Pořadatelé volají po povolení sportovních akcí. Výzvu Za zdravé Česko podepsalo už přes 2 tisíce lidí [článek] - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Články Pořadatelé volají po povolení sportovních akcí. Výzvu Za zdravé Česko podepsalo už přes 2 tisíce lidí [článek]

Pořadatelé volají po povolení sportovních akcí. Výzvu Za zdravé Česko podepsalo už přes 2 tisíce lidí [článek]

28.04.2020 18:40:08 #1 

tisková zpráva

Organizátoři venkovních sportovních akcí pro aktivní veřejnost žádají Vládu ČR o co nejrychlejší povolení pořádat závody v běhu, cyklistice a dalších sportech, a to nejpozději od 15. června. Jsou přesvědčeni, že dokáží při organizaci na tuto situaci zareagovat zpřísněním hygienických pravidel a řízením toku účastníků. I proto nyní přichází s iniciativou Za zdravé Česko. To denně podepisují stovky lidí
Odkaz na článek

29.04.2020 14:33:31 #2 

ivan

>> #1, tisková zpráva, 28. 04. 2020 18:40:08

S tím, že by se mělo myslet na venkovní sportování, lze imho jednoznačně souhlasit. Řada akcí by nejspíš mohla v pohodě proběhnout a byly by potěšením účastníků v problémové době. Argumentů je sneseno dost.

Nakolik je organizované soutěžení amatérů potřebné k tomu, aby motivovaně sportovali? Vždycky jsem nacházel dostatečnou motivaci vnitřní, ale netroufám si to zobecňovat.

Autoři textů asi trochu nedomysleli argumentaci o ohromném dopadu jejich akcí, na nichž se údajně účastní 1 200 000 lidí, obracejí miliardu korun a poskytují 160 000 pracovních příležitostí, když na jiném místě uvádějí, že „v hobbymarketech a na trzích se často pohybuje daleko více lidí než na našich závodech“.

A lehce jsem se pousmál nad formulací „Doporučení pro běžce nosit zakrytý nos a ústa po celou dobu“. „Nosit nos“? Že by se nos jmenoval nos proto, že se nosí? Člověk by řekl, že jde o „mít zakrytý…“, případně „nosit nasazenou roušku“.

Ale to jen tak od hnidopicha, aby řeč nestála a byla zpětná vazba, že to tu někdo čte.

30.04.2020 08:53:12 #3 

honza4

>> #2, ivan, 29. 04. 2020 14:33:31

Dobrej a vůbec ne zbytečnej příspěvek! Lidi ať si pobíhají jak chtěj a když to maj rádi grupen, tak třeba grupen – taky jsem to podepsal a na FB doporučil… Ale co pro mě bylo z tvýho příspěvku podstatný = že se nos nosí mě dodnes nenapadlo – budu to sledovat.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy