Test skialpových vázání: srovnání typů stoupacích vázání [článek] - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Články Test skialpových vázání: srovnání typů stoupacích vázání [článek]

Test skialpových vázání: srovnání typů stoupacích vázání [článek]

22.10.2019 13:20:18 #1 

Lukáš Vavrda - SNOW muž

Stoupacích vázání je celá dlouhá řada modelů, které ale stojí na třech základních konceptech. Jsou to rámová, pinová a nejnověji i hybridní. Jaké jsou výhody kterého konceptu a k čemu se nejvíc hodí?
Odkaz na článek

26.03.2020 07:14:07 #2 

s.j1 muž

Marker alpinist 12 nebo DYNAFIT TLT SPEED TURN 2.0, které vzít, stojí ty 2000 navic za ten marker? nebo něco jiného. Má snaha je mít lyže co nejlehčí, vlastnosti pro sjezd nejsou u mě na skielpech to nejdůležitější. Jako cenový strop vidím těch 6000 za marker.

26.03.2020 10:25:57 #3 

Lukáš Vavrda - SNOW muž

Marker Alpinist 12 jsme měli zařazené v testu vázání, Dynafit je v testu jen ST Rotation, což už je těžší model. Osobně ho mám na lyžích 95mm, které jsou takový hybrid, používám na lehký freeride i kratší horské přechody, vyhovuje mi, ale na lehčí lyže by šel asi superlite, viz níže…

Co vím, tak si kluci si hodně chválí ATK Race (původně Trofeo, ale jsou i novější modely) – ty často vídám i na závodních modelech, zřejmě nejvíce se ale vyskytují na lehčích lyžích pro horské přechody (poznáte je na první pohled, mají brzdu atypicky na špičce vázání). U horských vůdců je zase velmi častou volbou dražší Dynafit TLT Superlite 2.0, Háček ho má tuším i na širokoých Bear Skis a pochvaluje si, že dobře drží.

Hodně štěstí při výběru!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy