Rozbor jízdy kluk 8 let - strana 3 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování (strana: 3) - SNOW.CZ

Rozbor jízdy kluk 8 let (diskuze strana 3)

Nalezené položky: 78 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

22.03.2019 16:55:17 #61 

˘Ö˘Krab muž

První oblouk – princip tvorby.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.
Fotky

22.03.2019 16:56:55 #62 

Harry žena

Celkom slusny progres za ten rok.

Zakladne veci su vstepovane,pochvala za tu vonkajsiu.

Pochval ho.Aj ked ,zasluzite si obaja.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

22.03.2019 16:57:23 #63 

˘Ö˘Krab muž

Další oblouky – zahájení.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.
Fotky

22.03.2019 16:58:37 #64 

˘Ö˘Krab muž

Další sekvence z jízdy.

Fotky

22.03.2019 16:59:51 #65 

˘Ö˘Krab muž

A ještě jednou.

Fotky

22.03.2019 17:32:23 #66 

Martin1978

>> #65, ˘Ö˘Krab, 22. 03. 2019 16:59:51

No co rict, vim o tom, vidim to tam, citim to i u sebe. Porad stejna pisnicka. Mne na to subjektivne dost pomaha ten pluh. Ta teprve dokazu krasne citit to vedeni vnejsi do oblouku a krasne si kontrolovat, ze drzim to zatizeni po celou dobu. Ale popravde, sam s tim mam docela technicky boj. Maly ten pluh zatim malokdy udela spravne a uz vubec nechape k cemu to je. Ale to se podda.

O to presne mi jde…nenechat se uchlacholit tim, ze jede „hezky“ po hranach, ale videt, ze mu (jako skoro vsem) ta vnejsi furt utika ven. K pluhu se urcite zase vratime.

Jinak v tom prasanu jsem pozoroval na obou, ze jak ti to „svaze“ nohy a neumozni to debilni vykroceni vnitrni, tak clovek najednou po te vnejsi ze zoufalstvi toci jako v tom pluhu.A pekne vede telo, aby ten snih pretlacil.

22.03.2019 17:42:31 #67 

Martin1978

>> #62, Harry, 22. 03. 2019 16:56:55

Zacina to byt lehci v tom, ze uz se tam objevuje klucici soutezivost a rivalita takze je snazsi s nim komunikovat o cvicenich. Uz trochu chape ze to k necemu je, ackoliv jeste nevi presne k cemu.

22.03.2019 20:33:49 #68 

Gravedigger

Kdyz uz teda v kazdem oblouku 4 sekundy stoji a ani se nehne, tak pro zacatek at ten cas vyuzije k premysleni, jak stoji – o kolik ma predsunutou vnitrni, kolik vahy ma na vnitrni, jestli stoji na celych chodidlech nebo na patech, co dela s hlavou…

V dalsim kroku se muze zacit snazit, aby vnejsi lyze vytlacila hlubsi brazdu – toto dobre na deti zabira.

22.03.2019 22:56:42 #69 

Mirek muž

Zkusil bych Javelin. Řeší dva základní problémy běžného lyžaře, podélnou a příčnou rovnováhu. Oproti pluhu má jasné zadání a nedá se zajet příliš špatně. Stačí dát vždy na začátku jízdy 4–6 oblouků v Javelinu a potom plynule přejít na normální oblouky.

23.03.2019 05:41:41 #70 

Harry žena

>> #67, Martin1978, 22. 03. 2019 17:42:31

Neboj,ak sa mu pokusis rozumne podat vyhody spravne natocenej panvy a vyhody pripravenych kycli pre efektivne lyzovanie v momente ked zapracuje priroda a v evolucnom procese zacne podvedome bojovat o samicky,zacne sa o vyhody „rychlejsieho“ lyzovania zaujimat aj sam.

Teda mozno,bud preventivne teoreticky pripraveny.:}

Teraz s mladym v klude polyzuj,je dobre ze zacal hladat hranu,ten posun oproti minulemu roku je badatelny.Straz mu vonkajsiu,pokus sa mu vysvetlit aku pracu by mala vykonavat vonkajsia noha pocas obluku. Myslim tym ten „dopredny“ pohyb,jak ho ma coopyrajtom osetreny Krabik.

caute Harry

P.S. Nedaj sa patologom znechutit. To vies,on si pri pitve rochni v tom,co je problemove,nie v tom co je lepsie.:}

A pokusat sa o tie styri pet javelinov v kazdej jazde ked sa neblbne,jak radi Mirek.Vyuzi nejaku motivaciu typu,desat Javelinov za sebou na hrane = najnovsi ajfon. To zabera,zarucene aj v pripade ze je vlastnikom starsieho modelu.:}

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

23.03.2019 06:38:19 #71 

Martin1978

>> #68, Gravedigger, 22. 03. 2019 20:33:49

kolik vahy ma na vnitrni, jestli stoji na celych chodidlech nebo na patech, co dela s hlavou…

Grave tohle neni sance. Takhle bych nedokazal zaukolovat manzelku, natoz kluka. Jako vyhru beru, ze uz vubec vi co je vnejsi a vnitrni. Sam mam problem u sve jizdy tohle vnimat (myslim chodidla a hlavu). Tento problem zkousim resit prave v sesouvani a i tam bojujeme tezce. Pri volne jizde uz vubec. Si nedovedes predstavit to martyrium po pokynu, ze ma drzet ruce pred telem a hulky sikmo za telo. I ve stoje to byly pozice, jak v cirkuse. Zatim vubec nema tohle vnimani. Ani pred zrcadlem to neda, furt se krouti.

Vyuziti casu k hlidani(ne)pred­sunute vnitrni by slo. To uz by si hlidat mohl. No a ta brazda…to se mi libi. Prave tento typ pokynu hledam. To si myslim, ze je pro deti srozumitelna cesta. Diky za tip.

23.03.2019 06:51:53 #72 

Martin1978

>> #69, Mirek, 22. 03. 2019 22:56:42

Ahoj Mirku…nejsem si jisty co javelinem myslis, protoze nekdy se tady tim oznacuje jizda s vnitrni na spici a nekdy ta vnitrni prekrizena pres vnejsi. To druhe vubec nezkousime, to prvni ano a popisoval jsem to prave jako stork turns (snad se nepletu).

Po svem letosnim prozreni nesouhlasim s tim, ze se neda zajet prilis spatne. Naopak si myslim, ze spatne to jedou prakticky vsichni, ktere vidam se o to pokouset. Vyjma instruktora uplne kazdy. Mas asi na mysli, ze ve spravnem provedeni se to neda zajet se spatne rozlozenou vahou. To je asi pravda, ale spravne provedeni, jak jsem zjistil, je vyssi divci a bude k tomu potreba sakra priprava a cas. Protoze zvednout patu u lyze, ktera je v tu chvili jeste spodni a iniciovat ten oblouk z horni lyze je proste pro nas strasne tezke. Takze tohle ja beru spis jako cil k dosazeni nez neco co si jen tak projedeme pred jizdou na pripomenuti. Ale souhlasim s tim, ze uz jen pokusy o zvladnuti odhaluji hodne. Jsem rad, ze podobny pocit zacivam pri pokusech o jizdu na jedne brusli, takze snad to pujde vylepsit i v lete.

23.03.2019 07:03:07 #73 

Martin1978

>> #70, Harry, 23. 03. 2019 05:41:41

Neboj Harry, me to neznechuti. Davam to sem prave kvuli kritickemu oku. Ale souhlasim s Tebou, ze je to otazka uhlu pohledu. Jsou tam porad ty problemy z let minulych (jak vypichl.Krab), ale pro me je podstatne, ze jsou tam uz i oblouky, kde se zacina ukazovat, ze to jde i jinak a lepe.

Co se tyce te prace vnejsi, on to vi, ale to neznamena, ze to zacne vnimat v jizde. Ale dobre je, ze mu nevadi ten pluh. To me prijemne prekvapilo. Ale pred pristi sezonou to chce vic probrat na suchu. Podcenil jsem, jak blbe se da provest ten pokyn k vyklopeni do strany.

23.03.2019 08:09:47 #74 

Myval muž

>> #72, Martin1978, 23. 03. 2019 06:51:53

Javelin je to s prekrizenou vnitrni, to se spickou na zemi je stork. Letos na horach jsem to trochu zkousel a zapojil jsem i sve (dospele) dite a kamarady. Zatim teda jen stork, prije mi jednodussi. Samozrejme to napoprve nikdo nezajel spravne. Po nekolika pokusech tak 50% jakz takz, zbytek prohlasil, ze je to blbost a ze oni prece umi lyzovat dobre i bez toho.

Me to prijde jako pekne komplexni cviceni, zahajeni striktne na vnejsi a vyrovnany predozadni postoj, bez toho to nezatoci. A to vse v male rychlosti (je to tezsi). Akorat jsem to teda zatim nezkousel v jizde ciste po hrane, uplne mi to staci v dlouhem smyku.

Nejlepší je TLUSTÁ ( lyže :-)

23.03.2019 09:10:13 #75 

Harry žena

>> #73, Martin1978, 23. 03. 2019 07:03:07

Dobre na to ides Martine.

Snaz sa mu lyzovanie spajat s prijemnymi pocitmi. Ukolovat ho v stave kde je, opatrnejsie. Jak ked cvicis psa,na niekoho plati forma nenutenej odmeny a vyzvy.

O tu vonkajsiu sa neboj,len ju kontroluj,vidno ze sa prikaz snazi dodrzovat. Je to aj vidno,v niektorych oblukoch mu vnutorna jemne zaplave,takze nema ju moc zatazenu.

Ten Javelin tu na Snow ja odporucam preto,lebo to je JEDNOZNACNY indikator o stave v akom kto jazdi.Ten jednoducho neo..

Jak spomenul Myval,kludne prismyknuty Javelin aplikovat,uz ten signalizuje v akom postaveni je jazdec.

Javelin cez hranu,to je iny buchot, tam musia byt pohyby precizne a presne casovane.Preto som mal odvahu odporucit ten darcek,tam nebude ani za desat rokov aby ho spravne zajazdil. A tam uz na ajfonoch bude fungovat len chudobny plebs,ficat v elitnych kruhoch bude Huawei. To financne potom ten ajfon nebude boliet.:}

Skus mu na svahu naordinovat aj jazdu dolu kopcom,kde bude postupne zo subezneho postoja pribrzdovat jazdu pomocou pluhu,proste spustit sa a plynule prechadzat postavenim pluh a lyze subezne cim bude kontrolovat rychlost.

Cez leto ho ber na ten bike,naordinuj mu inliny,ziadne cviky,len nech sa dosytosti vyblbne.Potrebuje si uvedomit svoje telo v roznych cinnostiach.

caute Harry

edit:Kolko za ten rok narastol? Nebude to malo.

23.03.2019 11:39:51 #76 

Mirek muž

Javelin používám pro učení příčné i podélné rovnováhy. Je potřeba ho jezdit podobnou rychlostí jako běžné oblouky, nikoli krokem. Při nízké rychlosti se lyžař většinou zkroutí do nepřirozené polohy, protože lyže velmi špatně reagují na podněty. Většinou jezdím při rozjezdu, místo prvních 4–6ti oblouků oblouky v javelinu. Potom jen přestanu křížit vnitřní lyži a pokračuji v běžné jízdě. Jde o to, že polohu těla i pocity o rovnováze si přivezu do běžných oblouků. Pokud chci jet oblouky po hraně, jedu po hraně i javelin, pokud chci jet smykem, jedu i javelin smykem. Pokud jsou na sjezdovce menši nerovnosti, donutí mě to stát předozadně hodně přesně, jinak bolí nohy. :-D

23.03.2019 12:46:15 #77 

IIIvan muž

>> #73, Martin1978, 23. 03. 2019 07:03:07

Ale dobre je, ze mu nevadi ten pluh.

To som prekvapený aj ja :-) To je dobré znamenie, že by lyžovanie mohlo baviť dlhšie…

>> #74, Myval, 23. 03. 2019 08:09:47

Po nekolika pokusech tak 50% jakz takz, zbytek prohlasil, ze je to blbost a ze oni prece umi lyzovat dobre i bez toho.

Ja som tak uzemnil pár závodníkov SLDH… :-) Niektorí dokonca zmenili prístup celkovo k lyžovaniu a nakazili sa „vírusom zdokonaĺovania“.

23.03.2019 12:54:22 #78 

IIIvan muž

>> #74, Myval, 23. 03. 2019 08:09:47

Me to prijde jako pekne komplexni cviceni, zahajeni striktne na vnejsi a vyrovnany predozadni postoj, bez toho to nezatoci. A to vse v male rychlosti

Jj, je to hodne dobrá vec, a aj samoukovi napovie ako na tom stojí(ak zle, tak to proste netočí).

>> #75, Harry, 23. 03. 2019 09:10:13

Používajme tu už radšej pojem „stork“(čáp/bo­cian), nech sa nemýlime…a áno súhlas, že „tam to neoje…“. A všeobecne, kto chce preniesť tie pozitíva toho cviku aj do športovejšej jazdy a „hrany“, tak po základnom zvládnutí by to mal cvičiť s rýchlym zahajovaním, tj nie zatočiť, hľadaŤ 10 metrov stabilitu vo vrstevnici a potom zase zatočiť, ale „neváhať so zmenou smeru“ a točiť teda malé okrúhle oblúčiky. Ale pritom stále v šmykovej podobe…

To pomôže k vytvoreniu návyku hneď pri ukončovaní carvingového oblúku „ísť vpred“ a hneď zahájiť včas nový oblúk.

Nalezené položky: 78 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

14.09.2019

Ekvádor: země pro sportovce a dobrodruhy

Když jsem v polovině 80. let poprvé cestoval do Jižn...
13.09.2019

SP v travním lyžování: Martin Barták odstartoval finále vítězstvím

V italském Schilpariu se rozjely boje o poslední bod...
12.09.2019

SWISSmag 21 - podzim/zima 2019/20

Sotva skončily prázdniny a hned myslíme na další. Po...
12.09.2019

První evropský skipas?

Celosezónní permanentka na oblast Tyrolska, Salcburs...
10.09.2019

Lanovky v rakouském Imstu

Pokud nepočítáme legendární lanové dráhy systémů VR1...
07.09.2019

Katar: lyžařské dobrodružství v surrealismu písečných dun

Pokud cestujete do Kataru za lyžováním na písečných ...

Diskuze o lyžování

Nácvik carvingu na inlajnech?

dnes 15:30:51 od Harry

PETRA VLHOVÁ

dnes 15:29:03 od Harry

Lyže Lusti

včera 13:27:51 od Harry

Občasná spolujízda do Alp od podzimu do jara

13.09.2019 23:45:40 od aldator

Počasí 2019/20: jaká bude zima? [článek]

13.09.2019 11:44:55 od korsičan

Kaunertaler Gletscher: [Středisko]