Fotr je debil aneb teenageři na lyžích [článek] - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Články Fotr je debil aneb teenageři na lyžích [článek]

Fotr je debil aneb teenageři na lyžích [článek]

27.02.2019 19:27:03 #1 

Příspěvků: 415

Ondřej Novák - SNOW muž

Tento článek je adresován rodičům. Všem rodičům, kteří se pasovali do role instruktora lyžování svých dětí, a dříve nebo později se jim přestalo dařit.
Odkaz na článek

28.02.2019 06:34:56 #2 

Příspěvků: 41

Snwmn muž

>> #1, Ondřej Novák – SNOW, 27. 02. 2019 19:27:03

Válka je vůl, my sme free a cool – tak toto je snáď na firemné tričká:-D :-D :-D

Aspoň som to skúsil

28.02.2019 07:35:40 #3 

Příspěvků: 395

Nojby

Já teda pozoruju opačný trend. I děti, co sotva umí na lyžích stát/chodit, rodiče nacpou do lyžařské školy a mají klid.

Mě úplné základy učil táta. Dodnes na to vzpomínám. Neměnil bych.

Dycky Vist!

28.02.2019 09:23:30 #4 

Příspěvků: 6647

HonzA_ muž

Chápu nadsázku v propagačním článku. Ale tohle je už trochu přes čáru. Hodně přes čáru. A naznačená představa ráje s instruktorem je ve většině případů naprosto iluzorní. Pozorujte při lyžování skupinky komerčních instruktorů a jejich oveček a udělejte si sami obrázek…

Čest výjimkám. Já volný čas na horách trávím s dětmi (edit) nejraději sám a rád (většinou, někdy jsou samozřejmě na ránu). Nekupuji si na to někoho, aby to dělal za mne. Pokud jde o něco, co sám neumím a nebo neumím naučit, je to samozřejmě jiná. V tom případě hledám někoho, kdo tomu opravdu rozumí, baví ho to a ne jen „dělá taky daně za prachy“.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

28.02.2019 12:10:07 #5 

Příspěvků: 2565

korsičan muž

Nechci být zbytečně rejpal, ale toto je bezkonkurenčně nejhorší článek, co jsem kdy za celou historii tady na Snow četl.

Mě to připadá, jako hodně nepovedený reklamní spot, něco jako když Burešova vrchní zaklekávačka vypráví v telce o vyrovnaném rozpočtu.

Řekněme si to na rovinu, žádný instruktor na světě děti za pár dní (nebo klidně i týden), nenaučí vůbec nic. V takovém případě, kdy běžný občan vyrazí s rodinou 1× ročně na týden na hory, bude rozdíl ve výsledku mezi instruktorem a rodičem neznatelný.

A i kdyby byl instruktor nakrásně úspěšný, tak to pro dítě stejně nemá žádnou váhu, protože to zase za ten půlrok zapomene.

Pokud chce někdo naučit děti „dokonale“ lyžovat ve smyslu posledních trendů, musí je přihlásit do lyžařského klubu, děti hlavně sami musejí chtít a musí být minimálně 4× týdně několik hodin na kopci. Instruktor nic za těch řekněme 14 dní ročně na lyžích, stejně se cvičencem nic nenadělá. Pokud někdo tvrdí opak, tak je šprýmař… :-)

Je to úplně to samé, jako když rodič naučí své děti jezdit na kole. Naučí je to prvotně úplně stejně, jako trenér cyklistiky a děti na kole celý život dokáží jezdit. To, že stejně 99% lidí na kole jezdí špatně až vysloveně blbě, většině pumpičkářů nevadí. Pokud by chtěl někdo jezdit správně, čeká do stejný dril, jako když bude chtít umět lyžovat aspoň vzdáleně podobně, jako Ondřej Bank.

Otázkou zůstává, zda děti tomuto nesmyslnému učení té jediné „správné techniky“ vystavovat. Z čisté radosti z lyžování se pak totiž velice rychle stane nudná škola a děti to dříve či později zabalí. Vidím to na svých povedených kamarádech. Začalo to už před lety, kdy se ještě bez dětí začali na sjezdovkách vzájemně natáčet a následně to rozebírali nejdříve u oběda, pak už i během odpoledne a nakonec až do noci. Trapárna na entou !!! Já na Schladmingu za den nalyžoval přes 70km a oni sotva 40. Pak si vyrobili děti a tuto zvrácenost začali aplikovat i na nich, aby se následně na fcb mohli předhánět, kdože to z nich vychová lepší Záhrobskou.

A jak to dopadlo ???

Děti se postupně šprajcl, protože místo parádního týdne lyžování na horách plného bezstarostné zábavy, měli před sebou týden totálně nudné školy, včetně večerních rozborů u videa, jak zase udělali za den 987 chyb. Dnes je to tak, že jejich děti ve věku puberťáků (10–16 let) lyžovat dobrovolně nechtějí a ani je ve snu nenapadne, vzít si odpoledne lyže a vyrazit na kopec. Ten týden na horách ale překousnou, až na jednu výjimku. Mladej (14 let) od vrchního rodiče, ten už ani na ten týden nechce jezdit a je raději doma s babičkou. Přesně jak zní nadpis článku, jeho „Fotr je debil“. Tak totiž ve většině případů končí úporná snaha rodičů, vychovat „dokonalé“ děti.

A instruktor lyžování k tomuto „štěstí“ rozhodně nepomůže. Spíš naopak.

Já jsem děti naučil stát na lyžích a nechal jsem je být. Vidím že dělají 1000 chyb, sem tam jim něco řeknu, ale radost z lyžování jim nekazím. Nemá to cenu. Jako jediné děti z té naší původní party se na lyžování neuvěřitelně těší a na týdenní lyžovačku se ani nemůžou dočkat. Pořád je to neskutečně baví a to je podle mého názoru pro rodiče největší výhra.

Když se budou chtít někdy začít zlepšovat v rámci té dnešní pochybné společenské objednávky, mají na to celý život.

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

28.02.2019 12:28:31 #6 

Příspěvků: 12

blazena

>> #5, korsičan, 28. 02. 2019 12:10:07

Ámen. Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu

28.02.2019 12:35:04 #7 

Příspěvků: 4425

IIIvan muž

>> #5, korsičan, 28. 02. 2019 12:10:07

Súhlas v tom, že tí tvoji kamoši to robili hodne blbo, šport má byť pre decká v prvom rade zábava a len tak potom plní svoj druhý účel(telesný aj duševný rozvoj). Ja som síce zjavne na techniku dosť „špekulantský“ a baví ma to, ale točiť a vysvetľovať svojmu decku rozbory by ma ani nenapadlo :-) Proste naučiť nejaké základy a viac len ak decko chce…

Ale téma inštruktori – je to hodne o kvalite,know-how apod. – viď debata o ITA inštruktoroch, kde aj malé deti vyzerali trošku inak ako je u nás zvykom. Je to o ľuďoch, ale nečudujem sa, že je tu dosť skepsa v našich končinách…

28.02.2019 12:39:45 #8 

Příspěvků: 1198

valerius

>> #5, korsičan, 28. 02. 2019 12:10:07

Hmm, ja se u nej paradne pobavil a prislo me na nem ledacos pravdiveho, majice hned nekolik dobrych myslenek. A ano, vidim, ze je na to mozno hledet i jako na urcitou formu reklamy, coz ostatne i je.

Prijde mi, ze sis vybral urcity pripad – jak casto deti jezdi na hory a na jak dlouho a zasadil to do trochu extremnejsich cernbilejsich meritek:

zadny instruktor…vubec nic.

naučit děti „dokonale“ lyžovat ve smyslu posledních trendů, musí je přihlásit do lyžařského klubu – jakoby nebylo nic mezi jezdit nejak blbe (i to „blbe“, lze na X zpusobu) a jezdit dokonale, resp. „dokonale“

a zobecnujes a vyvozujes zavery.

Nenech se mylit, me tvuj prispevek, podobne jako HonzY vyse, prijde k veci a s ledascim souhlasim. Jen mi to prijde jako vypichovani (druheho) extremu opomijejici neco mezi.

28.02.2019 14:10:30 #9 

Příspěvků: 6647

HonzA_ muž

…právě jsem narazil na odkaz na jeden článek s upoutávkou na jednu pořádanou akci. Teď už to naplno chápu, je to prostě upoutávka na konkrétní komerční projekt. A autor si holt myslel, že tenhle hustej konfrontační přístup je ten správnej. Good luck.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

28.02.2019 14:14:51 #10 

Příspěvků: 415

Ondřej Novák - SNOW muž

Ahoj všem diskutérům. Jednoznačně s vámi se všemi souhlasím a všimněte si, že ani vy nakonec nečiníte jiné závěry, než jsem v článku učinil já.

Lyžování je zejména o radosti a několikrát zde zdůrazňuji, že pokud jako rodiče nemáte přehnané ambice a dokážete dobře namixovat zábavu a rozvíjení dovedností, budete mít úspěch a dítě se vám nešprajcne. A stejně jako Korsičan, byť je výuka lyžování mým živobytím, jsem svoji dceru naučil na lyžích stát a nechal ji být. A lyžuje přesně tak, jak Korsičan říká. Má tisíc chyb, ale baví jí to. Bohužel realita, kterou kolem sebe denně pozoruji jsou právě přehnané ambice a touha po dosažení nemožného za týden a dva víkendy na horách. Navíc proč vlastně?

Že jsou instruktoři různých kvalit a různých přístupů, o tom netřeba debatovat. I to je bohužel realita, se kterou se denně potkávám nejen na kopci, ale i při lektorování kurzů pro budoucí instruktory. Všechno bude vždycky o lidech. Stejně tak si totiž nenechám upéct dort, udělat daně a opravit auto všude. Prostě některým institucím, subjektům i jednotlivcům nedůvěřuji a mám možnost volby.

Článek reálně popisuje to, jak se (nejen) dnešní děti staví v určitých věkových kategoriích k výuce i autoritám a pokud vyvolává diskusi či výkřiky „nejhorší článek roku“, je to jen dobře. Je samozřejmě psán s určitou nadsázkou a jeho cílem je pozvat rodiče s dětmi na kempy, které už druhým rokem s úspěchem pořádáme. Pracují na nich instruktoři, kteří to vidí stejně jako vy, nebo já. Krom toho, že umí lyžovat, netlačí na pilu a s dětmi hlavně lyžují a rozvíjí jejich dovednosti. Třeba jak na lyžích slušně stát, jak přejet box v parku, jak skočit skokánek, nebo jak lyžovat v boulích. Ne jak udělat z malého Františka Marcela Hirschera za týden all inclusive. Přeji všem, abyste se nikdy nedostali do fáze „fotr je debil“ a jezdili s námi na kempy spíše proto, že si děti rády zalyžují dohromady v partě s jinými dětmi a ne proto, že nechtějí lyžovat se svými rodiči.

Zdraví ON

www.skiwithme.cz

28.02.2019 15:54:40 #11 

Příspěvků: 5149

oblouk muž

Chlapci, mám pocit, že žijeme v „konfrontační společnosati“ – a to se, bohužel, až příliš často objevuje i v rámci zdejší „lyžařské“ diskuse. Ta Ondrova „pozvánka-upozornění-doporučení“ akce s lyžařskými instruktory se mi líbila. Podle mě je vyvážená, objektivně popisuje stav.

Denně (přezouvám se ráno v lyžařské škole), vidím hodně rodičů, kteří se svých dětí „zbavují“ aniž by se alespoň pokusili s nimi užít – oravdu užít – neopakovatelné první kroky na lyžích (na to opravdu instruktora nepotřebují). Zároveň mnoho rodičů trápí své odrostlejší děti předváděním nesmyslných cviků = vysouvání lyží, úklony, dřepování, rotace atp. kterými nejen lyžování znechutí, ale vlastně v podstatě znemožní… Bohužel podobně „fungující“ cviky předvádí i velká část jiných „školitelů“… (už jen výjimečně instruktorů LŠ). Akce zaměřené na výuku – lyžařské konzultace pro rodiče s dětmi jsou zcela jednoznačně tím nejlepším pro budoucí radost z lyžování. Jejich pozitivum je jednak ve vyladění lyžařských dovvedností, ale i ve vyladění vztahů členů rodiny vůči sobě navzájem. Takovou pozvánku bych rozhodně doporučil.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

28.02.2019 16:15:43 #12 

Příspěvků: 6647

HonzA_ muž

>> #11, oblouk, 28. 02. 2019 15:54:40

Jakou konkrétní pozvánku máš na mysli? Žádnou jsem v článku neviděl.

Ale ta akce, na kterou se Ondra (dle mého) neohrabaně snaží upozornit, se mi líbí. O té v článku není ale ani slovo. Ten je formulován jako obecná pravda ve stylu „instruktor vyřeší váš problém, o kterém možná ani ještě nevíte, že ho máte“. A v realitě platí ve většině případů instruktor = babysitting.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

28.02.2019 16:17:14 #13 

Příspěvků: 6647

HonzA_ muž

>> #10, Ondřej Novák – SNOW, 28. 02. 2019 14:14:51

Ondro, cením si tě v oblasti lyžování. Od určité doby se mi líbí tvé články o technice lyžování. Ale když se snažíš napsat nějaké PR v takovémto stylu, nesedí mi to. To se nedá nic dělat. Takhle, jak to píšeš, se shodneme. Přesto mám pořád problém s obsahem a vyzněním článku…

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

28.02.2019 17:12:17 #14 

Příspěvků: 290

Martin1978

>> #5, korsičan, 28. 02. 2019 12:10:07

Tesat do kamene, s presahem do vsech sportu.

28.02.2019 17:18:30 #15 

Příspěvků: 6189

Harry žena

>> #11, oblouk, 28. 02. 2019 15:54:40

>> #8, valerius, 28. 02. 2019 12:39:45

Suhlas.

najprv som letmo prebehol zo tri reakcie,az potom som si precital Ondru.

Urobil som dobre,pre mna to je napisane dobre.Treba to brat trosku s nadhladom,tak to bolo aj pisane.

Dobre odpozorovane,detsku povetsinovu psychiku neojebabres. A ak ano,tak si mozes pogratulovat a udelit si sebe nejaky titul co hreje pri srdci.

Zlozil si totiz velmi dolezitu zivotnu skusku.To sa nie kazdemu podari,chce to mat urcitu osobnostnu vybavu.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

28.02.2019 18:13:06 #16 

Příspěvků: 767

Gravedigger

On taky bude asi propastny rozdil v urovni instruktoru, ktere ma Ondra kolem sebe a temi, ktere clovek bezne potkava na kopcich (mimo Spindl a Pec).

28.02.2019 21:28:54 #17 

Příspěvků: 1083

Thomas muž

Lyž.byznys je byznys. On je to trochu problém vždy v počtu dětí. Vezmem např.lyžařská škola potřebuje vydělat: Ze štrůdlu 10 dětí dobře pochytí základy lyžování jen první 3 hned za instruktorem, protože ho vcelku dobře kopírují a dobře vidí. Další střední řada už jen kopíruje špatné pohyby těch dětí pred sebou. A poslední dítka, jsou rádi ,že se jim instruktor s ostatníma neztratí, natož, aby mohli něco kopírovat nebo se přiučit..... Určitým řešením,je přehodit štrudl naopak, nebo jezdit v malých skupinkách. Další dost VELKý problém nastane,že to nemají pohybově zažité..tzn. zapomenou, za 2–3 týdny jedou s rodiči znova a kopírují zpátky už jen ty rodiče a ještě s většími chybami. Systémové řešení je zavést lyžování do hodin tělocviku,jako v Rakousku, ty děti jsou tam dvakrát týdně na svahu pravidelně a mají možnost si lyžování zažít. U nás se cpou peníze za stejné rak. školní hodiny do lyž. odd. Jde o známou věc, je to o hodinách na svahu, jak říkají Japonci, až tisíckrát opakovaný lyžařský pohyb začne být teprve funkční.Otázka úrovně instruktorů je zbytečná ( neboť řeší vždy a vždy jen děti, a začátečníky v pokročilejším věku), u nás kvete byznys lyž škol s vysokoškolá­ky,získají za poplatek statut instruktora, hodí se to do zápočtu z TV a kápne z toho někde horské ubytko zdarma za pár hodin s prcky na svahu. Apropo, když to nějak shrnu, tak je nejlepší se jako rodič dětem věnovat do 6–8 let, klidně i vynechat lyž. školu a pak je nechat jezdit podle libosti třeba s maminou a nekecat jim do toho, jinak se jim do lyžování v pubertě fakt už nebude chtít.

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi

28.02.2019 22:35:02 #18 

Příspěvků: 3636

m3 muž

Prohlídka tratě.

Trenér : Je ti jasná ta průjezdná brána ?

Závodník : -----------

Trenér: Kájo !! Vnímáš vůbec co ti říkám ?

Závodník : Jo, vnímám. Tati viděl jsi támhle u lesa tu srnku ?

28.02.2019 22:40:29 #19 

Příspěvků: 187

plamice žena

dvakrát jsem teď měla možnost dopoledne v týdnu sledovat na Klínech lyžařské kurzy, nejen zdejší, ale i instruktory odjinud. Byl mezi nimi dost velký rozdíl…Dceru jsem vzala na pravé lyže poprvé v necelých třech letech a měla jí na popruhu k učení určeném. Další sezona byla na hůlce a ke konci sezony aby se osmělila konečně se pustit sama, byla u instruktora na pár hodinek, naučila se na vleku, takže ve čtyřech letech jezdila tak nějak sama a nikam jsem jí už necpala. Byla jsem ráda že jí to baví, vydrží s náma celý den a užívá si to. Někdy v šesti letech jsme zkusmo na Plešivci zaplatili hodinu instruktora, aby s ní jezdil a trochu jí už ukázal nějakou techniku, správný postoj atd…Protože jsme jezdili na stejné sjezdovce, pozorovala jsem je a nějak jsem si nevšimla že by něco pilovali, po skončení mi řekl že holka jezdí celkem dobře a tím to haslo. Pro dceru žádné ponaučení že má mít lyže více u sebe, nemít svůj „hajzlposed“, krčit ty kolena a ruce dopředu…tak jsem to pak opět vzdala někoho za nic platit. Bude jí teď deset, má závodní lyže, tak aspoň na nich se občas po mém upozornění předvede v tom lepším postoji, když chce vypadat jako závodnice:-) Loni jsme ještě zkusili jakousi novinku na Klínech lyžařské akademie, podle popisu to mohlo být super, bohužel skutek utek, na každou hodinu jiný instruktor, občas nějaký se o něco snažil, o jízdu pozadu, jak správně vykrojit oblouček, bohužel druhá půlka jen klasika ježdění ve špalíru – bylo to o ničem. Letos už tuto akademii nedělají, a ani se nedivím. Nyní zkouší snowboard, učí jí spíš manžel, on na něm jezdí a i když ho totálně ignoruje ve všem, tak se o něco snaží aspoň podle svého:-) Občas si říkám, že by se mohla od někoho jiného aspoň naučit lepší styl, než co vidí u mne-já jsem jen samouk co začala až ve středních letech:-) A na druhou stranu zas proč nějaký drill, k čemu, ve svých letech sportuje až až a hlavní je přeci ten pohyb, pobyt na zdravém vzduchu a chuť to vůbec dělat v neposlední řadě že aspoň takto si o víkendech a prázdninách trávíme čas jako celá rodina a to je si myslím na tom to nejlepší.

jsem jen samouk, co miluje lyžování

28.02.2019 22:41:13 #20 

Příspěvků: 2480

TNS muž

>> #18, m3, 28. 02. 2019 22:35:02

:-D

Múdro. Vždy je dobré vedieť odkiaľ na trať vybieha divá zver.

…hlavne deti sú vynaliezavé. Včera na tréningu: Ideme cvičenia. Samozrejme väčšina ich vôbec nebaví.

„Tréner a pôjdeme aj na skoky?“

„Na aké?“…hrám debila.

„Poď, ukážem Ti“ :-D

to je ako „Prosím, pane profesore, zazpíváme si?“

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

28.02.2019 22:59:46 #21 

Příspěvků: 6189

Harry žena

>> #20, TNS, 28. 02. 2019 22:41:13

Mysi si odjakziva myslia ze obseru macku.

Mudrej macke ,spozna ju clovek podla toho,ze jej trci z huby mysaci chvost, netrva dlho aby pochopila ako s mysami narabat.:}

Niet nad spokojnu a vypasenu mys.

Ham.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

28.02.2019 23:21:45 #22 

Příspěvků: 766

M.art.in muž

Úroveň lyžařských instruktorů je bohužel ve většině případů žalostná. Dokonce jsem byl svědkem, kdy kluk snowboardista se poprvé postavil v pátek na lyže s tím, že od pondělí jde učit do školičky, tak to musí do neděle zmáknout. Strašný… :( Protože jsem člověk hloubavý a věci se snažím dělat poctivě, zajímalo mě, jaké by to bylo časem si zkusit udělat Apul déčko, jestli bych to zvládl. Moje sestřenka si ho udělala proto, aby se zdokonalila a mohla učit svou dceru :) Zeptal jsem se tedy jedné své známé která učí, jaké licence mají učitelé ve školičce a jestli zná Apul a víte co jsem se dozvěděl ? Většina !!! instruktorů učí bez licence, Apul zná a prý ho pár lidí bere a pár na to nadává, ale většinový názor je ten, že licence je na hovno, že to je jen papír. Nemluvil bych o tom, kdybych si nevšímal úrovně instruktorů a v klidu můžu prohlásit, že lyžuju lépe než někteří z nich a to se považuju za pitomce. A tito tzv. instruktoři mají tu drzost za to chtít peníze. Rodič který třeba sám nelyžuje v dobré víře vyhledá takového instruktora a dál si to každý může domyslet...... pak se můžeme divit, proč nemáme v alpských disciplínách závodníky dosahujíci stabilně dobrých výsledků, když jsme lyžařská země ?

Rock 'n' Roll Forever...

28.02.2019 23:40:13 #23 

Příspěvků: 2480

TNS muž

Jasné, deti. Naša budúcnosť. Majú tráviť čas s rodičmi. Súhlasím. A čo dospelí? Kto zachráni šikanované manželky ambicióznych manželov, ktorí ich učia nezmysly pričom sami ledva stoja na lyžiach? Ha? Kto im v apress ski bare pri káve odhalí životnú pravdu mikropohybov členkov v mikrodrifte? Vy by ste im to odopreli? Navyše ak vyzerajú obstojne? Ja nie.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

28.02.2019 23:52:07 #24 

Příspěvků: 6647

HonzA_ muž

>> #19, plamice, 28. 02. 2019 22:40:29

Ve většině LŠ mají klasické instruktory „dělňasy“, jejich hlavní rolí je „babysitting“ všem generacím. Zajistit aby byli pohromadě, měli zapnuté lyžáky, helmy, nasazené rukavice a utřené nudle. Jejich práce většinou spočívá v tom, aby se za nimi kurzisti povozili dobře v hadu (na mírném úzký had, na prudkém had přes celou šířku sjezdovky, bez ohledu na ostatní lyžující), nikdo se nzetratil a předali je v plném počtu zpět na oběd. Při tom všem se profesionálně křečovitě usmívají.

Potom mají něco mezi 0 až N (nějaké poměrně malé číslo v porovnání s kategorií dělňasů) instruktorů, o kterých píše Ondra. Otázka je, jak zajistíš, aby tvé dítě skončilo u instruktora kategorie 2.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

01.03.2019 08:44:04 #25 

Příspěvků: 474

ivan-ski

V tomto pripade mi je ozaj luto tych co nevedia deti naucit lyzovat sami, a su odkazany na taketo PR clanky, a nasledne kempy a instruktorov okolo Ondreja „debila“ Novaka.

Ked uz nejaka vyuka, tak 1 instruktor, 1 maximalne 2 zverenci. V skupine sa nikto nic nenauci, je to v prvom rade ryza pre trenera, alebo inu osobu, ktora ten kemp organizuje. Casto sa jedna aj o zname alebo renomovane osoby, beztak nic to nemeni na tom ze ide v prvom rade o biznis, vyzmykat zo skupiny maximum penazi. Ak z hodiny v skupine 10 zverencov pripadne na jedneho v realnych konzultaciach aspon 1min mozu si pogratulovat, a ak z tej 1min aj nieco pochytia mozu strielat sampus. To vsetko samozrejme za predpokladu ze instruktor nieco realne vie, a nie je to len daky dalsi debil s licenciou ktoru ziskal za to ze zlyzoval kopec na lyziach s r18, a ma plnu hubu teoretickych kecov. Nic pozitivne podla mna pri tychto kempoch nehrozi. Zorganizovat kemp pre deti na teme „foter je debil“ a kamuflovat ze ich nieco ucime s argumentaciou ved Hirscher z nich nebude, ale aspon su v prirode, mi pride ako dost velke diletanstvo. Takymto stylom by mohol ucit hocikto hocico.

01.03.2019 10:08:11 #26 

Příspěvků: 66

Marek15 muž

>> #19, plamice, 28. 02. 2019 22:40:29

Máme to úplně stejně. Já jsem taky samouk, vysvětlit to pořádně neumím a děti jen upozorňuji na největší chyby. Učí se intuitivně. Lyžují dobře, ale nikam to nedotáhnou.

Zřejmě tím obětuji jejich lyžařskou úroveň, pro nás ale zůstává lyžování hlavně zábava a děti mi taky jasně naznačily, že v žádným hadu po sjezdovce jezdit nebudou.

Na dovolené v ITA nabídla cestovka kurzy s českým instruktorem, já ale přece nejedu na dovolenou, abych se dětí zbavil, je to pro nás nejlepší část roku.

Úvodní příspěvek byl napsán možná zbytečně ostře, po dovysvětlení už mi to dávalo větší smysl, nevím.

Spíše jsem přemýšlel, že bych já potřeboval někoho, kdo mi ukáže, jak učit. To rozhodně ale většina instruktorů neposkytne.

01.03.2019 18:46:34 #27 

Příspěvků: 1391

adam 1

Mi tam vadí ten “debil” proč to tam je jsem jaksi nepochopil? Osobně by mě nenapadlo říct o tátovi že je .....,a snad by to neřekli ani moje děcka aspoň doufám snažíme se je i tak vychovat sportem nevyjímaje . Ale znám smrady co se tak baví ,ale to je jiný příběh :) Skol

01.03.2019 20:26:18 #28 

Příspěvků: 6189

Harry žena

>> #27, adam 1, 01. 03. 2019 18:46:34

Mi tam vadí ten “debil” proč to tam je jsem jaksi nepochopil?

To je len taka nadsazka od Ondru. Mlade generacie su vychovane uplne inak, tatamamu do pice neposlu kedy sa im zlubi.

Boja sa totiz,ze ked mu zvoleja tatamama jednu natiahne,ze do tyzdna podla presadzovanych zakonov na rozklad spolocnosti, sedi.

A kto mu bude potom prispievat na redbull a travu…?

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

01.03.2019 20:46:02 #29 

Příspěvků: 3636

m3 muž

>> #20, TNS, 28. 02. 2019 22:41:13

Tu situaci nám vyprávěl jeden bývalý kolega a i po letech z toho byl pěkně vytočenej. My jsme se u toho váleli smíchy. Tvůj zážitek je v principu totéž , jen s jiným textem. :-)

01.03.2019 21:04:50 #30 

Příspěvků: 2480

TNS muž

>> #29, m3, 01. 03. 2019 20:46:02

To len dokazuje, že všetky deti na svete sú ± rovnaké. Vlastne rozdiel je len či sa pri lese pasie srnka, sob, alebo žirafa.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy