Zdravé cvičení pro lyžaře (2): lyžařská vlaštovka [článek] - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Články Zdravé cvičení pro lyžaře (2): lyžařská vlaštovka [článek]

Zdravé cvičení pro lyžaře (2): lyžařská vlaštovka [článek]

10.10.2020 19:32:20 #1 

IIIvan muž

Tento měsíc se zaměříme obecně na rozpohybování kyčlí, které u velké části rekreačních lyžařů dostatečně neplní svoje fyziologicky přirozené úkoly a navíc si to ne každý z nich uvědomuje, „vždyť to nějak funguje“.
Odkaz na článek

13.10.2020 07:34:11 #2 

opc

Dovolím si malé jazykové rýpnutí. Pořád mi byla divná ta vlaštovka a až potom mi to teprve došlo. V češtině se ten cvik ze kterého vycházíš jmenuje holubička. Já vím… pták jako pták a na funkci to nebude mít vliv. ;-)

13.10.2020 08:33:58 #3 

Martin47 muž

>> #2, opc, 13. 10. 2020 07:34:11

Správná faktická připomínka, v Čechách totiž vypadá cvik Vlaštovka tak, že cvičenec stojí na jedné ruce, tělo je vodorovně, druhá ruka upažená a nohy jsou roztažené do V. :-)) Vzhledem k určité náročnosti je cvik zařazen na ZŠ do osnov až od třetí třídy.

13.10.2020 14:02:13 #4 

IIIvan muž

>> #2, opc, 13. 10. 2020 07:34:11

To bude asi tým, že som vyrastal na „Pionýrska vlaštovka, studio Barrandov, tři jedničky padesát“ :-D

Hm, to ma nenapadlo že to u vás nazvali po inom vtákovi – a CZ editor asi „holubičku“ už dávno necvičil :-D

13.10.2020 20:54:40 #5 

kejmll

Z „rýpanců“ si nic nedělej Ivane a hlavne pokračuj v tom, co jsi nám zde některým nastolil.. a sice se vzbudit a cvičit, protože je to skutečně ku prospěchu každého soudruha.. sám mohu potvrdit. Ivane, otevřeně tobě díky a diky za tyto stránky a naši lyžařskou komunitu, kdy mě vše tohle vsechno přimělo k tomu, ze se citim po pohybové strance mnohem lépe, než kdy jindy a doufam, ze v to v sezóně 21/22 trochu zúročím.. ;-)

14.10.2020 12:15:28 #6 

IIIvan muž

>> #5, kejmll, 13. 10. 2020 20:54:40

Tak ja to neberiem negatívne, ale ako srandu, nie sú to „kodifikované“ názvy. Sranda je teraz dosť potrebná v dnešnej dobe na „negáciu negativity“. A keď ostaneme pri jazykovom okienku, tak včera som sa nezdržal smiechu keď som čítal prejav jedného nemenovaného politika.

Slová sa trochu podobali češtine a slovenčine, ale ich usporiadanie v nejakých záhadných súboroch sa mi na tieto dva jazyky nepodobali ani vzdialene – ale ja všeobecne akosi nemám vzťah ku modernému umeniu – čo iného to mohlo byť ako nejaký post-surrealistický jazyk? :-D

„Vzbudit a cvičit“ – JJ :-D Díky za díky.

doufam, ze v to v sezóně 21/22 trochu zúročím.

To si sa asi sekol, snáď 20/21 :-D Zatiaľ žijeme a dýchame a nejako to snáď dopadne(aj keď s „opatreniami“ – takí Rakúšaci to zjavne už od leta reálne riešia, že „ako sa to dá keď sa chce“).

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy