Kästle v českých rukou! [článek] - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Články Kästle v českých rukou! [článek]

Kästle v českých rukou! [článek]

20.03.2018 09:03:55 #1 

Příspěvků: 414

tisková zpráva

Snad už rok si o tom štěbetají vrabci na střeše. Že Sporten – přesněji řečeno jeho majitel Tomáš Němec – kupuje velkou alpskou značku, a že tou velkou značkou bude pravděpodobně rakouský brand Kästle. Je logické, že podobná jednání se táhnou a že je ze strany smluvních stran nezbytná obezřetnost. Ostatně v nedávné době Sporten otevřeně hovořil o akvizicích značek Kneissl a Elan, přičemž ani jedna neskončila úspěchem. Počínaje dneškem se ale stává věcí veřejně známou, že většinový podíl Kästle přechází do českých rukou. Transakce byla oznámena tiskovou zprávou, jejíž plné znění naleznete níže.
Odkaz na článek

22.03.2018 22:50:23 #2 

Příspěvků: 133

skijan muž

Patřil jsem k těm vrabcům, a tomu, že k tomu došlo, jsem vážně rád. Akvizice Elanu by pravděpodobně nebyla pro výrobu na Vysočině tak šťastné řešení. Fabrika se teď alespoň může blýsknout a předvést bez mlžení, jaké lyže je schopna vyrábět. Na Kästlích může ukázat, jestli je stejně dobrá (ne-li lepší) než HEAD v Kennelbachu. A nemusí se moc trápit s designy. Panu Němcovi v tomhle držím palce!

A ještě si neodpustím jedno dobře míněné přání, které může vypadat drobátko „nevlastenecky“. nebo proluštěnkářsky: Ať nemá pan Němec problém udělat s názvem Sporten to samé, co proběhlo s Rubenou v cyklistice! Z marketingového hlediska už fakt není, krom běžek Bohemia a písmen AHV, moc co zachraňovat. Ale to je už jiná písnička (labutí?). Kdo viděl kolekci 2018/19, asi tuší…

No service ... no fun!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy