Lyže na neupravené sjezdovky - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Lyže na neupravené sjezdovky

Nalezené položky: 38 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

14.01.2019 16:43:32 #1 

maxm muž

Ahoj, rád bych zde poprosil o radu zkušenější lyžaře. Již nějakou dobu jezdím Rossignol Radical 9 SL Slantnose TI TPX 165cm. Zřejmě je to dáno věkem (44), poslední dobou se pro mě lyžování na těchto lyžích v těžším terénu (neupravené sjezdovky, odpolední lyžování) stává čím dál víc fyzicky náročnější a vytrácí se radost. Je to spíš dřina. Našlo by se nějaké doporučení jaké lyže bych jako alternativu pro neupravené a rozježděné svahy měl zvolit. 190cm/90kg Díky

14.01.2019 20:47:44 #2 

vlpa65

Ahoj. Na podobný dotaz jsem právě odpovídal, tak ho jen překopíruji. Borec měl už něco předvybrané: Já osobně bych si z těch co máš vyhlédlé vybral jen jedny: SALOMON X-MAX X12 + vázání XT 12 Tyto se mi ale po třech dnech loňského testování ( cca 600 párů různých typů lyží od – mám pocit, že 18 značek ) umístily až na druhém místě. Ale dlouho vedly… Nicméně, zasloužené první místo za mne získávají z loňského testování lyže: Atomic Redster S9. Ten rozdíl byl o proti ostatním až obrovský a vůbec bych ho nečekal. A to jsou s relativně dobrou cenovkou.( měl jsem na nohou i lyže s cenou přes 200 tisíc !…propadly…) Tyto Atomicy byly parádní jak ráno, tak i na muldách odpoledne…fakt celodenní požitek…bez bolavých nohou… Jen mne mrzí, že jsem nestihl vyšší řadu Atomiců…škoda…tam nemám tedy zkušenost a osobně už na doporučení prodejců nedám…sry, ale tak to prostě je… A proč takové doporučení? Byl jsem na dvojím testování lyží v Rakousku na ledovci a nikdy bych si nemyslel, že jsou tak obrovské rozdíly v lyžích. Jestli se lyžování chce někdo alespoň trochu věnovat, tak testování jednoznačně doporučuji absolvovat. Ale né sortiment jedné značky. To vám nic nedá. Najděte si někoho, kdo vám nabídne odzkoušet co nejvíc značek a z nich co nejvíc druhů lyží. Důvody jsou prosté: každý jezdí jinak, včetně postoje, těžiště, jiné hmotnosti, výšky… A taky – lyže, které byly v roce 2017 perfektní, tak i po menší modifikaci pro rok 2018 v mém testování propadly. Nebyly špatné, ale jiné je dosti překonaly.A věřte, že je mi úplně jedno, kdo si co a kde koupí… Spousta lyžařů tvrdí, že ty nebo ony jsou parádní, ale až si na různých lyžích sjedete ten samý kopec a za těch samých podmínek, tak zjistíte – v některých případech, až obrovské rozdíly… Velká škoda, že borcům z firmy Skimax Olomouc loni nějaké lyže ukradli. Lidi jsou k…y. Letos testování hodně ořezali – co zastoupení značek i kusů se týká. No, nedivím se jim… Při loňské cestě domů, už nechtěli dělat nic… Nedohledal jsem novější video, jak z roku 2014 – pro představu jak to v jejich podání vypadalo. A každý rok byl lepší a lepší: https://www.youtube.com/watch… jestli to tu nemáznou jako nepovolenou reklamu…

Video

14.01.2019 20:50:07 #3 

˘Ö˘Krab muž

>> #2, vlpa65, 14. 01. 2019 20:47:44

Bohatě stačilo vložit odkaz na příspěvek, takhle to opravdu zavání reklamou. Každý rok lepší a lepší.
K tomu, aby Tvůj příspěvek byl opravdu relevantní, chybí spousta údajů: třeba Tvůj věk, cca zdatnost, co a jak jezdíš, kolik nalyžuješ za sezónu, tělesné rozměry, vlastněné a používané lyže a boty …

Doporučit jako nejlepší lyže pro čtyřiačtyřicítníka unaveného ostrými slalomkami na celodenní lyžování pro změnu jiné slalomky, přinejmenším zvláštní.

Vůbec, porovnávat lyže napříč kategoriemi a určeními je podle mě totální úlet. Natož pak jedny z nich označit za nejlepší.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

14.01.2019 21:50:09 #4 

Thomas muž

>> #2, vlpa65, 14. 01. 2019 20:47:44

SALOMON X-MAX X12 ? To si snad děláte prdel, v rychlosti do boulovatý alpský sjezdovky? 73 středem,Radius 15m? Tak leda na modrou,to by tam šlo a tam by to i pasovalo

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi

14.01.2019 22:16:38 #5 

maxm muž

>> #3, ˘Ö˘Krab, 14. 01. 2019 20:50:07

ok :) věk 44, výška 190, váha 90, lyžuju od 4 let, myslím že jsem poměrně zdatný lyžař, ale to si o sobě myslí spousta lidí :)) nevím jak to přesně ohodnotit, sjedu vše, ovšem poslední dobou už mě např. černé moc nelákají. na lyžích jsem cca 14 až 20 dní v roce, z toho 10 již několik let většinou rakousko nebo itálie. boty nordica beast 10, posledních 6 let tyto slalomky před tím obřačky atomic (model si už nevybavuji)

k dotazu mě dovedl tento víkend v saalbachu, kdy vlastně celou dobu sněžilo, každý den cca 30 nového sněhu a na neupravených sjezdovkách byl celý den
na slalomkách spíše utrpení, samozřejmě i díky snížené viditelnosti.
prostě vlastnosti této lyže se na to nehodily

14.01.2019 22:36:51 #6 

vlpa65

no jasně – reklama. Já věděl, že se najde nějaký rejpal. Nicméně – jestli jsem byl s něčím spokojen, tak nemám problém to doporučit. Tím myslím testování jako takové. I když s borema za Skimaxu nemám nic jiného společného, než super 4 dny na kopci. Nikomu bych neřekl – nenapsal, kup si tyhle nebo tyhle. Pouze doporučuji, jelikož jsem měl na nohách za dva roky – cca odhaduji 40, možná i 50 párů lyží od různých značek a různého zaměření. Za mne doporučení – viz výše. A až zjistíte, že ostrá slalomka není pokaždé ostrá slalomka, tak… asi taky nic. Co si kdo vybere a kde si koupí je mi úplně jedno. Lyže mne baví, ale od mého podnikání jsou kilometry vzdálené. A jestliže – když to zjednoduším, první rok měli borci na testování jednu značku s 20 páry lyží a v loňském roce 18 značek a 600 párů, tak sry, ale lepší to bylo. Vy reklamo… Ty lyže jsem jasně doporučil jen za mne – vidíte to v tom mém příspěvku ? A taky jsem jasně napsal, že koho lyže baví, chce se jim věnovat – klidně jen rekreačně, tak ať si je vyzkouší fyzicky. A bude možná dost překvapen, co mu obchodníci doporučili. A za tím si z vlastní zkušenosti pevně stojím. A k tomuto snad není potřeba ničeho jiného na relevantnost. Ale kdyby náhodou: věk 53 let, myslím si, že zdatně sjedu vše, ale ve volném terénu se už moc nepohybuji, měřím 183 cm, vážím 95 kg, lyže Atomic Redster S9, Dynastar Speed Zone 10 Ti Konect a moje sice už 5ileté, ale stále oblíbené držáky na nejen rychlou jízdu VÖLKL GRIZZLY. Najezdíme s rodinou každyý rok cca 400 – 600 km. Partnerka je bývalá instruktorka lyžování – taky si loni na základě testování pořídila výše mnou doporučené Atomicy ( a tomu věřte, že má svoji hlavu a své názory ) a její dcera ( 15 let ) jezdí taky slušně a letos na Elánkách z půjčovny… Tak asi snad s lyžováním bych mohl mít nějaké zkušenosti. Ale kdyby se Vám ani tohle nezdálo, tak můj příspěvek ignorujte a věnujte se pouze své teorii. Třeba je správná… PS: a to, že je u lyží napsáno, že je pouze na upravené sjezdovky, či že je to jen slalomka či obřačka moc nevěřte. Zkuste si ji a všude a pak zaujměte názor. Ale pozor – ten Váš se nikdy nebude ve 100 % shodovat s kolegy lyžaři… Holt to tak je. A proto rada všem: jeďte někam na testování a třeba se budete divit co vám sedne… a nebo si půjčujte různé lyže v půjčovnách, než vám nějaké perfektně sednou… :-)

Video

14.01.2019 22:58:21 #7 

maxm muž

přesně tohle jsem nechtěl…:( čekal jsem odpovědi typu : lyže ta a ta, popřípadě proč. díky…

14.01.2019 23:39:00 #8 

vlpa65

ale já si myslím, že to tak nebude úplně fungovat. U mne to tak prostě nefungovalo. Vždyť si vemte tu škálu lyží na pořádných závodech – je jeden kopec, jeden terén a taky spousta značek lyží. A není to jen o sponzorech. Holt každému vyhovuje něco trochu jiného. Samozřejmě to ale nevylučuje s někým shodu… Tak držím palce. :-)

15.01.2019 04:07:48 #9 

mr_tom muž

podle me to chce do tohohle bordelu delsi lyzi 170–180cm se siri kolem 80 ve stredu.Ja na to mam Volkl rtm 77 na kterych se to da jezdit ale jak se udelaji boule po kolena tak osobne jdu do hospody…to je o koulena…

15.01.2019 07:29:23 #10 

msokol3

>> #4, Thomas, 14. 01. 2019 21:50:09

Ahoj, já je mám už 3. sezonu. náhodou právě ze skimaxu :) na delší oblouk v boulích úplně nejsou, ale krátký oblouk s koleny pod bradou zvládají super. celý den čekám, až se rozbijí sjezdovky a trochu si zařádím.

>> #1, maxm, 14. 01. 2019 16:43:32

ale nyní bych taky volil trochu širší a delší lyži :) kamoš má Salomon X-Drive 8.0 Ti a v odpoledních sračkách je s nimi velice spokojený.

já jsem zkoušel ještě volkl rtm 84 i Atomic Redster, co doporučoval kolega nahoře. Volkly byly ráno na upravené a zmrzlé sjezdovce za trest. odpoledne už super. Ty Atomicy nevím přesně typ, nyní mají hodně označení. ale bylo to taky kolem 80 pod patou. jezdilo se na nich dobře, jenom byly hodně měkké, takže jsem bral raději 2× Ti.

15.01.2019 07:34:56 #11 

Vvladimir muž

>> #9, mr_tom, 15. 01. 2019 04:07:48

Na boule po kolena nejsou žádné lyže. To musíš umět jezdit, líp než třeba já.

15.01.2019 08:17:28 #12 

˘Ö˘Krab muž

>> #7, maxm, 14. 01. 2019 22:58:21

Tak v tom případě je to jednoduché.

Jestli se zmuldovatěním svahu přecházíš na snožný oblouk, ale na tvrdém si chceš užít pocitu slalomek, tak to chce jednoznačně nějakou nástupkyni Völkl Racetiger GS nebo jiných top komerčních obřaček. Nemusíš délku hnát do extrému, stačí dálky i do 180 cm. Mám 185/92/45 let a váhal bych, jestli nevzít jako jedinou univerzálku na pobavení se právě testovanou 175 cm.

Pokud se snažíš držet zuby nehty carvingu, tak lyže širší. Jak moc široké, to si budeš muset vyzkoušet. Podle mého mínění je dobrý začátek cca 84 mm, ale kupodivu pěkně se chovají i lyže nad 90 mm šířky. Hlavní rozdíl mezi nimi je ten, jak moc drží nebo nedrží na hodně tvrdém povrchu, naštěstí úměra široké lyže = bída na ledu není tak přímá, jak by se zdálo. Další věcí je, jak se na nich dá či nedá smýkat; preferuji pokusy o carving, ale v boulích je smyk-snožný oblouk lepší, proto vyžaduji, aby ho lyže uměly provozovat a nebránily se mu. Ještě záleží, jak moc zavíráš oblouky a jak moc se chceš už jen vozit.

Obecně doporučovaný kompromis kolem 77 mm je na oraniště hodně málo, na opravdu rozbitém si už neporadí a ryješ pořád botami ve sněhu.
V jiných vláknech jsem zmínil několik typů lyží, které podle mě stojí za to jako širší univerzálky s přednostním nebo až výhradním použitím na sjezdovku, preferoval jsem ve výběru klidnější podání na úkor obřačkovitosti. U těchto lyží je naopak délka jednoznačně přínosem. (Ale mohl bych samozřejmě doporučit i hodně obřačkoidní AM.)
Tedy vyzkoušej třeba Scott The Ski, Line Supernatural 92 a Fischer Motive 95 Ti (je možné, že Fischer se teď jmenuje nějak jinak). Z našich luk, vod a strání Lusti CWR+95. Obávám se, že v případě AM je lepší se zkoušení nevyhýbat, jejich charaktery jsou velmi různé. A rozhodně neplatí, že ty bez titanalu jsou horší.

P.S.: Slalomky mám výhradně jako vedlejší lyže, možná tím, že mám aktuálně blbé. Podle povrchu jsem poslední sezóny střídal převážně jen točivé Blade GSX 192/23 a v měkkém Lusti FST twintipy 178/18, které jsem od letošní sezóny nahradil právě The Ski (jen ve 180). Na fujtajbl a hnus fialový mám starší Sporten AHV06 185 cm, těch mi jaksi není líto a chovají se přesto jako lyže.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

15.01.2019 08:19:53 #13 

˘Ö˘Krab muž

>> #11, Vvladimir, 15. 01. 2019 07:34:56

Boule po kolena jsou k vzteku, boule po pás a vyšší jsou boule. A kromě jezdce a techniky jsou na ně potřeba i lyže.

Doporučuji všem diskutérům někdy si osahat boulařské speciály nebo se na nich dokonce svézt. Může se stát, že budete zaraženi jejich charakterem a podměrečností, jak v délce, tak šířce, tak i vykrojení.

15.01.2019 09:09:05 #14 

Myval muž

>> #12, ˘Ö˘Krab, 15. 01. 2019 08:17:28

Krab zrejme nema moc rad Blizzard Brahma (nebo je proste jen ignoruje), ale podle me do toho vyctu skvelych stredne sirokych AM lyzi urcite patri. Posledni rok jezdim (na sjezdovce) z 85% prave Brahmy 180cm. Mozna jsou trosku vic obrackoidni, ale o to je to na upravenem vetsi zabava.

(boule po pas neumim jezdit, takze se jim pokud mozno vyhybam a vymlouvam se na stara kolena)

Nejlepší je TLUSTÁ ( lyže :-)

15.01.2019 10:03:07 #15 

˘Ö˘Krab muž

>> #14, Myval, 15. 01. 2019 09:09:05

Ha, kasta Brahmánů se ozvala.
To bude nejspíš tím, že cti svézt se na Brahmách se mi doposud nedostalo. Nemusím mít všechno :-).

15.01.2019 10:39:55 #16 

Myval muž

>> #15, ˘Ö˘Krab, 15. 01. 2019 10:03:07

Jojo jsme takova kasta. :-) A navic v tomto pripade jsem dalsi obet M.Chl., koupil jsem si lyze ktere jsem vlastne vubec nepotrebovat. A ono se ukazalo, ze jsem je vlastne potreboval hrozne moc, jen jsem o tom nevedel.

Nejlepší je TLUSTÁ ( lyže :-)

15.01.2019 10:42:32 #17 

˘Ö˘Krab muž

>> #16, Myval, 15. 01. 2019 10:39:55

Asi si na toho M.Chl. budeme muset posvítit. Tak se mi zdá, že je to nějaký vykutálený filuta. Jestli on to nakonec nebude dvojitý/troji­tý/vícenásobný agent. ;-)

15.01.2019 10:56:01 #18 

HonzA_ muž

Tak vás tady čtu a říkám si, co byste mi doporučili na neupravené sjezdovky a občasné výlety do prašanu a bordelu v jejich blízkosti.

Nehledám tank, ale spíš lyži, která bude dobře fungovat právě na kratších sjezdech v blízkosti sjezdovek a neztratí se moc ani na té sjezdovce. Z toho důvodu jsem vyřadil (možná špatně) právě tu Brahmu, protože myslím, že má ten poměr přesně naopak.

Co vy na to? 185 cm / 95 kg. Line SN 92 ve 186 cm?

Hrňte to do mně.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

15.01.2019 11:00:09 #19 

Vvladimir muž

>> #18, HonzA_, 15. 01. 2019 10:56:01

Kup si ty Lajny, samo, že ty nejdelší. Pak začni psát pochvalné ódy. Příští rok se mně M.Chlebik nezbaví, ani kdyby se odstěhoval. Letos totiž nic nekupuju.

15.01.2019 11:11:51 #20 

˘Ö˘Krab muž

>> #19, Vvladimir, 15. 01. 2019 11:00:09

… si jenom myslíš. O tom, co si letos kupuješ nebo nekupuješ totiž vůbec nerozhoduješ, do toho vůbec nemáš co mluvit. Marian totiž ví naprosto přesně a úplně nejlépe, jaké lyže nutně potřebuješ a nemůžeš bez nich žít a kdy si je pořídíš.

15.01.2019 11:15:15 #21 

Harry žena

>> #15, ˘Ö˘Krab, 15. 01. 2019 10:03:07

To bude nejspíš tím, že cti svézt se na Brahmách se mi doposud nedostalo. Nemusím mít všechno :-).

Chacha chááá. Cervik uz je zasadeny.

Som zvedavy kto bude prvy informovat,ze od neho Krabik loudil…:}

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

15.01.2019 11:16:23 #22 

Harry žena

>> #19, Vvladimir, 15. 01. 2019 11:00:09

To aby som sa postavil do rady uz teraz…

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

15.01.2019 11:25:49 #23 

Thomas muž

>> #18, HonzA_, 15. 01. 2019 10:56:01
Podívej se více do testů i jiných značek,je to taková střední třída. Viz vedl.vlákno-copy: Tady bych byl opatrný mezi ročníkami 15/16 a novými 18/19.Staré mají boční profil víc na blbnutí pro mládež: zvedlé patky na otočky. Nové jsou asi o něčem jiném, mají krásný rocker,klenutí pod botou a normál konec. Vyhledšej boční profil na obrázkách a porovnej.Třeba tady profil nových: https://www.jibij.com/…92-skis-2018 Profil starých: https://www.snowpanic.cz/…92-1718.html?…

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi

15.01.2019 12:16:50 #24 

Sektor B5

Ahoj, naše charakteristiky se hodně shodují. Já (40/189/90) jsem řešil podobný problém. Ono to v podstatě je spíš než o lyžích o nalezení nějakého nového impulsu resp. radosti z lyžování. Zdejší kluci (Krab, Myval a jiní) mají pravdu, jen je potřeba si taky na vlastní kůži otestovat, jestli to bude v tvém konkrétním případě fungovat. Pak případně mírně poupravit výběr.

Tím, jak se v posledních letech mění podmínky a na sjezdovkách je více technického sněhu nebo zvyšuje počet lidí, tak v podstatě v 10 – max. v 10,30 je už povrch povolený a dle aktuálních podmínek se začínají dělat nerovnosti a boule. Přiznám se, že úplně ledovatý povrch jsem v posledních letech potkal velmi sporadicky a celodenní lyžování na tvrdém/upraveném je pro mně ve střediscích, kde se vyskytuji, spíš utopie.

Je tedy otázka, jak často si člověk zalyžuje na tvrdém a jestli si koupit agresivní lyže, na kterých se pak budeš 2/3 dne spíš trápit v oraništi.

Já mluvím o Lusti, protože jsem měl možnost si odzkoušet celou jejich řadu a jiné lyže aktuálně nemám. Komerční spojení s Lusti nemám, jsem jen zákazník, resp. aktuálně spokojený zákazník. O jiných značkách mluvit nemohu, nemám dostatečné zkušenosti.

CWR 84 176cm R18 mi to vyřešily – na ranní sjezdovce nemám problém, ačkoli samozřejmě vnímám to, že uzší lyže by asi poskytly větší potenciál pro rozvinutí rychlosti, rychlejší přehranění apod. Ale to už bych musel vyvinout agresivitu na hranici svých dovedností (možná i bezpečnosti a svého zdraví), což ale není mým cílem. Standardní povolená sjezdovka a její postupný přechod do oraniště a boulí je pro tyto lyže ideálním terénem. Výlet mimo sjezdovku do cca 30 cm čerstvého sněhu je zábava a naprosto OK. Odpoledne často jezdím na kraji sjezdovky v nahrnutém firnu, protože mně to baví :-)a užívám si rozdíl oproti minulosti, kdy jsem se na svých 172/68/R16 právě v takovém terénu dost trápil.V minulém týdnu jsem zažil 2 dny lyžování na čerstvém přírodním sněhu v našich Krušných, kdy na sjezdovce byla volná vrtva 5–10cm. Pocity z jizdy a z práce lyží byly téměř orgastické, měl jsem pocit, že já nedělám nic, jen se vezu a přitom to byl fest rockenrol :-).

Varianty CWR 91 a 95 jako jediné lyže se jeví zajímavé, ale pro mně by musel výrazně stoupnout podíl pobytu mimo sjezdovku, abych využil potenciál šířky. Můj názor.

Takže abych shrnul tu svoji fůru keců. CWR 84 je pro mně realistická hlavní lyže. Zajedu na ní vždy co potřebuju ve všech podmínkách, je to navíc dost zábava a pocitově jsem čím dál radši je ji mám. Jinou lyži bych využil pouze v situacích, kdy bych to chtěl extra hrotit – led, hodně krátký oblouk – a na to mám ještě jeden pár jiných lyží.

15.01.2019 12:58:25 #25 

˘Ö˘Krab muž

>> #24, Sektor B5, 15. 01. 2019 12:16:50

Jen drobná zrada, podle toho, co se ke mně doneslo, jsou CWR 84 cca od uvedení CWR+ jiné. Takže je třeba říci, který ročník si tak považuješ. Testovali jsme CWR 181/19 (2015) a to byla taková … nefalšovaná tvrdá obřačka pro fyzicky velmi zdatné jezdce, na ledu výborná.

15.01.2019 13:06:52 #26 

Sektor B5

Lyže zakoupeny vloni přímo u výrobce, modelová řada je tedy 2017, pokud se nemýlím.

15.01.2019 14:01:07 #27 

Sektor B5

Krabe, ty jsi myslel tuto: https://snow.cz/…sti-cwr-2015

Já mám tuhle: https://snow.cz/…-cwr-84-2018

Pokud jsi jel i tu novější, velmi rád bych znal konkrétně tvůj názor.

15.01.2019 14:18:58 #28 

˘Ö˘Krab muž

>> #27, Sektor B5, 15. 01. 2019 14:01:07

Nejel, příležitostně napravím.
Vždyť to pořád říkám, že nelyžuji :-D.

K té původní jsem měl značné výhrady jako k lyži pro obecné použití. Co mám zprávy, tak ty novější jsou o dost lidštější, prošly allmountainizací a prospělo jim to.

Obřačkovský elitismus ™ <ON>
Jen by ještě někdo měl lidem vysvětlit, že se kupují v délce cca podle postavy, pokud jsou tak dlouhé v nabídce, pokud nejsou, tak nejdelší možné :-).
Bodejť bys nechrochtal blahem, když sis koupil slečinkovskou lyži :-D.
Obřačkovský elitismus ™ <OFF>

15.01.2019 15:29:20 #29 

Sektor B5

>> #28, ˘Ö˘Krab, 15. 01. 2019 14:18:58

_____________­________________________­_________________

A sakra, došlo k odhalení! Coming out je tedy na místě. Když už nosím místy růžové spodní prádlo, tak jsem si pořídil i takové miloučké maličké kraťoučké lyžičky :-).

15.01.2019 15:30:57 #30 

HonzA_ muž

>> #23, Thomas, 15. 01. 2019 11:25:49

„Podívej se více do testů i jiných značek,je to taková střední třída.“

Díky Thomasi. Přeci jen bych rád názor od někoho, kdo ty lyže jezdil. Různé testy jsem už četl, a víš jak to s nimi je…

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!
Nalezené položky: 38 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

19.10.2019

Švýcarský Haldigrat: nejpodivnější lyžařské středisko na světě

Švýcarsko je od hlavy k patě plné hor a lyžařských v...
18.10.2019

Designové lyže Egoé: 99 % lidí mě odrazovalo, říká jejich tvůrce

V době, kdy designér Radek Hegmon závodil na lyžích,...
18.10.2019

Test skialpinistických vázání - jak probíhá?

Uvolnění vázání při určité zátěži je základním předp...
16.10.2019

Blog: Na lyžích znovu elévem

Často pozoruju z křesel lanovek lyžařské instruktory...
16.10.2019

Atomic: to nejlepší v sezóně 2019/2020

V letošní sezóně se můžeme u Atomicu těšit na mnoho ...
16.10.2019

Czech Skipass 2019-20: Lyžujte kdekoliv, kdykoliv

Ačkoli jsou česká lyžařská střediska sobě navzájem k...