Alpine Ski World Cup 19/20 (strana: 5) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Alpine Ski World Cup 19/20 (strana: 5)

23.12.2019 12:12:39 #121 

HonzA_ muž

>> #117, jonys, 22. 12. 2019 21:06:36

" A to je přesně to, co bych se rád dozvěděl: já vím, kteří jezdci budou lepší na ledu a kteří na měkkým…ale nevím, proč přesně to tak je – jak to souvisí s technikou?"

To je sice hezké, ale musíš to postavit tak, aby to bylo win-win. Zatím tu jen škemráš aby ti někdo poradil jak bys ty sám mohl vydělat peníze. Takových je.

Ať už sázíš pro prachy nebo pro ten rajc, co z toho máš, budeš muset asi nabídnout potencionálním radičům něco víc než jen vrbu, kterou mohou oslnit svými znalostmi a náhledem na závodní lyžování.

Takže heldej, šmudlo… ;-)

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

23.12.2019 14:37:13 #122 

jonys muž

>> #121, HonzA_, 23. 12. 2019 12:12:39

Nemám pocit, že tu jenom o něco škemrám. V minulém příspěvku jsem například kolegovi, který zjevně ne zcela chápe principy kurzového sázení, snad srozumitelně dal pár rad a vysvětlivek a nemám problém komukoliv zodpovědět cokoliv, pokud budu tázán. Vím toho o sázení dost, troufám si říct, že skoro vše, co je potřeba. Jsme na lyžařském fóru, takže se ptám na lyžování. V podstatě ale nemám tu nutnou potřebu, těch informací mám relativně dost, a mám pocit, že jsem to i naznačil. Nakonec: tip Kranjec vs Ford tu ode mě ležel před závodem bez nároku na protislužbu, stačilo jej zvednout. I o tom, že Norům to půjde v Gardeně, a komu naopak ne jsem tu rozmlouval. A nemám problém Ti sem hodit analýzu nějakého tipu na další závod. Budu jenom rád, pokud mi ho posvětíš/doplníš/vym­luvíš nějakými argumenty, které já vědět nemusím. A klidně si ho i bez toho vsaď. Pro dnešek doporučuju nechat paralel ležet. Resp. počkal bych na kvaldu a závod pak hrál live s tím, že vždycky je jedna dráha rychlejší. A na tom se dá vyhrávat – prostě tam nekompromisně rvát toho, co v ní jede. V rozumném kurzu, pochopitelně, nějaký plívy v téhle lotynce nemají smysl. Pokud se povede Kristoffovi kvalda a bude to i večer měkký, mohl by vyhrát. On má noční eventy rád. Pozor možná na Schwarze, včera už ukázal, že by mohl být zpátky. Ale říkám: důležitý je, kdo bude nahoře po kvaldě, protože ten si bude vybírat dráhu a nebude muset přeskakovat z jedné do druhé. Naopak se mi nelíbí Olsson, ten je prostě z formy a hodně by mě překvapil, kdyby dnes zabral. Zvědavý budu na sjezdaře, kteří umí rychlý odpich z budky a mají dobrý skluz, pokud to nebude moc utažený, mohl by někdo z nich zajet…a tohle je přesně ten moment, kde končím: takže dal jsem dost informací, ale nedovedu už rozpoznat, který třeba sjezdař na startu má techniku nejlepší pro takovýto oblouk. Čili v principu Ti dávám důvody, že by mohli uspět, můžu Ti i dohledat historii, nějaký rozhovory nebo tak (dnes ne, fakt nemám tolik času), a v podstatě to teď můžeš sebrat a jít vsadit…nebo říct hele, dobrý, ale Kilde ne proto a proto, ten ano proto…tady máš pravdu, tady si dej bacha, protože…Rozumíme si? Takže pokud mě máš za nějakého loudila, tak je mi to líto.

23.12.2019 15:19:17 #123 

HonzA_ muž

>> #122, jonys, 23. 12. 2019 14:37:13

Sorry, mně ale sázení na koníčky ani jiná zviřátka nebere a tvé „dobré tipy“ mne k tomu nepřesvědčí.

Ale to tvé antré na mne takhle prostě působí.

Každopádně, řekl bych že predikovat výsledky u sportů velmi citlivých na podmínky je krajně nejisté. Tak doufám, že to tedy reflektují šíleně výhodné kurzy.

23.12.2019 16:05:33 #124 

oblouk

>> #122, jonys, 23. 12. 2019 14:37:13

Možná docela dobře vidím, kdo má šanci v jakých konkrétních podmínkách uspět oproti někomu jinému. To s tím výběrem modrá-červená při paralel GS vidí každej… (dá se to „odečíst“ i z dosahovaných časů). Co ale vůbec netuším – kde a jak se přijímají sázky na lyžaře – to je nějak on-line – někde na nějakém sázecím serveru a to i v průběhu závodu?

Když jsi ochoten radit – poraď tedy… – dej link.

V životě jsem nevsadil Sazku, natož Sportku, nikdy jsem nekoupil los, byť Horáček byl můj dávnej kamarád a s Hušákem jsem lyžoval… :-)

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

23.12.2019 17:15:09 #125 

jonys muž

>> #123, HonzA_, 23. 12. 2019 15:19:17

Aha. Takže z debaty o něčem, čemu vůbec nerozumíš, máš nějaký dojem. Podívej, ta nejistota se má tak: opakuji, že sázíš pravděpodobnost, ne jistotu. Úplně jednoduchý příklad byl ten s mincí. Zkusím to jinak: jestliže Hirscher vyhraje 15 z 20 závodů, do kterých nastoupí, tak pravděpodobnost, že vyhraje ten další, je 75%, že. Čili teoreticky kurs 1.3333. Kdyby tedy byla nabídka 1.4, je to hodnotný kurs, tzv. value, a máš na něm profit. Dlouhodobě, ne na této sázce. Podobně v duelu: jestliže třeba Kristoff s Pintem mají bilanci z 20 posledních OS 10:10, tak kurs na jednoho z nich vyšší 2.0 bude výhodný. Ale! Tak jednoduché to není! Jen bilance ve sportu jaro nedělá. Proto Ty musíš mít těch informací víc, abys mohl reálnou pravděpodobnost určit co nejpřesněji, a tím zjistit, za jaký kurs se Ti vyplatí ji hrát. A jsme mu toho, co Ty považuješ za nevýhodu. Divil by ses, ale nikdy nezbohatneš na sázení Bundesligy. To jsou příležitosti, které v podstatě kurzuje počítač. Má k tomu strašlivé množství dat a pracuje s tolika proměnnými, že mozek nemá šanci. Člověk ty čísla jen lehounce doladí. A pokud tam náááhodou nějaká chybka vznikne, tak díky tomu, že tu příležitost nabízí tisíce sázkovek a sází miliony sázkařů, trh se postará o to, že než ty se ráno vzbudíš, budou kurzy naprosto přesně odpovídat pravděpodobnosti a navíc jsou poníženy o marži. Můžeš vyhrát, ale ne vyhrávat. U sportů, které jsou velmi náchylné na podmínky, jako lyže nebo třeba cyklistika (což je moje hlavní „sázkařská láska“), jsi naopak ve výhodě. Sázkovky to nabízí tak nějak bokem, neživí je to, sází to málo lidí. A kurzují to někdy bookmakeři jako bokovku. Nemají třeba takový přehled a používají právě nevhodné postupy, jak se dobrat výsledku – viz třeba příliš velký podíl kurzu dělá statistika atp. Čím rozdílnější podmínky pak jsou, tím lepší pro Tebe to může být. Úplně jednoduchý příklad nastal o víkendu, kdy byl vypsán v ženském sjezdu náskok vítězky na hladině 0.2s. Rovina 1.85–1.85 nad/pod. Bookmaker vzal asi poslední sjezdy, započetl posledních pár sjezdů na tomto svahu a vyšlo mu, že 0.2 je 50/50. Jenže když se člověk podíval na web, tak zjistil, že sjezd bude tentoraz o 800m kratší. Když si navíc vzal, že ten svah je docela málo selektivní, lehčí, že letos nikdo nedominuje (což třeba když se tu jezdilo nedávno, tak ještě dominovala Vonnová), tak logické bylo, že pravděpodobnost toho underu je vyšší než nabízených 54%. Čili výhodná sázka. A podobně se můžeš dobrat i k posouzení šancí u jednotlivých závodníků. Ano, jednoznačně preferuju sázky na duely, H2H. Protože tam rozložíš riziko chyby. Když vsadíš pořadí, a fešák zaváhá, seš v pytli. Při H2H máš pravděpodobnost cca 50/50 a dlohodobě Ti tak jednou štěstí pomůže, podruhé máš třeba smůlu, ale je to fifty fifty (samozřejmě čest výjimkám jako Feller…). Takže tak. Co tam máš dál? :-)

23.12.2019 17:21:24 #126 

jonys muž

>> #124, oblouk, 23. 12. 2019 16:05:33

U nás si dnes vsadíš jen u minima SK, pochopitelně vše jede online. Klasicky tipsport.cz, ifortuna.cz. Registrace asi dnes musí proběhnout „fyzicky“ na pobočce, to už si nepamatuju, pak máš účet a jedeš přes net nebo apku. Mrkni dnes v 18.15 na Tipsport sekce Live, budeš tam mít závod v Alta Badii… Jinak já radši sázím „prematch“ – mám prostor si věci rozmyslet a taky nejsou ještě „osekané“ kurzy. Tam jde o to, že pokud SK vidí, že dobří sázkaři (ty ona zná a sleduje si je, vlastně ji pomáhají, i když sami vyhrávají), nebo příliš mnoho sázkařů (tedy peněz) jde po nějaké příležitosti, sníží kurs, protože asi udělala chybu. Pro Tebe už ta věc pak nemusí mít hodnotu když jde do Live. Ale paralel logicky jede jen live – teprve teď jsou známy dvojice, které pak můžeš tipovat.

23.12.2019 17:35:31 #127 

HonzA_ muž

>> #125, jonys, 23. 12. 2019 17:15:09

Kdyby sis pořádně přečetl mou poslední větu, nemusel bys tady psát takové literární dílo.

Co kdyby sis na sázení založil vlastní vlákno a neplevelil téma lidem, které to nezajímá.

23.12.2019 17:37:34 #128 

oblouk

>> #126, jonys, 23. 12. 2019 17:21:24

Díky – stejně je to na mě složítá… – brrrrr – takhle bych si vydělávat nechtěl. Ještě pak nekde hledat že jsem vyhrál – kolik jsem vyhrál – kdo mi tu výhru vyplatí a kde… Hodně štěstí přeju.

… a dávám tipy na paralel – Braathen (z těch nefavoritů) pak Kranjec. Kilde se dobře cejtí…

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

23.12.2019 18:33:24 #129 

Harry žena

>> #125, jonys, 23. 12. 2019 17:15:09

Jonysi, celkom slusny post.

Pomerne slusne to mas v hlave poskladane.

Z mojho pohladu na to dobre aj ides. V lyzovani je vela premennych, ale ked vymaknes aspon 65 percent z nich ako tak, mas sancu uspiet.

Jediny problem vidim v tom, ze tu si narazil na ludi ktori sa chcu zivotom „neprosazet“ ale ho,pokial mozno, kvalitne prezit.

Neber si to osobne, ale ide doba do ktorej by si bolo treba priniest co najmenej zavislosti. Pokial mozno ziadne.

Neviem ci sa to tebe podari,ako tak na teba kukam. A vies kam dovedu cloveka zavislosti.

Este raz. Paci sa mi sposob akym rozmyslas,chcel som Ti sem hodit par svojich nazorov co sledovat a ako chapat cinnost jazdcov aj ked si zavodne nepretekal.Inak,ak Ti to pali, v niektorych vlaknach tu padali zaujimave myslienky, a este aj padnu. Staci ich len dvihnut zo zeme a vyuzit.

Takze budem Ti drzat palce, nech je konecne Horacek na pracaku.Kludne sem obcas napis, mas dobre postrehy, aj sa to dobre cita.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

23.12.2019 20:04:51 #130 

PetrAT muž

Ten paralel GS se jede na lyži s R30 ?

27.12.2019 16:59:01 #131 

jonys muž

>> #129, Harry, 23. 12. 2019 18:33:24

Harry, Ty mluvíš jak Nešpor :-D V klidu, je to hobby, normální život mi rozhodně neutíká, neboj. A dík. Vlastně jsem o sázení mluvit ani nechtěl, jen jsem chtěl předejít tomu, že se na něco optám, pak zmíním, že jsem si vsadil a Vy mi vycinkáte, že tahám rozumy a zpěněžuju je…takže tak. Konec sázek, budu už psát jen v běžné rovině „hospodských“ debat typu „…tak co, jak to zítra dopadne?“. Lienz, obřák ženy. Má být nádherně, asi bude skvělá pista. Ten svah je docela mírný, pěkný cik-cak obřáček. Dá se nějak zobecnit, jakým somatotypům/stylům tohle svědčí? Zkusím… Podle mě Brignone je ve fazóně. Když rozjede to svý „pumpování“ nahoru-dolů, mohlo by to platit (nakonec tu už vyhrála). Ale černá kobylka by mohla být Hrovatová. Já koukal, že se tu docela daří Slovinkám obecně, ona tu byla slušně už předloni, když ještě chodila do mateřské. A jsem zvědavý na Robinsonovou. Naopak trochu mám pochybnost o vysokých holkách – Vlhová, Holtmannová. Můj laický pohled je, že ony potřebují víc času na přechod mezi oblouky, možná pak nemusí stihnout včas nasadit a projet branku dost dynamicky…aby tam dokázaly zrychlit? U Norky právě nemám moc historii (září až letos), takže těžko říct. Nebo pálím slepýma? Roli ovšem může hrát i to, kdo se třeba štrachal přes půl světa na Vánoce… A taky bych řekl, že Rakušanky doma prostě musí něco zajet, ber kde ber! Sjezd v Bormiu neřeším, tam zítra Paris, Feuz, Kriech…pokud si přišroubuje boty k lyžím :-P

04.01.2020 17:13:05 #132 

oblouk

To byl dnes asi největší ženskej závod – a vyyhrála „naše“ Petra Vlhová! http://live.fis-ski.com/lv-al5109.htm#… – o tolik před druhou a o parník před třetí…!!!!

04.01.2020 17:21:37 #133 

M.art.in muž

Rock 'n' Roll Forever...

04.01.2020 17:36:37 #134 

karosch

Petra!! Pěkný závod!!

There is nothing in your way son. Why are you turning?

04.01.2020 18:02:14 #135 

orim muž

RTVS 2 veľká pochvala. Pekný rozhovor ZUZU s Mikaelou (to bolo skutočne super). Petra famózna. Veľká gratulácia celému tímu.

PS: komentovanie Merčiaka v lyžovaní nemusím a v podstate asi v SR nemáme vhodného kandidáta (ešte tak K.Kráľ) a ZUZU opäť výborne. Oproti vlaňajšku výrazné zlepšenie, teším sa na jej spolukomentátorskú prácu. No sezóna v roku 2020 začína naberať správny kurz. ;-)

04.01.2020 18:33:26 #136 

PetrAT muž

Petra na titulní straně Idnes

Fotky

04.01.2020 18:39:58 #137 

PetrAT muž

Druhou jízdu zajela Šifrinka krásně
To jsem znejistěl
Ale manželka mě seřvala, že mám držet pořádně palce a vyšlo to ! :-)
Petra to odedřela

04.01.2020 19:50:59 #138 

Vlark muž

>> #129, Harry, 23. 12. 2019 18:33:24 „Neber si to osobne, ale ide doba do ktorej by si bolo treba priniest co najmenej zavislosti. Pokial mozno ziadne.“

No a som v pr..teda v háji. A asi nie sám. Čo s nami, závislákmi na lyžovaní? Háááááááááá?

Ale Peťa to dnes dala úžasne, to druhé kolo Miškine aj Petine, to bola názorná ukážka dvoch absolútne rôznych škôl. Niečo ako black and white, Adis a Béba a tak… Miška išla ako z partesu, nádherne mäkko, hadia žena a Peťa ako dobre rozpeckovaný valec. Nádhera, emócie, zážitok. Ešteeee.

04.01.2020 20:24:06 #139 

ZB?

>> #138, Vlark, 04. 01. 2020 19:50:59 OBROVSKA GRATULACE NA SLOVENSKO ! VYHRALA HLAVA.PETRA TO POJALA JAKO TRENINK A UDELALA MAM VSEM RADOST … PRAVE SE KOCHAM NA EUROSPORTU VEDLE SUSICICH SE LYZAKU,PO PRISERNE LYZOVACCE NA ROZBITE A PRELIDNENE DNESNI CERNE HORE…

Lyze-to je moje diagnoza...

05.01.2020 12:22:33 #140 

ZB?

*>> #139, ZB?, 04. 01. 2020 20:24:06 CERNA HORA JAKO V POHADCE JASNO MINUS 5

Lyze-to je moje diagnoza...

05.01.2020 12:34:21 #141 

Pavlos muž

Je nějaký funkční a ověřený steam, kde bych se mohl na slalom chlapů podívat? Už mne ta ČT sport fakt nebaví.

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

05.01.2020 12:41:36 #142 

oblouk

>> #141, Pavlos, 05. 01. 2020 12:34:21

Já nsi vždcky na zimní sezonu kupuju Eurosport za 5 EUR měsíčně – https://www.eurosportplayer.com/schedule – jsou to cca 2 kliknutí a máš to…

05.01.2020 13:35:53 #143 

Mára Bednářů muž

>> #142, oblouk, 05. 01. 2020 12:41:36

JJ Eurosport player je dobrej. Nevim teda jak ted, ale drive bylo mozne koukat na zaznamy vic nez tyden, jenze pak asi zacli setrit a chybely zaznamy stare par dnu vcetne prvnich kol ve slalomu. V cem byl a asi stale je Honzo? (nemam aktualni prehled) rozdil vuci beznemu Eurosportu v TV, tak na pocitaci je mozne sledovat vice kanalu Eurosportu, coz znamena, ze kdyz skonci v TV prenos utnuteho prvniho kola, tak je mozne ho dokoukat az dokonce tzn. vcetne vsech zavodniku, ale uz bez CZ komentare. Zajimava take byla audio stopa bez jakehokoliv komentare a u ni bylo krasne slyset skrabani ledu od hran s okolni audio kulisou, kterou nejspis pro bezne vysilani potlaci, aby bylo dobre slyset komentatory.

EDIT: jo a ted jsem si jeste vzpomel, ze drive nebyla na EPP ani jedna reklama behem sledovani!

05.01.2020 13:45:00 #144 

oblouk

>> #143, Marek Bednář, 05. 01. 2020 13:35:53

Podle mě je to dokonalej sportovní kanál. Nejen přímej přenos s komentářem, ale hned vedle i přímej bez komentáře kde je „živej"zvuk. Ten druhej navíc nekončí první třicítkou, ale jede i se závodníky který mě zajímaj – tedy s těmi co "půjdou nahoru“ (m.j.i proto mám ty dobré odhady) a českými nebo skoro českými závodníky (Dubovská, Jelínková…). Všechny závody hned po skončení přímého přenosu jsou na vyžádání k dispozici – včetně těch už od začátku sezóny (tedy i Soelden). Nic mi tam nechybí – občas tam koukám i na běžce, biatlon, tenis ale i na „neznámé sporty“.

05.01.2020 13:57:40 #145 

Mára Bednářů muž

>> #144, oblouk, 05. 01. 2020 13:45:00

Presne jak pises, je to dokonaly sportovni kanal, ktery nejspis nema konkurenci :-) U tenisu bylo mozne sledovat i jine dvorce a ne pouze ty prioritni, ktere jedou na EP1 a EP2.

05.01.2020 14:26:18 #146 

M.art.in muž

>> #144, oblouk, 05. 01. 2020 13:45:00

Mám to stejně a co jsem už osobně několikrát využil, tak sledování závodů na mobilu na cestách a když není čas, tak možnost kdykoli si pustit starší záznam je moc fajn.

Rock 'n' Roll Forever...

05.01.2020 15:54:48 #147 

oblouk

Pěkné první kolo kluků dnes v Záhřebu. Podívejte se na druhý – to teda Erik nemá lehký.

A zase ten Braathen – už jsem ho minule vynášel vysoko a dnes to sklouznul s č.48 úžasně – kdyby před cílem nezavlál tak nervy o bednu! Taky Gstrein výborně. Všimli jste si někdo co mají ti dva společné – a čím jsou trošku jiní od většiny ostatních? (hodí se to do vedlejšího vlákna)…

05.01.2020 16:24:43 #148 

orim muž

>> #147, oblouk, 05. 01. 2020 15:54:48

a čo 20 ročný talian Alex Vinatzer?

05.01.2020 16:54:22 #149 

oblouk

>> #148, orim, 05. 01. 2020 16:24:43

Nevím, nějak jsem si ho nevšiml – holt jel s číslem 26 a to už moje pozornost ochabuje (čekám v tu dobu na outsidery). Musím si ho najít… Výsledky má skvělé, ale já to nějak podle výsledků nesleduju…

05.01.2020 17:18:14 #150 

jonys muž

>> #148, orim, 05. 01. 2020 16:24:43

Vinatzer je juniorský mistr světa, jako byl loni Noel. Obrovský talent, Italové k němu vzhlíží neskutečně – není se co divit, Gross, Moelg, Razolli jsou prakticky před důchodem. Podobně básní o De la Mea v ženských. Jinak dotaz k pravidlům: objetí branky je i když si ji ohnu dolů a přejedu? Protože přesně to udělal Pintu – vnitřní lyží ji bral asi 20 cm nad zemí, přičemž ale ohnutou dovnitř, čili lyže jasně nešla kolem osy tyče…a zůstává v závodě. Tak se ptám. Ve druhém kole tvrdý atak Kristoffersena – má rá noční závody a bude mít ještě solidní pistu. Ramon za mě rupne, pokud to nezkoní tak Matt, Noel nebo Moelgg, ale je to našlapaný. Strasser si myslím, že je podobný Schwarzovi – že to nezopakuje.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy