Atomic Hawx Magna X Hawx Prime + velikost - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Lyžařské boty Atomic Hawx Magna X Hawx Prime + velikost

Atomic Hawx Magna X Hawx Prime + velikost

03.12.2022 09:20:08 #1 

osindelka

Dobrý den,

Rozhodl jsem se upgradovat lyze i lyzaky. Za lyze jsem vybral Atomic Q9 Redster a chtel bych lyzaky od Atomicu.

Ma noha je 277–300 mm dlouha a 104–106 siroka a 70 mm vysoka v nartu.

V obchode jsem zatim vybiral mezi Hawx Prima (26,5) a Hawx Magna (27,5), bohuzel magnu v 26,5 nemeli, jinaky bych ji asi bral.

Muj dotaz:

1. Jake lyzaky byste mi z rad Atomiku tak i tak doporucili a to i s ohledem na mou velikost nohy. Jaky je hlavni rozdil v radach Ultra, Prime a Magna krome parametru sirky nohy. Jakou radu byste sami voliili a proc?
  2. Mam skutecne vybirat Lyzaky ve velikosti 26,5 i kdyz moje noha je velikost 27,5. Tak jak doporucuje samotny poradce nakupu lyzaku zde na Snow.cz? V principu sem mel ve velikosti 26,5 ve skeletu, jeste kolem 1 az 1,5 cm mista. V samotne boticce je palec ve predu natesno, ale v principu jsem lyzak na palci necitil a urcine ne pri opreni se do lyzaku.
  3. Jediny problem s Hawx prime 26,5 byl ten ze me za malou chvili zacal bolet nart. To je pro me standartni problem v lyzacich. S prodejcem jsem se domluvil ze az mu pride Magna 26,5 tak ze bych vyzkousel tu. Prodejce ma take moznost tepelne upravy. Muj dotaz je.

Je lepsi vybrat uzsi Hawx prime 26,5 a ten nechat tepelne roztahnout v nartu do vysky a do sirky, nez pasovat sirsci Hawx magna 26,5?

Co byste volili vy? Diky.

05.12.2022 14:43:51 #2 

TomáS muž

>> #1, osindelka, 03. 12. 2022 09:20:08

Rada je zvolit nejmenší boty, jaké schopen obout a co jsi schopen podstoupit za úpravy, trápení a atd… BTW výška nártu se rozhodně nevytahuje, a výšku nártu bývá to, dle čeho si botu vybírám. Omezovat se na Atomic je nesmysl. Jestli si botu zapnul v krámě a po několika minutách tě bolel nárt, je pravděpodobné, že po pár ježdění si to sedne i za cenu rozepínání přezek po každý jízdě.

05.12.2022 15:21:10 #3 

valerius

>> #2, TomáS, 05. 12. 2022 14:43:51

Myslis, ze si „tlaceni nartu“ sedne? Do bootfittingu vidis lepe nez ja, proto premyslim, jak moc se pletu, kdyz bych se bolesti nartu hodne obaval.

05.12.2022 15:34:35 #4 

TomáS muž

>> #3, valerius, 05. 12. 2022 15:21:10

Myslím si, že b botě typu Magna s pěkně tlustou botičkou, je šance, že jo. Jinak máš pravdu.

10.12.2022 17:24:33 #5 

osindelka

Díky za rady, půjdu tedy cestou 26,5 protože to je menší bota, sice o velikost menší, než je moje velikost, ale přitom sedí na těsno.

Otázka tedy je, jestli kvůli nártu vybrat raději Hawx Magna 26,5, protože je širší, nebo vybrat užší Hawx Prima, a doufat, že se tepelnou úpravou roztáhne a botička si po pár použitích sedne.

Moje otázka je také, jestli se provedení bot Ultra, Prime a Magna liší i v něčem jiném, než jen velikostí.

A poslední otázka. Jestliže je blbost se omezovat pouze na značku Atomic, co bych měl při vyšším nártu vybrat?

Prodejce také nepřišel s Atomicem. Nejdříve mi nohu naskenovat a z toho skenu vypadly ty míry co uvádím v úvodu. Je lepší to nechat na prodejci a vzít to co nabízí pro dané míry, nebo raději jít cestou zkoušení skeletu bez botičky a podívat se kolik místa zůstává za patou a dále zkoušet?

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Vyhodit?

3

MS 2023

Laviny

2

Karlof "f jako fčela"

Jaké lyže???

Lyze pro 50kg/164cm

Klínovec: [Středisko]

Plešivec: [Středisko]

Je technika správná?