Alpine Ski World Cup 19/20 (strana: 4) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Alpine Ski World Cup 19/20 (strana: 4)

18.12.2019 21:48:08 #91 

PetrAT muž

>> #90, jonys, 18. 12. 2019 21:11:54

víš něco víc k těm botám ?

18.12.2019 22:27:32 #92 

jonys muž

>> #91, PetrAT, 18. 12. 2019 21:48:08

Ano 8-) V půlce sezóny dostali Pinturault a Wendy nový model, na jehož vývoji se sami podíleli. Logicky, jsou to ikony Headu. Jejich výsledky šly nahoru, to bylo patrný. Letos už je má víc lidí. Samozřejmě, nemusí všem sedět, ale podívej třeba na M.Mayera…Ten to i v rozhovoru řekl. Podle mě stojí i za výkony Forda, Ligetyho, nebo i pár holek – viz výsledky ze začátku sezóny. Na druhou stranu třeba Olsson celkem tápe, tak možná jemu nemusely sednout nebo je nemá…nevím. Jestli se ptáš, co přesně Head vymyslel, tak to nevím. A nepředpokládám, že by mi na to odpověděli :-D Já nejsem expert (proto taky kladu možná debilní otázky), jen když tak na ty výsledky koukám, tak si myslím, že možná zapracovali na absorbci podnětů od podložky…podle toho, že čím víc ledovka, tím víc Head v popředí…??? Ale to je možná zcestná úvaha.

18.12.2019 22:53:19 #93 

PetrAT muž

>> #92, jonys, 18. 12. 2019 22:27:32

koncem minulé sezony se objevili v botech bez „značky“
Psalo se o tom, že to jsou boty Rossi/Lange
Předpokládám, že Head s botama něco mohl udělat resp. asi musel
Teď už jezdili v botech s označením Head

18.12.2019 23:27:26 #94 

jonys muž

>> #93, PetrAT, 18. 12. 2019 22:53:19

To by si podle mě nemohli dovolit obout jiný matroš. Tomu se mi nechce věřit…na to je to příliš tvrdý byznys! Vem si, jaký oplejtačky měla Liensbergerová – jak ji nutili nejen že nesmí jezdit Kastle, ale ještě že musí podepsat na 2 roky, ne na rok…kvůli spolupráci na vývoji. A že by se takový esa najednou přezula do jiných bot??? Viz cyklistika – Bahrain vyhodil Dennise kvůli extempore s Meridou, ta málem ukončila s Bahrainem spolupráci…

19.12.2019 07:39:24 #95 

PetrAT muž

>> #94, jonys, 18. 12. 2019 23:27:26

no já ti nevím
Ale přijde mi, že se teď na atomikách objevuje Marker, což asi v minulosti nebylo, dokud se Marcel nešprajcnul

19.12.2019 08:16:19 #96 

oblouk

Nevím že by se něco významného dělo s botama. Před lety jsem ale přišel s nápadem, že by bylo vhodné mít botu která je na v oblouku vnitřní noze měkčí než tu na noze vnější (důvod? – aby pustila s menším odporem holeň do nákleku). Souvisí s tím řešení problému že se vnější a vnitřní rychle střídají (řešení elektronikou, hydraulicky, mechanicky… – nebo jen materiálem…?). Trošku jsme si s tím vyhráli… – kde je tomu konec???

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

19.12.2019 09:46:27 #97 

PetrAT muž

myslíš toto ?

Fotky

19.12.2019 12:30:19 #98 

Harry žena

>> #90, jonys, 18. 12. 2019 21:11:54

Ahoj jonysi.

Botami sa da argumentovat, asi dobre doladili set pod Alexisom. Su to pomerne komplikovane veci na tej urovni kde sa nahanaju stotiny,.

ta technika, co popisuješ, „obounohá“, jako že lyže u sebe?

Ano aj. Je Ti jasne ze pisem o technike SL. Obojnohost je myslena tak, ze jazdec je tak vyspely, ze neriesi nejaku nohu ako primarnu, vybera najvhodnejsie zahranenie lyzi podla toho co mu momentalne vyhovuje a citi to ako najrychlejsie pre tu situaciu..

S tym automaticky ide sirka stopy.

Noel uz je nova generacia jazdcov, mladas plny dynamiky ktory vpadol do carvingoveho lyzovania a jeho ery uplne odmala, tak bol aj jazdecky vychovavany ked sa trochu ustalovala nova carvingova revolucia a z toho tazi.

Je mlady, cista hlava, spravne navyky a jazda so schopnostou na limite su prenho velkou vyhodou. Jazdcov s podobnymi charakteristikami je tam ale viac.

Rychle dynamicke prehranenie," napriamovanie" jazdy, rychly vystup z obluku su cennou vyhodou.

V tom mu pomaha uzka stopa s tou „obojnohostou“. Rychlo von z obluku, vyuzivat vyjaz na vnutornej, dostatocne rychle povolenie tlaku na hrany,dostatok predozadnej prace.

Ano, bude mu to fungovat aj na „vrazdach“ ak tento styl utiahne, co je ale mimoriadne narocne na presnost. Ak to dokaze, a nielen on, bude hore.

Dufam ze moj nazor bude pre teba pochopitelny.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

19.12.2019 13:02:10 #99 

IIIvan muž

>> #98, Harry, 19. 12. 2019 12:30:19

Jaaaj, ty píšeš o Noelovi, už som sa potešil že popisuješ mňa:

Je mlady, cista hlava, spravne navyky a jazda so schopnostou na limite

Len vieš ja mám horší zrak, tak mi to na prvý moment pasovalo podobne. Stačí pridať pred slovo „správne“ predponu „ne-“ a bolo by to skoro presné(ok, tá mladosť je u mňa uhol pohľadu a jazda na limite tiež, každý má ten svoj limit).

A dokonca som obojnohý s úzkou stopou, aj rýchly výstup z oblúku sa mi podarí občas – len neviem, či taký ako si predstavuješ :-)

A teraz vážne, prečo ťa furt fascinuje len SL keď tu plkáme? Nie je pre širšie publikum tu lepšie viac sa vŕtať v nuansách GS techniky ako WC SL?

19.12.2019 14:12:10 #100 

Harry žena

>> #99, IIIvan, 19. 12. 2019 13:02:10

A teraz vážne, prečo ťa furt fascinuje len SL keď tu plkáme? Nie je pre širšie publikum tu lepšie viac sa vŕtať v nuansách GS techniky ako WC SL?

To je udel trojkarov. Nevenovali sa biomechanike a CPZ, potom museli nedostatky techniky nahradzat dynamikou. Nastastie v tej dobe bola cista hrana v priehybe tazko dosiahnutelna,tak to slo.

A GS, to neni prave orechove, gymnastika nas bavi. Obrak je moc narocny na cistotu a presnost pohybov ,tam nic neschovas.}

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

19.12.2019 15:36:30 #101 

19.12.2019 17:13:37 #102 

oblouk

>> #97, PetrAT, 19. 12. 2019 09:46:27

Tohle vidím poprvé – je to možná jedna z variant řešení…Máš k tomu něco víc? – pošli mi, prosím, sz. Dík…

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

19.12.2019 19:59:49 #103 

jonys muž

>> #98, Harry, 19. 12. 2019 12:30:19

Paráda, dík! Vidím, že jste tu fakt machři. Zkusím tedy otravovat dál :-D Aktuálně se pojede Val Gardena, SG a DH. Bude sice netradiční počasí, teplo, deštivo, mlha…ale jezdci říkali, že je to hodně rychlé, skoky dlouhé. Zeptám se: dá se říct, že Saslong je takové malé norské království (Svindal tu vyhrál snad 50×, Jansrud nesleze z podia, Kilde už tu taky myslím vyhrál) kvůli něčemu jako „norská škola“ ve smyslu že Svindal byl expert na to nechat lyže jet, ani o pikosekundu dýl do nich netlačit…a že podle něj jezdí ostatní? A protože to je docela lehká sjezdovka, je tohle nejdůležitější pro úspěch? Nezastírám, že se vyptávám kvůli sázení, a právě tady podle nabídky přemýšlím právě o Norech, popř. Mayerovi v SG. Dle nabídky… Naopak třeba Caviezel tu neumí, ale já nevím proč vlastně :-?

19.12.2019 20:14:48 #104 

Harry žena

>> #103, jonys, 19. 12. 2019 19:59:49

Paráda, dík! Vidím, že jste tu fakt machři.

Len postihnuti,machri nie.

Ja som este na lyzovani neprerobil, ale to ja zas taky vizionar co by si trufol na chlapov, nie som.

Moja parketa su baby, skor technicke discipliny.

caute Harry

P.S. Su svahy ktore vyhovuju urcitym typom jazdcov. To vidis dobre.Ale pocasie je loteria, Jansrud na mekkom ,no to som zvedavy. Kedy to je?

19.12.2019 20:58:41 #105 

jonys muž

>> #104, Harry, 19. 12. 2019 20:14:48

Tak Jansrud má zlato z MS na blátě, a v mlze, ne? :-D Jet se má zítra SG a v sobotu DH, oboje 11:45. Ale počasí může rozhodnout jinak. Apropos počasí: Prohlížel jsem si starší diskusi tady a všiml si, že jste se pozastavovali nad tím, že Reichelt zmeškal na MS losovačku čísel. Ono to bylo tak, že on tam nešel schválně – právě kvůli počasí bylo jasný, že nejhorší podmínky bude mít č.1, která by na něj vyšla. To on nechtěl. Spočítal si, že ta padina paradoxně může být výhodnější, což se i potvrdilo. Bohužel, pak chyboval… Jinak dnes Mikaela nejela trénink. Něco není OK…což teda i laik jako já poznal už na jejím představení v úterý, to byly jízdy hrůzy.

19.12.2019 21:31:40 #106 

Harry žena

>> #105, jonys, 19. 12. 2019 20:58:41

Prohlížel jsem si starší diskusi tady a všiml si, že jste se pozastavovali nad tím, že Reichelt zmeškal na MS losovačku čísel. Ono to bylo tak, že on tam nešel schválně – právě kvůli počasí bylo jasný, že nejhorší podmínky bude mít č.1,

Dobry postreh.Logicky zdovodneny. Aj ked s urcitou davkou rizika,lebo losovacky su vzdy promo zalezitost a odmena pre usporiadatelov a divakov pre „utuzenie atmosfery“. Ucast povinna!:}

A nebyt vtedy tej chyby …

Michaela. to byly jízdy hrůzy.

No,bolo to pomale, ale technicky nie zle. Dostalo sa mi nieco do usi, ze s nou nebola mama, neviem ci to nebolo prvykrat. Mozno aj z tej strany moze zafukat, ked mas hlavu niekde inde,psychika je previt.Snad nie nejake problemy…

Aj preto vynechala paralelny SL.

caute Harry

19.12.2019 22:16:13 #107 

19.12.2019 22:17:49 #108 

PetrAT muž

>> #101, IIIvan, 19. 12. 2019 15:36:30

do háje, do háje , to je blbé
přitom zrovna Capová mi přišla jako robustní lyžařka
v těch kolenech je lyžování hnusný sport

19.12.2019 23:15:15 #109 

jonys muž

>> #107, PetrAT, 19. 12. 2019 22:16:13

Tak pokud je to novinka, a vidím tam Brignone a Loeseth, je možný, že to taky pomáhá. Fede sice těží z konečně bezproblémové přípravy, ovšem že vyhraje na měkkém a snadném svahu v Courchevelu jsem nečekal. A Loeseth se vrátila jakoby vůbec nebyla zraněná…

19.12.2019 23:23:26 #110 

oblouk

>> #107, PetrAT, 19. 12. 2019 22:16:13

Díky. Je to ale něco jiného než jsem si myslel – popis je hezky napsanej marketingovej žvás­t…

20.12.2019 09:05:51 #111 

PetrAT muž

>> #110, oblouk, 19. 12. 2019 23:23:26

minimálně „dual core“ mi nějak nedává souvislost s tím, že jde o vícestřik
ale zákazníka je potřeba na něco nalákat

21.12.2019 12:12:42 #112 

jonys muž

Alta Badia, OS zítra. Jak to vidíte? Docela těžká, dlouhá trať, dopolední podmínky nevypadají ideálně… Kdo je teď, bez Hirschera, technicky vhodný typ pro tuhle pistu? Překvapilo mě, že i Marcel (sice loni vyhrál o parník) si celkem pomáhal driftem. Mně se líbí Kranjec letos… Nějaký Ital by doma mohl zajet, Alliprandini?

21.12.2019 12:29:24 #113 

Harry žena

>> #112, jonys, 21. 12. 2019 12:12:42

Jonysi, kolko percent za tip ponukas?

Vyplata vopred.

Zaruka ziadna.:}

caute Harry

21.12.2019 20:59:49 #114 

jonys muž

>> #113, Harry, 21. 12. 2019 12:29:24

To sis blbě vyložil. Neloudím tady tipy. Snažím se jen získat více informací, abych si mohl přesněji určit pravděpodobnosti. Příklady: Ve sjezdu zítra se mi jeví, že by mohl sedět Rebensburgové. Není to žádná vražda, docela klouzačka, to ona umí, jak ukázala třeba loni v Soldeu. Cit pro skluz má, je zkušená. Naproti tomu Ledecká to tu vůbec nezná (krom 1 tréninku), je hodně nekonzistentní jezdkyně a na kratší měkčí trati nevidím, že by mohla uplatnit svoji fyzickou výhodu jako v Kanadě (dlouhatánský závod, pasáže pro silově disponované závodnice na ledu) a vytěžit z „kamikaze“ jízdy v těžkých podmínkách. Jestliže mám na Němku kurs 2.11, tak ho beru, protože podle mě je pravděpodobnost tak 60%. Nevýhoda může být č.1 – aby se jí nestalo, že bude ostatním dělat pluh jako v Kanadě (kde to ale zvládla výborně a byla tuším 4.) anebo ji nechají pořadatelé vytuhnout jako včera Ferstla… Ten dotaz na Alta Badii mířil tedy tímto směrem: Vím, že Kranjec má formu a tady to umí. Nevím ale proč. Připisuju to fyzičce (je to dlouhý obřák, těžký, loni vyhrál Saalbach, což byly super galeje), a zkusil bych ho zahrát proti Fordovi, o němž si myslím, že v USA vytěžil z domácí pisty. Neříkám, že není ve formě, ale za mě je to 50/50, takže když mi sázkovka nabízí 2.26 na Slovince, beru to. A v podstatě jsem se ptal, zda třeba v jeho stylu jízdy není něco, co já nevidím a jeho by mohlo hendikepovat (nebo naopak Fordova technika není ideální pro tento OS) a proč (neboť já jsem člověk hloubavý a nestačí mi vědět že, ale chci znát i proč… Takže tak. Na oplátku jsem samozřejmě ochoten dát k dobru svoje informace :-)

21.12.2019 21:38:21 #115 

Harry žena

>> #114, jonys, 21. 12. 2019 20:59:49

Ale nevylozil.

Len ma este nepoznas, to bol pokus o vtipek. jako ze radu Ti dam bohovu, ale bude Ti na hou…

Vsimol som si hned ze pouzivas hlavu a rozmyslas.A ides na to celkom dobre,aj ked neviem ake tipy vyuzivas.Neviem co je v ponuke.

Ja u bab natipujem do desiny tak sest kuskov, do trojky a petky/umiestnenie/ mam tak 2–3 tipy. Malokedy sa miniem.

Chlapi su loteria, ale ked si nasledujes, tak urciti jazdci vedia niektore kopce, ono je to aj dost o psychike, proste mu to tam sedi a to robi zazraky ak si jazdec veri.

Ford je otazny co s nim urobi neamericky sneh ktory ma svoje specifika, ale je vynikajuci technicky. Osobne este by som nanho pretek pockal,ale zas moze byt dobry kurz kym este nema zajazdene vysledky.

Ale chlapov radsej obchadzam,tam je nabuchana konkurencia a ja nemam cas sa tomu venovat. U bab je situacia podstatne jednoduchsia, tam viac vidno ktora zhruba na co ma.Technicke discipliny neobabres, ak niektora v obluku nema na spicku, to hned vidno. A spicka SL je zhruba 8 bab,obcas vyskoci nejaka mlada zaba, ale aj to ze preco vyskoci je v obluku vidno.

Nech sa Ti dari ale zas neblazni moc,kurzove stavky su premakany biznis a ked zacnes moc oberat majitelov, tak zavru kram.:}

caute Harry

22.12.2019 18:45:52 #116 

PetrAT muž

Jak se mi v minulosti Alta Badia moc nelíbila, jezdila se na ledu , ve stínu
Tak dnes to byl hezký závod
Trať hrbaté jakoby ji rolbovali francouští rolbaři (rozuměj traktoristé z dědiny)
Ale první kolo hezky postavené . Druhé taky zábavné
Kilde skoro na bedně a Ford si to šéfoval po vnitřní :-)
Norové silní , i bez Aksela

22.12.2019 21:06:36 #117 

jonys muž

>> #116, PetrAT, 22. 12. 2019 18:45:52

Viděl jsem jen koncovku dvojky, nicméně jsem rád, že jsem s Fordem nečekal a hrál proti němu už dnes. A před druhým byla loženka že Pintu půjde na tom blatě pod vodu, zatímco Kristoff po vítězství… A to je přesně to, co bych se rád dozvěděl: já vím, kteří jezdci budou lepší na ledu a kteří na měkkým…ale nevím, proč přesně to tak je – jak to souvisí s technikou? To, proč někdo bude lepší na placce a jiný na hangu, si zdůvodnit třeba většinou dovedu – Solevaag se svým vzpřímeným postojem a sezením na patách samozřejmě v prudkým trpí, ale na rovině jede neskutečně. Naopak maličký Popov logicky uspěje v Kitzbuehlu nebo Adelbodenu…Podobně malý Rakušanky nemají šanci na placce proti Larssonové s Vlhovou, atd.

22.12.2019 22:18:19 #118 

oblouk

>> #117, jonys, 22. 12. 2019 21:06:36

To jsou všechno divné úvahy – nikdy mě nenapadlo tipovat… Rozdíly několika desetin vteřiny, o nichž mezi cca deseti nejlepšími rozhoduje jedno zaváhání, nelze předpovídat s větší jistotou než je tipování čísel ve sportce.

Zdůvodnění toho, jaký způsob jízdy vyžaduje zatáčení na ledu nebo naopak na měku není ale nijak složité – odpověď ti dá znalost nějakých souvisejících fyzikálních zákonů. Lyžařskou techniku, kterou je třeba pro tyto rozdílné podmínky použít, ovládá přibližně srovnatelně každý z té špičky. Potvrzují to m-j- příklady těch, kteří se dopředu „proderou“ s vysokými startovními čísly – dnes např. Sarrazin a Braathen…

22.12.2019 22:29:35 #119 

Harry žena

>> #118, oblouk, 22. 12. 2019 22:18:19

To jsou všechno divné úvahy

Ale ani nie su. Kto pozorne sleduje a venuje tomu cas, ma dost velku pravdepodobnost ,pri rozumnych uvahach, sa trafit.A ak trochu rozumie tvorbe obluku a vie ako by sa mala spravat lyza…

Ovsem,premennych v kazdom preteku je vela, vela robi aj zaciatok sezony kym nemaju jazdci este presne vychytany material pre tie ktore podmienky.

Ak jonys zvoli spravnu strategiu, v dlhodobejsom horizonte moze profitovat. Alebo aj nie.:}}

caute Harry

23.12.2019 10:21:19 #120 

jonys muž

>> #118, oblouk, 22. 12. 2019 22:18:19

Ahoj. Celý kurzový sázení je o tom, uvědomit si, že nesázíš výsledek, ale jeho pravděpodobnost. Jednoduchý příměr je hod mincí. Pokud Ti někdo nabídne, že když padne orel, dá Ti za Tvoji stovku 220,–, víš, že sázka na orla je správně. A to i pokud padne panna. Protože dlouhodobě prostě budeš v plusu. Sport má ten oříšek, že zatímco u hodu mincí ví i dítě, že pravděpodobnost je 50/50, tady to chce trochu víc přemýšlení. Obecně Ti bookmaker dává nějakou nabídku, ve které Ti sděluje, jakou pravděpodobnost podle něj jaký výsledek má. A Ty pokud si myslíš, že se někde utnul aspoň o nějakých 10–15% (on má totiž ještě výhodu marže, takže ten hod mincí Ti nakurzuje 1.90–1.90 a nemáš šanci…), vsadíš. Máš pravdu, že u lyžování rozhodují drobnosti, ale u kterého vrcholového sportu dneska ne? Harry má velkou pravdu s materiálem, což je veličina, kterou u lyží nemůžeš před závodem vědět. Podobně ani nemůžeš vědět, kterému závodníkovi ve sjezdu vyjde slunce a kterému zafouká…což taky sázku může ovlivnit. Nicméně čím víc proměnných dovedeš „nacenit“, tím lepší pozici máš. Když sázíš nějakou dobu, už dokážeš i odhadnout, jak bookmaker uvažuje, co do kurzu zahrnuje a v čem dělá chyby. Podle mě takoví odborníci jako Vy mají navíc jednu velkou výhodu: můžeš dobře odhadnout mladé jezdce, kteří nemají za sebou historii. Příkladem je třeba Noel nebo teď Robinsonová. Ty nebo Harry si pustíš jeho jízdu a seš schopný poznat, jak dobrý je, i když třeba jede první, druhý závod. Pak je jasný, že se prostě časem prosadí (a pokud ještě odhadneš, kde a proč by mu to mělo sedět nejvíc, máš jackpot). Letos chybuje a možná kvůli nevyježděnosti kdy laboroval v přípravě se zády. Ale to je právě dobré, kurzy stoupají a až přijdou „jeho“ pisty, můžeš udeřit… Já třeba na základě Vašich poznatků už chápu, proč Hirscherovi neseděl paralelní slalom – že měl problém jít rukama do branek kvůli předozadní stabilitě, jak tu někdo psal. Podobný problém možná má Kristoff teda? Já si myslel, že jemu nedělá při jeho přehnané soutěživosti dobře to, že soupeře má vedle sebe…ale OS paralel mu celkem jde, takže možná ta souvislost s „bouráním“ branek tam bude.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy