Bike SNOW tour: Dolní Engadin – malebné vesničky a panenská příroda [článek] - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Články Bike SNOW tour: Dolní Engadin – malebné vesničky a panenská příroda [článek]

Bike SNOW tour: Dolní Engadin – malebné vesničky a panenská příroda [článek]

26.05.2019 19:41:54 #1 

Švýcarský Dolní Engadin je charakteristický horami přezdívanými švýcarské Dolomity a také malebnými vesničkami s domy zdobenými sgrafity. My jsme tu podnikli cyklovýlet a pěší túru v okolí Scuolu, viděli nejkrásnější švýcarskou vesnici Guardu a v Samnaun se projeli jednou z největších kabinkových lanovek na světě.
Odkaz na článek

29.05.2019 18:00:06 #2 

Příspěvků: 185

mirjur muž

Okolí Scuolu je skutečně parádní jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Doplním několik tipů na cyklovýlety:

Velmi oblíbená je trasa malebným údolím Val d'Uina, která začíná u kempu v nedaleké vesnici Sur En a vede po skalních římsách Uina až do Itálie. Návrat možný stejnou cestou nebo přes Švýcarský NP údolím Val Mustair.

V článku zmiňovaná S-Charl je na kole velmi snadno dosažitelná (po silnici) a lze z ní dále pokračovat po šotolině rovněž do údolí Val Mustair s návratem přes Tschierv.

Z Val Mustair je pochopitelně možné tunelem Munt la Scherra nebo cyklostezkou z Valchavy dojet do nedalekého bikového ráje Livigna.

Silničáři určitě ocení pěkné výjezdy nádhernými horskými scenériemi do průsmyků Fluela (ze Susche via Davos) a Albula (z La Punt via Bergün).

Scuol zároveň leží na Innské cyklostezce, která začíná o pár set metrů výš a pár desítek km dál v Maloje a vede sem přes Sv. Mořic, takže i v tomto smyslu jej lze využít.

V dojezdové vzdálenosti (příp. s jedním přespáním) je rovněž Reschen Pass a navazující údolí Val Venosta s jezerem, nejvyšší silniční průsmyk Passo Stelvio, zmiňovaný Sv. Mořic s jezery… vybere si a vyřádí se každý.

Andrejce se omlouvám, jestli jsem jí něco vzal z pera. :-)

Co tě nezabije, to tě posílí!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy