Lyžařův rozcestník pro cestu do Alp v době pandemie aneb semafor covid-19 [článek] (strana: 36) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Články Lyžařův rozcestník pro cestu do Alp v době pandemie aneb semafor covid-19 [článek]

Lyžařův rozcestník pro cestu do Alp v době pandemie aneb semafor covid-19 [článek] (strana: 36)

18.09.2021 12:16:45 #1051 

Martin47 muž

>> #1050, alpič, 18. 09. 2021 11:52:32

Stejně tak existuje řada studií, které potvrzují škodlivost nošení roušek a řada kapacit se vyjádřila k možným problémům budoucího narušení imunity díky očkování. Záleží na každém čemu uvěří. Celá tahle situace už vůbec není o faktech, která vidím rovnocenná jak pro tak proti a ani ty, jako lékař se v tom nemůžeš vyznat. Já jsem vždy dbal na životosprávu a nechci podnikat nevratný krok, kterým se tento typ očkování teoreticky může stát. Někdo má větší strach z nemoci, já mám větší strach z možných následků očkování. Na všechny doplňkové argumenty jako je lyžování, koncerty a cestování v tomhle případě sere pes. To je pro vymyté mozky. Skutečná dělící čára leží jinde. Tohle celé nepíši abych vyvracel Tvé argumenty ale abych dal na stůl své. Přeji Ti příjemný víkend.

18.09.2021 12:29:40 #1052 

alpič

Co píšeš o očkování, má hlavu a patu. Proto není očkování povinné a je na každém, jak se rozhodne. Jako člověk z oboru mám tendenci vakcínám důvěřovat, ale definitivně ukáže až čas. Jen na okraj, kdyby byly roušky tak škodlivé, byl bych dávno, stejně jako všichni chirurgové, po smrti. Roušky jsou v pohodě. Též hezký víkend.

18.09.2021 12:35:37 #1053 

Harry žena

Aby sa človek mohol rozhodovat podla relevantnejsich „pre seba“ informácíí, musí situácie ktoré nastali posudzovať z dlhodobejšieho hladiska svojich vedomostí o svete,systéme ktorý v ňom panuje a cieloch ktoré sú dlhodobo nastavené.

Nie je moc dobré vytrhávať dlho predikované udalosti/covid19/ z celkového rámca, táto udalosť je len jedným z nastavených hybatelov tažkých zmien ktoré prichádzajú z dôvodu prerodu sveta.a konca starého finančného systému.

Martin47 a alpič,páči sa mi taká debata kde sa neútočí ale hľadajú sa argumenty.Nové svety sa rodia vždy v bolesti.Vždy to tak bolo a bude.Aj teraz.Len začíname.

Za takú čo vediete ďakujem.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

18.09.2021 12:53:02 #1054 

Martin47 muž

>> #1052, alpič, 18. 09. 2021 12:29:40

Já netvrdím, že rouška a respirátory jsou smrtící, jen mohou být v mnoha případech zdraví škodlivé. Předpokládám, že Ty, coby chirurg, ji máš nasazenou když jsi zdravý. Navíc je známo, že lékaři mají díky prac. prostředí imunitu na vysoké úrovni. Nařízení je ale paušální a další nezanedbatelný fakt je, že lidé se snaží ušetřit kde to jde a když vidím co na obličeji nosí, připadá mi to jako docela kontraproduktivní. Ochranou zdraví bych se to neodvážil nazvat.

18.09.2021 13:39:20 #1055 

MPS

>> #1044, MichalW, 17. 09. 2021 22:09:23

Hele ten článek o klimatické depresi je fakt hodně povedenej, za mě určitě jeden z nejlepších tragikomickejch blafů co jsem poslední dobou četl. Připouštím ale že mohou být tací co to maj takhle nastavený..... :-D

18.09.2021 13:41:13 #1056 

MPS

>> #1052, alpič, 18. 09. 2021 12:29:40

Jojo podobně nepovinej byl i ten vstup do KSČ :-D

18.09.2021 13:53:44 #1057 

alpič

>> #1054, Martin47, 18. 09. 2021 12:53:02

Souhlas. Správně nasazená rouška částečně chrání Tvoje okolí před Tvou případnou infekcí. Tobě nepomáhá, jestli Ti může škodit, nevím, ale v některých případech asi ano. Respirátor min třídy FFP2 Tě může i částečně chránit, pokud těsní – takže nesmíš mít třeba vousy a respirátor musíš mít správně přitažen. O tom bych si nedělal v laické populaci moc iluzí. Opatření jsou v rámci zjednodušení běžně paušální, aby byla snadno kontrolovatelná, takže jsou zároveň i občas pro jednotlivce nesmyslná – což samozřejmě snižuje ochotu je dodržovat. Ćím více, byť logických a správných výjimek bude, tím bude i větší nepřehlednost nařízení, což v konečném důsledku povede k opět k jejich nedodržování a k podvodům. Bohužel si nevybereš. Snad skončí všechna opatření dřív, než roztaje Hintertux viz poslední report.

18.09.2021 13:55:11 #1058 

alpič

>> #1056, MPS, 18. 09. 2021 13:41:13

Tam mě teda nikdo nedonutil. I když se snažili.8-)

18.09.2021 13:56:13 #1059 

MPS

>> #1045, honza4, 17. 09. 2021 23:25:48

>> #1046, alpič, 18. 09. 2021 08:46:46

No já přidám jeden nedávný postřeh : po opravdu dlouhé době sem na základě příslibu pomoci opustil houpací síť a láhev rumu a vyrazil na návštěvu hobby marketů. Zajímavé bylo že když sem tam vstoupil ( samozřejmě bez roušky ) měli roušku skoro všichni a divně koukali. Když sem zařízení opouštěl neměl už ji skoro nikdo a nikdo divně nekoukal…

18.09.2021 13:57:18 #1060 

MPS

>> #1058, alpič, 18. 09. 2021 13:55:11

No vidíš potřeboval si jen dozrát… :-D

18.09.2021 13:59:05 #1061 

18.09.2021 14:50:25 #1062 

Martin47 muž

>> #1060, MPS, 18. 09. 2021 13:57:18

>> #1061, alpič, 18. 09. 2021 13:59:05

Ač to zní absurdně, myslím si, že doktoři jsou díky určité profesní deformaci v tomhle případě docela snadná oběť, což se samozřejmě hodí. Vstup do KSČ nebyla v drtivé většině případů záležitost politicko-ideologická ale oportunistická. Moc bych to dohromady nemíchal. Snad jen to zastrašování odpůrců, cenzura a až hysterická propaganda jsou spojující prvky. Bez toho se ale neobejde žádná razantní změna směru.

18.09.2021 16:07:38 #1063 

MPS

>> #1061, alpič, 18. 09. 2021 13:59:05

Každopádně když už seš ten doktooore zajímalo by mě jaký registruješ procento naočkovanejch kolegů ? Samozřejmě vynech ty co k tomu sou nějak dotlačený a ty co sou naočkovaný jenom jako.

18.09.2021 16:25:12 #1064 

alpič

>> #1062, Martin47, 18. 09. 2021 14:50:25

Vidím, že se s řadou z Vás liším v základním postoji ke Covidu. Pro mě je to věc odborná, pokládám ho primárně za zdravotnický problém a přijímaná opatření chápu jako ta, která mají omezit šíření infekce a minimalizovat lidské ztráty, resp. snížit je na „přijatelnou“ úroveň, neboť není možné zastavit ekonomiku. Protiepidemická opatření z podstaty věci působí totalitním či „vojenským“ dojmem, ale je-li infekce pokládána za snadno se šířící s velkou smrtností (což Covid v zásadě je), pak mně tato opatření přijdou vcelku adekvátní.
Někteří z Vás Covid pokládají za příležitost pro politiky, jak postupně zavést totalitní systém. Pro mě je tento názor zatím pouze konspirací a samozřejmě doufám, že budu mít pravdu. Spíše vidím neustálé zásahy politiků do odborných debat s cílem zavděčit se voličům v nejbližších volbách, což vede ke zmatku, nekoncepčnosti, relativizaci opatření a obecně jejich menší účinnosti.

18.09.2021 16:30:00 #1065 

alpič

>> #1063, MPS, 18. 09. 2021 16:07:38

Na našem pracovišti jsme očkovaní všichni lékaři a veškerý střední zdravotnický personál. Pracujeme samozřejmě i s pacienty, kteří se léčí na Covid. Nikdo k očkování nebyl nucen. Neexistuje být naočkován jenom jako – u každého je evidováno datum aplikace a šarže vakcíny (všichni Pfizer). Za jiná pracoviště nemohu mluvit – když se někdo očkovat nechce – jeho problém, nikdo nikoho nenutí.

18.09.2021 18:41:38 #1066 

Harry žena

>> #1065, alpič, 18. 09. 2021 16:30:00

Nechcel so vstupovat,ale neda mi to.

Akurat som mal u mna znameho,pracovne.

Pochudnuty zhruba 20 kg.

Cudne naslapoval,spytal som sa ho ako obsluzneho nemocnicneho personalu/technik v okresnej nemocnici/, ze co sa mu stalo.

Ale, ze ocernela mu noha,museli mu urezat kus lytkoveho svalu a pety.

Na moju otazku ci bol ockovany mi odpovedal ze ano,do tyzdna mal nohu po druhej davke v pi..

Tiez sa ako nemocnicny personal „nemusel“, dal sa dobrovolne s pisomnym suhlasom, fajsseeer.

Trosku mi objasnil ako je to u nich s trombozami a amputaciami koncatin v poslednej dobe.

Na moju otazku ze sa blizi tretia „posilovacia“ davka a ze co s tym urobi som dostal zaujimavu odpoved.Skoda ze som si ju nemohol nahrat,to treba pocut napriamo,nie sprostredkovane.

Do toho muklujem v sobotu dalej kym je mi dovolene a sprava v rozhlase.

Ceski lekari nestihaju vysetrovat detskych pacientov,ze prosia aby nechodili slusni obcania s detmi do zahltenych ordinacii s kazdym soplikom a nedomahaju sa vystraseny vysetreni na Covid u svojich deti.

Ze to je normalne ze pocas distancneho vzdelavania prudko klesa imunita lebo sa deti nestretavaju v kolektivoch.

Uz zacinam byt zo vsetkeho tak zmeteny, ze zacinam verit aj spravam o stvrtej davke z Izraela.

Su to fukoty,len aby sa na kazdeho dostalo.Na kazdom zivote totiz zalezi.

Ale vlastne k veci.

Mam dotaz.Jak je to pre Vase podnikanie lepsie.

Ked je vela pacientov alebo malo?

Za pripadnu odpoved dik. Bolo by dobre mat zodpovedane tuto otazku este pred prvym snezenim,ked sa tu zas rozbehne diskusia ze preco sa zas nelyzuje…

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

18.09.2021 18:59:56 #1067 

alpič

>> #1066, Harry, 18. 09. 2021 18:41:38

Odkládání plánovaných výkonů v době vysokého počtu pacientů hospitalizovaných kvůli Covidu je pro velké nemocnice ztrátové. Léčba covidových pacientů nemůže tento výpadek finančně nahradit.

18.09.2021 19:56:00 #1068 

Harry žena

>> #1067, alpič, 18. 09. 2021 18:59:56 Dik.

Myslis tym „velke nemocnice“, nemocnice ktore maju biznis model nastaveny na komplikovane vykony?

Takze Covid je stratova zalezitost aj ked ho je hojne.Takze Vam vakcinacia vlastne vyhovuje.Nepre­rabate.

To Vam potom muselo pomerne vadit ked minuly rok v zaciatkoch „epidemie“ WHO zhruba mesiac a pol odporucalo ludom nenosit ruska.Ozval sa vtedy niekto znaly veci?Lebo tu sa nam to v debate hned nezdalo.A to sme od ineho fachu.:-)

caute Harry

18.09.2021 19:56:45 #1069 

alpič

>> #1066, Harry, 18. 09. 2021 18:41:38

A ještě k otázce hodně nebo málo. Problém se nedá jednoduše popsat, financování je velmi složité a existuje více modelů – obecně se dá říct, že je cílem udržovat přibližně stejné množství výkonů, či minimální vzestup s předem dohodnutých limity – např máš informaci, že můžeš navýšit počet výkonů o 2% během příštího roku v porovnání s uplynulým rokem. Při rozjezdu nových metod máš např. odsouhlasen určitý počet výkonů a je ve Tvém zájmu, abys jich neudělal ani více, ani méně. Rozhodně neplatí, že když ošetřit více pacientů, dostaneš automaticky více zaplaceno. Měj se.

18.09.2021 19:59:56 #1070 

Harry žena

>> #1069, alpič, 18. 09. 2021 19:56:45

Dik znova. To uz islo k jadru dotazu.

caute Harry

18.09.2021 20:04:18 #1071 

alpič

>> #1068, Harry, 18. 09. 2021 19:56:00

Kamaráde, vakcinace nám vyhovuje ekonomicky, ale především zachraňuje očkované. Zbytečně mrtví mně vadí mnohem víc, než menší výdělek instituce. Možná to zní jako fráze, ale cílem mojí práce je opravdu záchrana života či minimalizace dopadu onemocnění. S jinou filozofií bych nemohl dělat to, co dělám.

18.09.2021 20:57:16 #1072 

honza4

>> #1046, alpič, 18. 09. 2021 08:46:46

Teda ses rozjel :-) … Dík za tvoje rozumné a z tvé pozice pochopitelné názory.

A teď k reakci na můj příspěvek. Roušku jsem nosil a nosím všude, kde by jim jinak zavřeli provoz – např i na lanovkách na Stelviu a pochopitelně ve zdravotnických zarizenich. Nenošení roušky v prodejnách, sportovištích atd není z mé strany projev hrdinství, ale projev obav z těžkého průběhu viróz a jiných nakažeností – je to MOJE prevence :-). Snažím se tím ÚSPĚŠNĚ trénovat a udržovat v pohotovosti svůj, po dost nepříjemném C19 v říjnu 2020 aktivizovanej imunitní systém. Pravidelně testuju protilátky i buněčnou imunitu v EUC lab. – zatím obojí stále vysoké (rostoucí) hodnoty… Vzhledem k tomu, že vidím kolem sebe nebývalá množství smrkajících a léčících se děti i dospělých, obávám se, že obavy a doporučení „mých“ imunologů a jejich varování byla – na rozdíl od „vládních opatření“ správná. Chápu při tom ale, že doporučení roušek (ne nucení zalehnutim) bylo užitečné a nutné…

Očkován nejsem ne proto, že bych se bál, ale protože očkovat se proti chorobě, kterou jsem prošel, je nepochybně i z medicínského hlediska píčovina – což ostatně potvrzují i moje testy imunity. Svým vrstevníkům, nemocným a bojácným jsem ale očkování spíše doporučoval.

Jsem přesvědčen o tom, že čas ukáže oprávněnost opatření – jejich škodlivost – pochybení – záměrné manipulace…

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

18.09.2021 21:34:40 #1073 

Harry žena

>> #1072, honza4, 18. 09. 2021 20:57:16

Očkován nejsem ne proto, že bych se bál, ale protože očkovat se proti chorobě, kterou jsem prošel, je nepochybně i z medicínského hlediska píčovina

No,z medicinskeho ano, z hladiska ekonomickeho pre niektore subjekty nie.

A dvaja moji kamosi, okolo 40 r,co si presli Covidom/za liek pre ovce a kone mi viackrat pekne podakovali/ ,a z hladiska svojich pracovnych zatriedenii a aktualnej moznosti „dobrovolneho ockovania“ maju podla svojich slov zazitok po druhej davke fajsru aky len tak lahko nezazijes.

Ze vraj nikdy viac. No , to sa na to o pol roka pozreme,co je to nikdy viac…

caute Harry

P.S. Oblouku,veelmi som zvedavy na ceske volby.Veeelmi.Drzte si klobuky…

19.09.2021 09:45:10 #1074 

Martin47 muž

>> #1071, alpič, 18. 09. 2021 20:04:18

Můžeš objektivně zhodnotit informace z tohohle videa ? Formu a autora nechme prosím stranou. Jde čistě o informační hodnotu.

19.09.2021 11:12:08 #1075 

alpič

>> #1074, Martin47, 19. 09. 2021 09:45:10

Ahoj, shlédnul jsem jen část videa o ventilaci a konec, je to ztráta času. Lékaři provádějící umělou ventilaci toho ví poměrně dost o intenzivní péči, takže samozřejmě zvažují všechna pro a proti připojení pacienta, včetně rizik vyplývajících z ventilace. Ventilovaný pacient je “normální” , není to žádná senzace, pacienti s těžkým zápalem plic na ventilátoru běžně jsou, když jejich vlastní ventilace nestačí. Jenom při covidu jich bylo třeba 20× tolik. Jsou doporučené postupy ohledně ventilace a samozřejmě i ohledně farmakologické léčby, které sestavují komise expertů na základě výzkumu, tj. především studií. Například americké doporučené postupy k léčbě covidu vypadají takto:

https://files.covid19treatmentguidelines.nih.gov/…idelines.pdf

Je to 360 stránek anglického textu. Máš tam všechno, ventilaci, isoprinosin, ivermektin a mnoho dalšího, třeba i toho, co funguje. Je jasné, že tomu nemůžeš rozumět, ale otevřít si to, abys viděl, že léčba má svoje pravidla. Jen je trochu problém, že to není tak senzační, jako hysterická videa různých narcisů na YouTube, bohužel včetně lékařů. Nemůže tě potkat v případě covidu nic lepšího, než být léčen od toho, kdo si tyto doporučené postupy přečte. I v našem oboru se řídíme doporučenými postupy, nikoli momentálními nápady. Naštěstí. Jenom pak je ta medicína o něco nudnější, než mexická telenovela. I Harry si tam může procvičit angličtinu před tím, než dá zase někomu léky pro koně. :-P

19.09.2021 14:19:35 #1076 

Harry žena

>> #1075, alpič, 19. 09. 2021 11:12:08

Dottore,

Už aby napadl sníh, jinak vám všem hrábne.

Tusim uz si náš..:}} Vitaj v klube všech.

Aby bolo jasno ci si maju chalani lestit hrany diamantom alebo len zazimnit voskom lyze,je velmi dobre ze si sa podujal stracat s nami cas mimo sezony.Velmi velky dik.

I Harry si tam může procvičit angličtinu před tím, než dá zase někomu léky pro koně. :-P

Tak pome na to,obluk,ak s nim mas problem dame cez zimu,bude casu dost. :-P

Studiu som si dal trikrat,kedze som porozumel len osmym slovam lebo anglicky spickovo ovladam len foneticky, stvrtykrat som si hodil pasaz o Ivermectine do prekladaca.

Nic noveho v studii,pozname dlho.

Ale zaujima ma Tvoj nazor nan,nehladiac na tu studiu.

Zacnem takto.

Styridsat rokov stare liecivo, s minimalnymi zdravotnymi vedlajsimi ucinkami ktore este pred piatimi rokmi ospevovali kapacity pod vedenim Bill a Melinda Gates foundation akou su zachranou pre rozvojovy svet,ake ma preventivne spickove ucinky/riecna slepota,paraziticke ochorenia…/ so skoro styrmi miliardami aplikacii IN VIVO s priblizne 1000 kou neziaducich ucinkov a tusim 145 umrtiami je

There is insufficient evidence for the COVID-19 Treatment Guidelines Panel (the Panel) to recommend either for or against the use of ivermectin for the treatment of COVID-19. Results from adequately powered, well-designed, and well-conducted clinical trials are needed to provide more specific, evidence-based guidance on the role of ivermectin in the treatment of COVID-19.

je problemovy aj ked v sprave je

Ivermectin is not approved by the FDA for the treatment of any viral infection. Proposed Mechanism of Action and Rationale for Use in Patients With COVID-19 Reports from in vitro studies suggest that ivermectin acts by inhibiting the host importin alpha/beta-1 nuclear transport proteins, which are part of a key intracellular transport process that viruses hijack to enhance infection by suppressing the host’s antiviral response. 4,5
In addition, ivermectin docking may interfere with the attachment of the severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (SARS-CoV-2) spike protein to the human cell membrane.

Zaujima ma,preco tento pripravok proti svrabu mizne z pultov lekarni.Nielen na Slovensku.Pro­blemove zacina byt aj predpisovanie na svrab.

Zas nam ostane ta konska pasta co nie je liecivo pre ludi kedze obsahuje nosiče ktore nie su stavane ludom na mieru?

Aky mas Ty na to nazor, ja totiz po skusenostiach nad ktorymi som mal dozor, nie jednou ,dvoma, ale desiatkou ked som naucil rozpocitavat davku aby mi pacienti neerdzali,sa zacinam povazovat za odbornika na prve fazy prepukajucej infekcie covidom.

Mozem sa zan povazovat kedze okrem jedneho pripadu som ako dottore uspel?

Alebo mam verit tej stati z tej americkej studie?

Uz pred casom som napisal ze Ivermectin ma potencil hodit do toho hnoja vidly.

Zatial ten potencial vidim dalej.Robim dobre?

Dik za Tvoj cas a bavi ma sposob ako reagujes,vtipne s odbornostou.To sa ceni,rozhadanych ludi je plny svet.

Zatial tolko pán kolega ,laznicky dootore Ta tiez zdravi,

caute Harry

19.09.2021 14:30:01 #1077 

MPS

>> #1076, Harry, 19. 09. 2021 14:19:35

Voe Harry se mi fááákt dost ulevilo… sem se lekl žes těm kámošům vymáčkl do huby celou pastu na 600kg a teď na nich skáčeš parkur..... :-D

19.09.2021 14:46:17 #1078 

Martin47 muž

>> #1075, alpič, 19. 09. 2021 11:12:08

Jsem trochu zklamán. Z možností jak odpovědět jsi bohužel zvolil tu nejhorší, která je přesně ten druh, který zapříčiňuje velkou nedůvěru. Budu konkrétní. Naprosto bych akceptoval odpovědi nebudu odpovídat, nemám na to čas, resp. chuť nebo zhlédl jsem to celé a není tam špetka pravdivých informací, resp. je tam jedna (dvě atd.) informace, které jsou pravda. To co jsi odpověděl ty je bohužel na úrovni toho videa. Neviděl jsem to celé, protože co jsem viděl je škvár a tím pádem ztráta času. Netvrdím, že tomu tak není. Mě ale zajímalo objektivní zhodnocení a tím Tvoje odpověď v žádném případě není. Neber to prosím nijak osobně, samozřejmě jsi v daném oboru o 100% vzdělanější a zkušenější než já a já nemám problém to plně respektovat. Nikdy bych si nedovolil s tebou polemizovat o otázkách léčení, kde já se pohybuji převážně v rovině dojmů, což jsem naštěstí schopen si uvědomit. Jde mi jen o to, že diskuze na takhle vážné téma by měla mít poměrně přesná pravidla, co se objektivity týče a která z veřejného prostoru zcela zmizela. Na druhou stranu jsem Ti samozřejmě vděčný, že máš chuť ztrácet čas diskuzí s nýmandy jako jsem já. I v tom se ale můžeš zlepšovat.

19.09.2021 14:47:15 #1079 

Harry žena

>> #1077, MPS, 19. 09. 2021 14:30:01

:-D

Bacha,bacha, nastupene trendy a ich rychlost presadzovania mozno nedovoli inu moznost ked si clovek bude chciet pojazdit,nemusi byt ani parkur, ako lepsie zivenemu kamosovi celu davku vymackat…

caute Harry

19.09.2021 14:47:58 #1080 

Martin47 muž

>> #1077, MPS, 19. 09. 2021 14:30:01

Po včerejším odpoledni a večeru na Výravě další porce zábavy :-D

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy