Tecnica Mach 1 - skúsenosti (strana: 2) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Lyžařské boty Tecnica Mach 1 - skúsenosti

Tecnica Mach 1 - skúsenosti (strana: 2)

21.10.2021 22:26:44 #31 

oblouk

>> #26, chlebik.marian, 21. 10. 2021 19:55:08

Díky – dobrý rady – nová pro mě je ta skluzavka. Díky tomu, že u bot vozím na svah vařící vodu v termofóru, není obouvání problém. Zouvání promrzlejch škrpálů problémem zůstává… – možná by mohla trošilinku helfnout ta skluzavka ..

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

22.10.2021 07:44:52 #32 

chlebik.marian

Co se týče vystupování, nevím, jestli to dokážu popsat, možná vložím s časem video, ale nejdříve se opírám o patu boty, když mám všechny přezky povolené, dávám ruce (občas lepší v rukavicích, ten plast hodně odírá) dovnitř a roztahuji skelet jak horní část, tak i tu spodní v oblasti nad nártem (palcema), držím roztažené, pak si stoupnu na celé chodidlo, tedy celou podrážkou na zem, koleno dopředu a pata nahoru a ven – prostě nohu vyndávám přesně opačnm pohybem, než jak ji dávám dovnitř. Tím si zajistím, že mne v oblasti na nártu, kde je místa nejméně, nic nikde neodře a nohu mám za vteřinu venku úplně bez problému. Posledních cca 18 let jsem neměl lyžáky měkčí, než FI 130 a v každých to šlo. Nejcitelněji to pomohlo v těch starších Tecnica Diablo/Agent, kde to bylo fakt těsné v oblasti nártu a místa, kde se spodní část boty ohýbá nahoru směr komín.

Něco jiného je šněrovací botička, tam mi trochu ta pata drhla o skelet a už to nebylo tak super, to přiznávám. Ale od těch jsem, upustil hned, jakmile jsem si uvědomil, že moje ambice nejsou až tak vysoké, abych se s tím chtěl otravovat :-D Další negativum bylo, že jsem si tak nalomil vnitřní vložku na míru, kterou jsem měl jinak hooodně dlouho, to mne mrzelo velice :-)

A jak na to jdete Vy? Co se osvědčilo?

22.10.2021 07:59:10 #33 

IIIvan muž

>> #32, chlebik.marian, 22. 10. 2021 07:44:52

Už som chcel napísať niečo iné, ale potom som dočítal Tvoj príspevok do konca(šnurovač­ky…)… :-D

„Normálne“ boty by nemali nikomu robiť extra problém, zhruba tak ako to popisuješ(vyzú­vanie) to je aj podľa mňa najľahšia cesta von – len môžu byť pri niektorých modeloch odlišnosti, niekde na videu som videl nejaké divné(ale to boli možno nejaké frírajdy apod.-to nie je moja parketa).

No ale v plugoch je to iné kafé, okrem kumštu treba(ak nemáš čas „rozmrazovať“) hlavne mať silné prsty a roztiahnuť plasty na nárte – ja asi nebudem moc slabý, ale niekedy sa upi*ujem teda riadne aj tak :-D

22.10.2021 08:22:54 #34 

chlebik.marian

>> #33, IIIvan, 22. 10. 2021 07:59:10

:-D :-D

Vůbec se Ti nedivím, proto jsem zpět v komerčních bačkůrkách a jsem v pohoděěěěě :-D

22.10.2021 10:43:39 #35 

oblouk

>> #32, chlebik.marian, 22. 10. 2021 07:44:52

No já mám hlavní problém v tom, že MUSIM u obouvání i zouvání SEDĚT – neudrzim se v podřepu a na jedné to už vůbec ne! Že je taková nemohoucnost vůbec možná jsem nikdy netušil – ale je to tak. Ale zkusím techniku zouvání upravit – vím už jak. Díky Mariane.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

22.10.2021 11:24:24 #36 

korsičan muž

>> #31, honza4, 21. 10. 2021 22:26:44

*Zouvání promrzlejch škrpálů problémem zůstává… *

No vidíš. Je to rok, možná dva, kdy jsem tady psal, jak elegantně a jednoduše vyřešit problém promrzlého skeletu při vystupování z bot. Je evidentní, že to funguje, tak proč to nezkusíš ?

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

22.10.2021 12:18:13 #37 

chlebik.marian

>> #35, honza4, 22. 10. 2021 10:43:39

Rádo se stalo a jen bych chtěl podotknout, že není nutné být v podřepu, já to možná napsal tak, že to tak vypadá, ale ve skutečnosti je to jen chvíle, kdy stojíš jen na jedné noze, cca 2 vteřiny, kdy ji vytahuješ, zbytek vždy oběma na zemi. Buď patou nebo pak celým chodidlem. Samozřejmě se u toho člověk krčí, to jinak nejde.

K tomuto bych jen dodal, a je to trochu mimo mísu, že jsem se začal s věkem, je mi už 35 :-D, věnovat spíše než posilování s činkami nebvo závažím právě cvikům s vlastní váhou (výlučně) a také „józe“ pro začátečníky, přiložím příklad videa, co si ráno dávám. A chci tím říct jen to, že po cca roce, kdy fakt každé ráno (s výjimkou těch, kdy mám fakt kocovinu) cvičím takhle na protažení, se úplně změnila flexibilita a cítím se tak 100× lépe. Je to 15 minut denně a kdysi jsem skoro nedokázal hluboký dřep aniž bych zvedl paty, ani sednout na paty. Třeba to pomůže s ohýbáním se k botám i celkově :-)

Ale je to už dost velká odbočka od tématu a tomuto se velmi pečlivě věnuje IIIvan, takže mu nebudu fušovat do řemesla, jen odkazuji na jeho práci zde na toto téma a rozhodně doporučuji tomu věnovat trochu času a úsilí, má to fakt pozitivní efekt :-)

https://www.youtube.com/watch?… https://www.youtube.com/watch?…

22.10.2021 12:30:22 #38 

Harry žena

Soudruzi,

ked budeme dostatocne aktivni a neodbytni, mozno 3Icko strati trochu svojho casu a hodi nam sem par original posilovacich cviceni svalovych a uponovych partii o ktorych este nemame ani paru ze existuju, potrebnych pre bezproblemove nazuvanie a vyzuvanie tothentych spanielskych ciziem. :-D

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

22.10.2021 20:19:02 #39 

IIIvan muž

>> #37, chlebik.marian, 22. 10. 2021 12:18:13

A chci tím říct jen to, že po cca roce, kdy fakt každé ráno (s výjimkou těch, kdy mám fakt kocovinu) cvičím takhle na protažení, se úplně změnila flexibilita a cítím se tak 100× lépe. Je to 15 minut denně

Máš odo mňa pochvalu pred nastúpenou rotou! :-D

Presne takéto niečo je asi hlavná idea mojich tohtoročných článkov(cca tých do konca 2021, potom sú iné témy), že denne a trochu je lepšie ako veľa a občas. Konkrétne témy a videá sú už natočené, už to treba „len“ dať všetko na papier a je tam aj niečo podobné ako si postol tú jógu.

>> #38, Harry, 22. 10. 2021 12:30:22

Ak chceš spoznať pre tento účel sval, o ktorom obvykle málokto nejako premýšľa, tak skús si silno zmačknúť medzi ukazovák a palec jednej ruky(„kliešťe“ koncami prstov) tú mäkkú oblasť medzi palcom a ukazovákom druhej ruky(čo najbližšie ku spoju kostí, ale stále v „mäse“).

Daj vedieť pocity, pozdravuje Ťa tvoj musculus interosseus dorsalis primus :-D

30.10.2021 20:42:32 #40 

explicatio1

Ďakujem všetkým diskutujúcim za ich ochotu napomôcť mi v rozhodovaní.. Včera došli Mach1 Concept 130 MV. Prvá skúsenosť pri izbovej teplote: nazúvanie je o poznanie lepšie a noha nie je ihneď po nazutí tesne obopnutá „ako vo zveráku“, ako tomu bolo v Diablo Inferno. Ešte som objednal vložky a teraz aby sme sa začali modliť nech nám nezatvoria lyžiarske strediská, lebo aj backcountry celú sezónu pri mizerných snehových podmienkach posledných rokov človeka omrzí. Môj okres je od pondelka čierny.

01.11.2021 09:18:35 #41 

chlebik.marian

>> #40, explicatio1, 30. 10. 2021 20:42:32

Tak to gratuluji, ty Concept vypadaji paradne!!! :-) Ja ty svoje kupoval na konci sezony ve sleve a rozdil tak byl skoro 4000,– ve prospech tech klasickych oranzovych, tak jsem nevahal. Preji, aby to sedelo jak ma, jeste doporucuji kvalitni ponozky, mi se osvedcily od X Bionic Patriot, takove ty v narodich barvach, delaji jich mraky. A pokud rozpocet dovoli, tak i vlozky na miru :-) Budeme cekat na info, jak se osvedcily na svahu!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy