Rozbor jízdy kluk 8 let - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Rozbor jízdy kluk 8 let

Nalezené položky: 58 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

15.03.2018 15:30:44 #1 

Martin1978

Zdravím vás pánové po čase s prosbou o radu, tentokrát k jízdě pro 8 letého syna. Jezdí se mnou rekreačně 4. sezónu, u žádných instruktorů od 5 let, kdy ho jen rozlyžovávali nebyl. Má cca 30kg, něco pod 140 cm, lyže 130cm. Ambice sportovní nemáme, jen chci aby se zlepšoval a bavilo ho to. Bohužel narážím na limity svých znalostí dřív než jsem myslel. Nijak ho nedriluju, s výjimkou javelinů, které občas pro srandu děláme. Jediné co jsem mu byl schopný poradit je, že má jít níž s těžištěm a ruce dát od pasu dopředu. Když byl menší tak měl nohy strašně od sebe a moje pokyny, a´t je dá k sobě vzal tak doslovně, že teď už je má někdy jako přilepené a řeším pravý opak. Co mi vadí nejvíc je, že získal návyk občas zahájit oblouk takovým vykročením vnitřní lyže do směru oblouku a jakoby si přibrzdí vnitřní hranou vnitřní lyže a vnější nohou si kolem toho obtočí oblouk. Pokaždé když to udělá tak mám husí kůži, že si urve vazy. Proto ho chci nějak nenásilně přimět k tomu, aby lyže vedl paralelně, bez vytáčení té vnitřní.

Jinak dopředu hlásím, že ho neprudím, nechávám ho jezdit 90% času pro srandu, na skokánky, do prašánku atp. :-D

Sjezdovka z videa je v první části celkem ostrá červená, ten spodek je normální příjemná červená.

Díky moc za každý postřeh!

Video

15.03.2018 16:04:17 #2 

˘Ö˘Krab muž

>> #1, Martin1978, 15. 03. 2018 15:30:44

Pokyn jít níž s těžištěm si logicky vyložil pro něj jediným možným a proveditelným způsobem, tedy se posunul ještě více dozadu.

Jinak si sám skoro objevil snožný oblouk, to není špatné. Takže bych ho, být Tebou, přesvědčil, aby si před obloukem píchal, ke snožnému oblouku (i boulím a SL) to jaksi patří. Jen teď má na to, řekl bych, zbytečně dlouhé hole (ale může to být klam daný jeho nahrbením). Že dá ruce dopředu totiž ještě (bez píchnutí) nic neopraví, spíš naopak. Potřebuje dopředu dostat alespoň na chvíli pánev, což v pozici skrčence jde bez destrukce kloubů dost těžko.
Má tendence si do oblouku přidřepnout, to by se mu u smyku velmi hodilo a tento pohyb by zužitkoval. Kdyby tedy neustále nejel pokrčený jak paragraf a na začátku oblouku se dozvedl dopředu.

Návyk zahájit oblouk občas takovým vykročením vnitřní lyže do směru oblouku není občas a když se podíváš pozorně, tak tomu ještě většinou předchází krátký přívrat. V zahájení přenáší váhu na vnitřní (aby mohl dát vnější lyži do přívratu), pak na vnější přívratnou (aby mohl otočit vnitřní do nového směru) a pak zase na vnitřní.
Tomuto pokročilému a sofistikovanému způsobu regulace směru a rychlosti se u nás říká „klínovecká patička“, v podstatě jde o brzdivou jízdu v odvratu po ploše vnitřní lyže za současného použití částečně zatížené hrany lyže vnější.

Při přehraňování si občas (až skoro vždycky) přizvedává vnitřní, ale tím nejméně šťastným způsobem – přizvedává si špičku. Ani jinak, ze své pozice na zadním sedadle, nemůže.
Takže javeliny se (viz předešlé dva body) buď míjejí účinkem (ano) nebo je děláte úplně blbě a nedůsledně, bez cílení na konkrétní účel (nejspíš).

Za mě rady: Zvedat PATKU vnitřní při přehranění a píchat si holí PŘED obloukem.
I při javelinech zvedat patku a nikoliv křížit špičku. Aby mohl zvedat patku, bude muset úplně jinak stát a vyřeší se tím většina jeho balančních problémů. Bude se mu lépe dařit jet oblouk primárně po vnější lyži.
Pícháním zjistí, k čemu má ruce a hůlky, že je nesmysl je tahat za sebou jako chcíplé krysy (viz obr. 3).

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.
Fotky

15.03.2018 16:17:31 #3 

˘Ö˘Krab muž

Ještě abys viděl ten přívrat, tak další sada obrázků z jednoho oblouku. Přívrat (se zatížením levé, tedy vnitřní) je na tom prostředním.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.
Fotky

15.03.2018 16:35:10 #4 

Martin1978

Ahoj Krabe. Diky za Tvuj cas (opet). Mohl bys prosim i mne vysvetlit co je ten privrat? Ja se vubec nechytam.

Javeliny delame s vnitrni na spicce, ale chce to castej. Ale nevim jak je „cilit na konkretni ucel“. Mam mu k tomu neco dal vysvetlovat?

Pichat hulkama mi striktne odmital, ze by vypadal jako debil :-D tak jsem mu ted cestou ze skoly rekl, ze uznavany trener hodil tu poznamku o chciplych krysach a vypada to, ze se chytil

Pokyn „teziste niz“ jsem mu doslovne pochopitelne nesdelil. Proste do kolen a dopredu, protoze on jezdil totalne narovnany jako prkno s rukama za zadkem. Mam mu tedy nejak vysvetlovat pohyb mezi oblouky? Bohuzel sam moc nevim.

Dekuju i za maleho :-)

15.03.2018 16:49:04 #5 

˘Ö˘Krab muž

>> #4, Martin1978, 15. 03. 2018 16:35:10

Přívrat = špičky k sobě, odvrat = špičky od sebe.

Nic mu nevysvětluj, jezděte.
Možná jednu věc: před začátkem oblouku by si měl stoupnout (vzpřímeně, dopředu) a ťuknout hůlkou o sníh.
Když bude dělat všechno jako doposud, tak by měl sám cítit rozdíl.

Hlavně žádné dřepání do kolen a tlak do jazyků, protože kolena dopředu → zadek dozadu.

15.03.2018 16:56:26 #6 

Martin1978

>> #5, ˘Ö˘Krab, 15. 03. 2018 16:49:04

Ok, vlitneme na pichani a javeliny dame castej. Ten tlak do kolen me mate. Vzdyt prece vsichni lyzari maji kolena vyrazne pokrcena. Jak to teda funguje?

15.03.2018 18:36:45 #7 

˘Ö˘Krab muž

>> #6, Martin1978, 15. 03. 2018 16:56:26

Řekl bych takto. Ať si Filípek ujasní, po které lyži se v oblouku jezdí a DĚLÁ TO TAK. Takže žádné javeliny, ale natočte si někde pomalé oblouky CELÉ V PLUHU a s píchnutím. Je jedno, jestli smykem nebo po hraně vnější.
Na slušné lyžování jede moc rychle, ale to plyne z těch předlouhých traverzů, tohle pluh řeší.

Ať si pěstuje smýkaný oblouk, má k němu blízko. Takže s píchnutím, plynulým dřepáním si DO CELÉHO oblouku a točením lyžemi v CELÉM oblouku. A následným zvednutím se DOPŘEDU.

A hlavně se musí přestat bát OTÁČET LYŽE aktivně z kopce (před spádnicí). A právě na to by mu pak (až splní předešlé) mohl být správně a čistě provedený javelin dobrý.

Následuje teoretický exkurz do oblasti pokrčení a pokřivení.

Jak pokrčení funguje? Většině lidí blbě. Samotné pokrčení by mělo řešit – je-li provedeno dobře a adekvátně, dvě věci. Obvykle však neřeší vůbec nic a jen spoustu věcí kazí, protože pohybuje s těžištěm dozadu případně odlehčuje lyže tehdy, kdy by měly být zatěžovány.
Jsou dvě možnosti pokrčení: statické (SP) a dynamické (DP) proměnlivé během oblouku. Takže statické filtruje nerovnosti a neočekávané akce/reakce lyží, dynamické je prostředkem ke zmenšení tlaku na lyže a případně umožňuje změny jejich naklopení/zah­ranění. Ono ani to statické nesmí být úplně statické; ale bohužel zpravidla bývá – jezdec se „zamkne“ opřením do jazyků, zadek zavěsí za lyže a tradááá … naštěstí na současných lyžích to není překážkou pro celoživotní sjíždění.

U carvingu funguje SP coby pružení a tlumení, (a navíc u rychlého přehranění typu CU pak umožňuje DP přechod jezdce přes lyže tím, že povolí tlak na hrany – viz níže). Pro samotné vedení oblouku je DP téměř podružné. Tvůj syn ale přirozeně oblouky necarvuje (nenajíždí po hranách ani je nevede po hranách ani po hranách nevyjíždí) a není nejmenšího důvodu ho k tomu přesvědčovat.

U snožného/smý­kaného oblouku funguje SP také jako tlumení, ale jen velmi krátce, protože během celého oblouku probíhá DP. A DP slouží k odlehčování lyží, které takto mohou být (při přiměřeně malém naklopení) smýkány. Z toho vychází i pozorovatelný vertikální pohyb, kdy až do spádnice se lyže dají otáčet v podstatě v jakémkoliv pokrčení, ale už na a zejména za spádnicí tlak narůstá (projevuje se větší naklopení vůči sněhu a vliv gravitace), tedy výraznějším pokrčením se lyže více odlehčují, což v reálu znamená, že je tlak na ně pořád dost malý a dají se dál OBĚ smýkat, tedy zatáčet. Až při nejnižším pokrčení (pohyb těžiště dolů zastaven) lyže smýkat přestanou a kousek jedou ± po hranách.
Pak následuje buď jen vzpřímení se, píchnutí a další smýkání do druhého oblouku nebo (u sportovnějšího pojetí) dokonce „odraz z hran“ šikmo do dalšího oblouku.
(Vynechávám telemark a Francouzskou rotační techniku.)

Filípkovi se občas povede se před obloukem téměř narovnat, bohužel dozadu (vůči lyžím/ tedy vnitřní lyži), jenže jak zároveň točí/je točen, tak hned v zahájení krátce spadne na patu vnitřní – prvek se zvednutou špičkou). Kdyby měl v tu chvíli vnitřní nohu pod/za sebou a ne nakročenou před sebou, tak by se asi děly (v dobrém) věci.
Takto nejede oblouky, jen předvádí opakovanou sekvenci krátké přibrzdění-traverz-krátké přibrzdění. A protože směr mění jak mění, tak v traverzu jede skoro po plochách dlouho v podstatě rovně. Kdyby oblouk smýkal, tak bude nejen zatáčet, ale i velmi efektivně kontrolovat rychlost.

Fotky

15.03.2018 18:58:24 #8 

Gravedigger

Styl, ktery Krab pojmenovava jako „Klinovecka paticka“, je u Filipa docela vyrazny a zrejme hloubeji zakoreneny. Podle mych zkusenosti nebude naprava jednoducha a jejim zakladem musi byt, jak pise Krab, zvedani vnitrni paty, aby Filip dostal teziste dopredu a ven z oblouku, tedy presne naopak, nez kam ho tlaci ted. Na napravu stylu muze taky zkusit jit z opacne strany – snazit se vyjizdet pekne kulate oblouky a ne takove zikzaky, jako jede Filip na videu. Takova snaha obcas vede k razantni zmene stylu k lepsimu.

15.03.2018 19:05:29 #9 

˘Ö˘Krab muž

>> #8, Gravedigger, 15. 03. 2018 18:58:24

Klínovecká patička je celkem snadno odstranitelná důsledným vertikálním pohybem a současným smýkáním obou lyží. Jen z ní pak nevyleze zprzněný pseudocarving, ale úhledný smýkaný oblouk, o který málokdo stojí.

15.03.2018 19:19:17 #10 

Harry žena

Martine,ako keby mal velke lyziarky. Sedia mu dobre?

Daj ho na menej prudke kopce,tu sa evidentne trapi.

Skus ho nafilmovat pri javeline ako ho robite a fukni to sem.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

15.03.2018 19:25:41 #11 

Martin1978

>> #8, Gravedigger, 15. 03. 2018 18:58:24

No prave to vyjizdeni peknych a kulatych oblouku bych po nem chtel, ale nevim jak na to. Zkousim ho nutit do delsich zavrenejsich oblouku v nadeji, ze tam najde pocit skluzu, ale stejne si to vzdycky smykne a pak jede ten traverz. Jedine pokud jsem mu ukazoval vyjet oblouk do pismene U tedy do rozjet se skoro dolu a vytahnout to naklopenim do protisvahu az do zastaveni, tak jel obcas po hranach, ale to pak ma tendenci prepadat pres vnitrni. Tu paticku vnitrni musim odstranit stuj co stuj, protoze tam nejde o krasu, ale regulerne o klouby. Po tom, co jsem si toho loni vsimnul, jsem doufal, ze pomuzou delsi lyze, ktere tenhle „styl“ cini obtiznejsim, ale nejak se mu podarilo to tam opet vclenit.

15.03.2018 19:27:21 #12 

Martin1978

>> #7, ˘Ö˘Krab, 15. 03. 2018 18:36:45

Co dodat, mas recht. Bude to chtit par kroku zpet. Ale dokopej do toho ty male mistry sveta…

15.03.2018 19:30:43 #13 

Martin1978

>> #10, Harry, 15. 03. 2018 19:19:17

Nooo ty lyzaky…to jsem vubec neresil a je pravda, ze kdyz mu je dotahuju nadoraz tak porad cekam kdy zacne skucet a furt nic. Budu muset omrknout.

Ja ho netaham na prudke kopce, aby to tak nevypadalo. Ta hlavni pasaz je fakt snadna, jsou tam stahle kurzy zacatecniku z celeho arealu. Jen ten start se musel prejet. O velikonocich budeme zase na lyzich, tak ty javeliny zkusim natocit.

15.03.2018 19:57:39 #14 

Gravedigger

>> #9, ˘Ö˘Krab, 15. 03. 2018 19:05:29

No nevim, vertikalni pohyb podle me paticku nezlepsi. Tim se jen prejde k jinym rotacnim pastylum. Naopak je treba podporovat pohyb v lateralni rovine – prenaseni vahy ze strany na stranu, poradne do toho zapojit trup a ramena. S detma se bavim o medvedi kymacive chuzi, nebo o vytahovani (vnitrni) nohy z blata – pekne pomalu a plynule, aby nam v tom blate nezustala bota.

15.03.2018 20:04:04 #15 

Martin1978

>> #14, Gravedigger, 15. 03. 2018 19:57:39

:-D

Dobry napad, jenze moji kluci do blata schvalne slapou :-D

15.03.2018 20:08:03 #16 

Gravedigger

>> #11, Martin1978, 15. 03. 2018 19:25:41

Jo, znam to vsechno dobre. V tomto veku by mel byt schopen rozeznat, jestli jede pekny pulkruh, nebo neco jineho, tak se o tom bavte a rozebirejte a porovnavejte. Jezdi pred nim a najizdej mu spravnou stopu. Zpomalte co nejvic. Vysvetli mu, ze zataceni se dela plynule a dlouho – takovy obloucek v pomalejsi jizde muze trvat 4–5 sekund, tak si zkuste za jizdy v oblouku pocitat treba do tech ctyr. A v neposledni rade je treba nastinit spravnou techniku, ze je treba prenest vahu a zaroven hranit, a pak trpelive cekat, az lyze samy zacnou krouzit oblouk a ne hned chtit, at jsou lyze okamzite zatocene aspon o 45 stupnu, a tak je tam silou rvat.

15.03.2018 20:20:55 #17 

Martin1978

>> #16, Gravedigger, 15. 03. 2018 20:08:03

Jasny, no vsadil jsem az presprilis na detskou intuici a nechal ho jezdit dle libosti. Ale uz je ve veku, kdy musime zacit trochu vic premyslet.

15.03.2018 20:39:29 #18 

˘Ö˘Krab muž

>> #17, Martin1978, 15. 03. 2018 20:20:55

To ještě není věk na přemýšlení, to je pořád ještě na prostou nápodobu a co nejjednodušší možná řešení. Už i javelin je zbytečně složitý.

15.03.2018 20:52:49 #19 

Martin1978

>> #18, ˘Ö˘Krab, 15. 03. 2018 20:39:29

No ale ja mam obavu, ze me prave napodobuje dost verne :-D

15.03.2018 20:59:42 #20 

˘Ö˘Krab muž

15.03.2018 21:30:21 #21 

Martin1978

15.03.2018 22:16:07 #22 

TNS muž

>> #4, Martin1978, 15. 03. 2018 16:35:10

Uznávany tréner a chcíplé krysy. Deti potrebujú pochváliť a motivovať. Povedz mu,že iný tréner(neuznávany) ho chváli za vzornú pozíciu rúk. Len namiesto palíc ho treba nechať ťahať kanadské sane.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

15.03.2018 23:06:15 #23 

psm

>> #9, ˘Ö˘Krab, 15. 03. 2018 19:05:29

Lepší pěkný smýkaný oblouk, který můžeš použít kdekoliv, než zprzněný pseudocarving, kteý ti strach dovolí aplikovat jen na minimu svahů :-)

16.03.2018 08:27:55 #24 

Martin1978

Ještě jeden postřeh, nevím jestli správný, ale zdá se mi, že kdokoliv z mých známých nebo jejich dětí se věnuje bruslení, a´t už inline nebo nějaký amatérský hokej, tak má výrazně lepší cit pro čisté vyjetí řezaného oblouku. Proto bych chtěl v létě malého i sebe naučit pořádně na bruslích.

Máte s tím někdo podobnou zkušenost? Nemám te´d na mysli pouze posílení příslušných svalových partií jízdou po cyklostezce, ale spíš zaměření na techniku, různé kolečka, osmičky, slalomy atp.

16.03.2018 08:34:03 #25 

˘Ö˘Krab muž

>> #24, Martin1978, 16. 03. 2018 08:27:55

Samozřejmě to tak je. Stabilita při lyžování se bruslením podstatně vylepší, dobří bruslaři nemají problém s jízdou po jedné noze libovolně dlouhým skluzem a s umístěním těžiště mimo svislici nad chodidlem. Brusle je krátká, předozadní stabilita na ní musí být precizní. Už i jen ta přímá jízda (se skluzem) by mu v lyžování moc a moc pomohla.
Pokud sám neumíš vynikajícně bruslit, tak reálně hrozí, že budeš muset začít kupovat Iron v pětilitrovkách.

Budu se opakovat: neupínej se k carvingu, není to všechno.

16.03.2018 09:50:42 #26 

TNS muž

>> #24, Martin1978, 16. 03. 2018 08:27:55

„Máte s tím někdo podobnou zkušenost?“

Áno, je to tak. Korčulovanie pomáha.

Hokejisti sú kapitola sama o sebe. Stávajú sa z nich výborný lyžiari. Hneď,ako sa odučia 3 veci:

1. Prekladať v oblúku.

2. Začínať oblúk po vnútornej.

3. Ukľudniť sa. Mávajú prehnanú aktivitu. Stále majú pocit, že musia hýbať všetkými časťami tela, aby to fungovalo. ;-)

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

16.03.2018 11:49:29 #27 

Martin1978

>> #25, ˘Ö˘Krab, 16. 03. 2018 08:34:03

Ne neboj, já se k carvingu neupínám. Naopak, já ho právě směřuju primárně k tomu, aby se dostal za všech podmínek relativně slušně dolů, a´t už je manšestr, led, muldy, prašan nebo náhraby. Tak se snažíme nevynechávat nic.

Na druhou stranu, chci aby se naučil carving, protože já se ho učím až jako dospělý a dělá mi to velké problémy. Tak mu chci umožnit si to osvojit už v dětství. Jen nevím jak. Ale mě samotného začalo nejvíc lyžování bavit ve chvíli, kdy carving řeším jen na modročervených sjezdovkách a na ostatním prostě lyžuju pro zábavu. Jestli je to smyk nebo nějaká mutace všeho možného to nevím, ale držím se motta mít to hlavně pocitově pořád pod kontrolou. A to chci hlavně vštípit malému. Když vidím ty malé i velké ostrostřelce jak jezdí s roztřepanýma nohama rovně dolů tam, kde já zasekávám po metru, tak nechápu.

16.03.2018 15:53:17 #28 

Harry žena

>> #26, TNS, 16. 03. 2018 09:50:42

Hneď,ako sa odučia 3 veci:1. Prekladať v oblúku.

:-D

>> #27, Martin1978, 16. 03. 2018 11:49:29

Martine,jak tak sledujem co tu pises,ides na to celkom dobre,logicky a rozmyslavo. Neboj,pojde to.

Rozmyslal som,ci u syna nemoze byt problem aj pomer vaha vyska. Nenarastol moc v poslednej dobe?

A tie lyziarky mu poriadne opozri,videl som uz aj par dospelych takto plavat nohami v oblukoch,istili to minimalne o 2 cisla vecsie lyziarky.

caute Harry

P.S. Cez leto naordinuj jednoznacne inlajny. Moc to pomoze,staci len technicky dobre korculovat.Rozne cvicenia pockaju,ked sa rozjazdi.

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

16.03.2018 18:00:17 #29 

Martin1978

>> #28, Harry, 16. 03. 2018 15:53:17

Jednoznacne, ja jsem i u sebe dlouhodobe citil primlyzovani deficit toho brusleni. U kluku co hraji ten hokej je videt strasna uvolnenost pri tech pohybech do stran. S malym jsem to zkousel na konci zimy na lede a nemohl jsem ho z ledu dostat. V lete jsem ho napsal na inline tabor, ktery porada mistni lyzarsky oddil. Vim, ze oni na tom dost stavi letni pripravu lyzaru. A od nove sezony mi znamy doporucil dat ho do pripravky na krasobrusleni. To mi i hokejisti doporucuji jako lepsi prupravu nez maji deti v hokejove pripravce. No a pred par minutama jsem doma nainstaloval na zahradu slackline :-D takze letni priprava pomalu muze zacit :-D

5l Ironu objednano :-D

16.03.2018 18:11:40 #30 

Martin1978

>> #28, Harry, 16. 03. 2018 15:53:17

Jinak maly roste soumerne, ja jen nevim presna cisla tak to muze byt zkreslene. On je na tom fyzicky dobre, chodil do ruznych vseobecnych pripravek, hraje basket, plave v pripravce, motorika i mrstnost dobra. Jen je liny se ucit nove veci a ja nejsem uplne idealni pro vyuku typu skola hrou. Po peti minutach protaceni oci je ze me stary Zahrobsky :-P

Zvazoval jsem i skolicky, ale to je loterie. Tam je jednou chlap co je v pohode a podruhe holka, kterou bych mohl ucit i ja. Vyblokovat si toho jedineho je slozite. Navic tim, ze taky ma 3× tydne treninky jinych sportu, tak ty lyze jsem mu nechtel tlacit jako "sport"s trenerem.

Lyzaky fakt otestuju.

Jinak jeste jeden dotaz, lezos ma lyze 130.Ja jsem loni k lyzakum v akci dostal multievent lyze 140cm. Letos jsem mu je pochopitelne nedal, ale myslite, ze od nove sezony to mam zkusit nebo je to brzo.?

Nalezené položky: 58 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

13.06.2018

Ski & Bike Nassfeld apartments - lanovky a koupání zdarma

Apartmánový dům Ski &amp; Bike najdete na klidném mí...
20.04.2018

Millennium-Express – nejdelší lanovka v Rakousku

Téměř 6 km dlouhá kabinková lanovka Millennium-Expre...
23.03.2018

SNOW tour: St. Anton – prestiž ve sportovním kabátu

St. Anton je spolu s dalšími středisky Arlbergu nejv...
28.02.2018

Zillertal: 500 kilometrů sjezdovek s atrakcemi

Tyrolské údolí Zillertal je s více než 500 km sjezdo...
26.02.2018

Saalbach Hinterglemm je cool

Nekonečné sjezdovky, fascinující alpská krajina, prv...
11.02.2018

Top Skipass Kärnten: skipas do každého počasí

Korutanský superskipas pokrývá více než 30 středisek...