Allmountain lyžiarska výbava - 1000€ - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Sjezdové lyže - poradna před nákupem Allmountain lyžiarska výbava - 1000€

Allmountain lyžiarska výbava - 1000€

15.02.2020 21:13:31 #1 

Just Mike muž

Ahojte, rozhodol som sa vymeniť moji lyžiarsku výbavu na ďalšiu sezónu, keďže mi úplne nevyhovuje na môj štýl lyžovania, plus by som chcel už niečo kvalitnejšie :)

Aktuálne fungujem na Head Shape 72 (163cm, 13.6m radius, 117–71–102) + Head FX-7. Bol to set, ktorý som dostal ako som prestal rásť, prvé „poriadne“ lyže.

Doteraz som lyžoval výhradne na upravených zjazdovkách, kde boli lyže fajn, žiadne problémy (mimo horšej stability vo vyšších rýchlostiach). No akonáhle som sa vybral mimo na čerstvý sneh, začínajú problémy. Lyže sa zabárajú do snehu, pravdepodobne kvôli tomu že sú krátke a úzke, rovnako to nie je ideálne na poobedných zjazdovkách kedy už je rozbitý svah a kopy snehu.

Moje lyžovanie spočíva v 80% jazde na zjazdovke (od začiatku do konca), 20% mimo (chcel by som viac, ale zatiaľ neboli vďaka lyžiam možnosti), väčšinou dlhé carvingové oblúky, ale na off-piste aj rýchle obrátky. Označil by som sa za pokročilého lyžiara na zjazdovke a začiatočníka mimo. Ideálne by boli 2 páry lyží, to je mi jasné, ale nemám možnosti na prevoz a skladovanie viac ako jedného páru.

Mám 21r, 184cm a 70kg, takže predpokladám že nejaké 180±cm lyže 90mm široké by boli na moje využitie ideálne, ale určite si nechám poradiť od skúsenejších.

Zároveň mi treba aj nové lyžiarske topánky, tie čo používam sú mi asi o číslo väčšie ako by sa patrilo, čiže ak by ste niekto vedeli poradiť po čom pozerať aj týmto smerom bolo by to super :) nemám nejaké špeciálne požiadavky, mimo toho že by som rád niečo kvalitnejšie, čo by som vedel využiť aj po výmene lyží a prípadnom zmene štýlu (zameranie čisto na zjazd alebo naopak úplný prechod na freeride so všetkým čo k tomu patrí).

Budget na set (lyže + viazanie + lyziarky) by som chcel držať pod 1000€, čo je 25k± CZk. Za tú cenu sa mi celkom pozdáva Head Kore 93, Attack 13 viazanie alebo Salomon QST 92, Guardian MNC 13 touring viazanie a ako topánku Head Kore 2 (samozrejme pôjdem najprv skúsiť). Čo hovoríte na výber, je to dobrá voľba, prípadne nastaviť budget pre jednotlivé časti ináč (drahšie lyže, alebo zase naopak viac investovať do topánok)?

Vďaka za všetky rady Michal

16.02.2020 16:56:34 #2 

IIIvan muž

>> #1, Just Mike, 15. 02. 2020 21:13:31

Viacerí hoši odtiaľto majú dobré skúsenosti pre tento mix s Blizzard Brahma s 88m šírkou v strede.

Boty v prvom rade dobre vybrať, aby sedeli veľkosťou, klasika je, že ľudia si kupujú príliš veľké po prvom obutí v obchode:

https://snow.cz/…za-skych-bot

16.02.2020 20:23:41 #3 

Just Mike muž

>> #2, IIIvan, 16. 02. 2020 16:56:34

Brahmy pozriem, vďaka za tip.

Presne, to je jeden z hlavných problémov čo má dokopal k výmene. Neviem ako som mohol doteraz na tom lyžovať pár rokov… Nové lyžiarky snáď už v správnej veľkosti.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy