách bylo například šílený počasí :-)

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

19.01.2011 12:01:24 #12 

Příspěvků: 22

simirKobra11 žena

Ahoj Honzo,

jak pises o tom ubytovani, tak to presne bych nechala na kazdem at si zaridi sam, proc ty budes neco honit, rusit, zarizovat, skemrat, at si to kazdy zaridi jak umi, je pevne dany termin VL, chcete jet fajn, tady jsou tipy na ubytovani v okoli, zaridte si to, ja myslim, ze tak by to bylo nejlepsi

Ten Boris me ani moc nezajimal, tak jsem se neptala.

Ty individualni rozpisy si porad myslim, ze by byly dobry :-), samozrejme s prihlednutim k momentalni situaci, viz pocasi na Dvorackach

Princess Leia Organa Solo-Skiminus

19.01.2011 12:07:07 #13 

Příspěvků: 4932

oblouk

>> #10, Kačka, 19. 01. 2011 11:35:49

Díky Kačko za připomínky. Menší střediska jsou v plánu už i letos – a to nejen kvůli cenám, ale i pro možnost se lépe soutředit na víceméně uzavřenou skupinku. Dolní Morava(27.-30.1.) už sice není malé středisko, ale následující Zásada(3.-6.2.) a Velké Meziříčí(24.-27.2.) by měla být v tomto smyslu ta správná místa. Tvůj příspěvek je vyjádřením názoru člověka pohybujícího se už pár let na horách, navíc víceméně špičkového lyžaře (ty medaile se odpárat nedají :-).

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

19.01.2011 12:20:20 #14 

Příspěvků: 881

Martin430

>> #12, simirKobra11, 19. 01. 2011 12:01:24

Ahoj Simčo,

jen jestli ty si trošku nevymejšlíš – heheheheheh

Když nás tam bylo 13 dospělejch a zároveň o minimálně 12 lidech je HOnzovi známo, že se od Borise naučili zázračná cvičení nebo ho navštívili v ordinaci na dohodnutém termínu, tak si tam musela přeci jednoznačně být.

Nebo jsem tam byl místo Tebe já a nevím o tom. Což je u mě ovšem klidně možné. Nebo jsi to zapoměla sama, z čehož Tě nechci podezírat. Nebo s náma jenom laškuješ.

Nebo to nebudou přesná čísla ?

19.01.2011 12:25:57 #15 

Příspěvků: 881

Martin430

>> #10, Kačka, 19. 01. 2011 11:35:49

Ahoj Kačko,

Já myslím, že je potřeba poděkovat Tobě, že jsi mezi nás zajela, pojezdila s náma a ztratila s námi něco času.

Zorganizovala jsi i pro nás a děti senzační odpoledne, seš bezva holka.

Co je Tvého lyžování týče, tam jsem nadále Tvým obdivovatelem a v příkrém rozporu s HOnzovým tvrzením říkám, že vzhledem k Tvému mládí to mohou být MAXIMÁLNĚ JEDNOTKY let, co jezdíš. :o)

A seš pěkně oblečená. :o)

Skol

19.01.2011 12:29:14 #16 

Příspěvků: 22

simirKobra11 žena

>> #14, Martin430, 19. 01. 2011 12:20:20 Nebo jsme byli porad tak zpity, ze si to nepamatujeme :-)

Princess Leia Organa Solo-Skiminus

19.01.2011 12:37:06 #17 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

>> #15, Martin430, 19. 01. 2011 12:25:57 Za impertinence jsem Ti udělil dva záporné body aurory.

>> #16, simirKobra11, 19. 01. 2011 12:29:14 To asi ne, protože Kačka říkala, že co si nepamatuje, to nebylo, ale tohle si výjimečně pamatuje, tak to asi bylo.

>> #10, Kačka, 19. 01. 2011 11:35:49 Ten odpolední zlatý hřeb programu to potřebovalo a zařadím ho natrvalo do repertoáru. Slibuji, že už nikdy nebudu porážet modré branky, čestné pionýrské.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

19.01.2011 12:49:02 #19 

Příspěvků: 267

Kačka

>> #16, simirKobra11, 19. 01. 2011 12:29:14

Simonko, já jsem taky panna, takže to by neměl být problém. Mě osobně spaní s tebou vůbec nevadilo, sorry za to ranní buzení, to kvůli závodům. Co ten facebook?(Kateřina Manestarová) ahoj, měj se krásně.

Rum a sport (v různém pořadí)

19.01.2011 12:51:48 #20 

Příspěvků: 881

Martin430

>> #16, simirKobra11, 19. 01. 2011 12:29:14

No to bych u Tebe vyloučil. U sebe bych si o tom dovolil vyjádřit pochybnost, protože několik svědků mi nezávisle potvrdilo, že jsem v noci nesestupoval pod 1100 metrů nad mořem.

:o)

19.01.2011 12:52:18 #21 

Příspěvků: 267

Kačka

>> #17, Krab, 19. 01. 2011 12:37:06

Tak už máš najeté první obřákové brány, tj. 15 (patnáct) a 5 dokonce po jedné. Uzavřeme nějakou sázku, v dubnu nějaký obřák, o basu šampusu, co říkáš? Miluju výzvy a začnu trénovat, ty už jsi začal. k

Rum a sport (v různém pořadí)

19.01.2011 12:55:04 #22 

Příspěvků: 22

simirKobra11 žena

>> #19, Kačka, 19. 01. 2011 12:49:02

Na ten FB jdu hned, to vis, 2 dny ted v praci byly hekticky ;-(, ja vstavam brzo do prace, takze bych se vzbudila i tak, biorytmy pracujou

Mej se, doufam, ze se zase nekdy potkame na lyzovani

Princess Leia Organa Solo-Skiminus

19.01.2011 12:57:21 #23 

Příspěvků: 881

Martin430

>> #21, Kačka, 19. 01. 2011 12:52:18

…já bych byl opatrnej s výzvama. Aby Ti nakonec nějaký nezdvořák neřekl, že jsi vyzývavá.

Což na základě osobní zkušenosti rozhodně popírám.

:o)

19.01.2011 13:03:13 #24 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

>> #21, Kačka, 19. 01. 2011 12:52:18 Panna? Marvin vznikl partenogeneticky?
Letos to mám zatím tak 45 bran, celkem za život do 200 ks. To odpovídá tak jednomu normálnímu tréninku (Panák jich s Milanem dal i 350 za den). Krom toho máš letos tak aspoň 60 dní na sjezdovkách, já do 10 (náves Velhoty nepočítám). V rámci fair play já pojedu na obou, Ty na jedné, co Ty na to?

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

19.01.2011 13:10:05 #25 

Příspěvků: 267

Kačka

>> #22, simirKobra11, 19. 01. 2011 12:55:04

To právě pochybuju, když nechceš jezdit na VL se závodníkama. Ono je něco jiného závodit (prohlídka, dvě kola, vyhlášení, haha), to zabere skoro celý den. Kdyby se jen trénovalo, stačí mi 5 jízd v bránách a v 10.00 se ti můžu začít věnovat. Do 3 ráno pak máme nějakých 15hodin a to mě budeš mít plné zuby, zaručeně. Neoddělujte závodníky od těch ostatních, kdo by mě pak obdivoval?8-O

Rum a sport (v různém pořadí)

19.01.2011 13:15:24 #26 

Příspěvků: 22

simirKobra11 žena

Pracuje tu vubec nekdo? Jste vsichni na foru ve snow :-)

Princess Leia Organa Solo-Skiminus

19.01.2011 13:15:48 #27 

Příspěvků: 267

Kačka

>> #24, Krab, 19. 01. 2011 13:03:13

Na fair play kašlu, já chcu to šampaňské.

Rum a sport (v různém pořadí)

19.01.2011 13:18:55 #28 

Příspěvků: 22

simirKobra11 žena

>> #25, Kačka, 19. 01. 2011 13:10:05 No jo, ale zase nam obycejnejm vylepsovakum, to kazi moralku, kdyz vidime ty zavodniky a pak mame jet my :-)

Princess Leia Organa Solo-Skiminus

19.01.2011 13:20:28 #29 

Příspěvků: 267

Kačka

Ještě k tomu ubytování, kdyby si to každý zajistil sám, jak se potom dostanu v noci z baru, když to budu mít třeba kilometr? A jak můžu nechat malého na pokoji a odejít jinam? To je blbost, bydlet se musí společně, v tom je právě kouzlo VL. Lyžovat sama můžu každý večer na Bílé, na kotvě s někým pokecat a mazat domů, na hory se jezdí hlavně ze společenských důvodů, že jo.

Rum a sport (v různém pořadí)

19.01.2011 13:23:39 #30 

Příspěvků: 267

Kačka

>> #28, simirKobra11, 19. 01. 2011 13:18:55

Tu morálku jsi ji měla zkaženou ještě před naším příjezdem,(viz. ty tvoje kalhoty) a u baru jsi byla lepší ty, minimálně jsi déle vydržela.8-)

Rum a sport (v různém pořadí)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy