SNOWRIDER - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

03.04.2011 14:56:57 #1 

Příspěvků: 881

Martin430

Krásný den všem.

Po dlouhodobém snažení se mi podařilo (snad) udělat radost všem fanouškům sjezdového lyžování a zpřístupnit jim v České republice a na Slovensku kultovní značku lyží pro znalce – Snowrider, kterou produkuje německá manufaktura VR-ski. Stejná dílna, která na zakázku vyrábí sortiment pro lyžařské labely absolutní třídy – Bogner a Indigo. Tento produkt je ale jejich vlastní značkou a znalci dobře vědí, že to byly právě oni, kdo jako první na světě uvěřil geniální myšlence carvingového vizionáře Reiniho Fischera a vyrobil pro něj první legendární Snowrider.

To, co až dnes velkovýrobci presentují jako úžasné inovativní kroky, se zde stalo již klasikou, tradicí. O jejich kvalitě svědčí m.j. i záruka, kterou na svoje výrobky poskytujeme – ve světě naprosto nevídaných pět let. Je to dáno vírou ve vlastní schopnosti, v dokonalou ruční práci a nejlepší materiály, které se pro výrobu používají. Tato záruka je samozřejmě poskytována i pro majitele na českém a slovenském trhu. Stejně jako škála luxusních doprovodných služeb.

Těžko nějak jednoduše popsat tu působivou kvalitu a design a proto jsou již pro zájemce připraveny předváděcí a testovací páry, testovací akce. Vzhledem ke značnému stupni možné individualizace lyží dokážeme oslovit i ty nejnáročnější zákazníky, lidi, kteří si uvědomují svoji osobnost a jedinečnost a dokáží žít. Pro alespoň malou představu můžete nahlédnou na stránky www.snowrider-team.com , které jsme pro vás připravili nyní i v české verzi.

Pro ty z nás, kteří řídí vlastní byznys, jsme zajímaví tím, že nabízíme speciální podmínky pro přizpůsobení našich lyží jejich potřebám (jistě někdo z vás již viděl například Atomic lyže s logy Mercedes-Benz) a ve velmi krátké době nabídneme i úplný re-brandig těchto high-tech lyží pro potřeby našich klientů.

Pro všechny členy SNOWRIDER-TEAM CZECH, ať už z řad jednotlivců nebo firem jsou připraveny speciální podmínky, které reflektují vstup této superprémiové značky na trh.Protože do této společnosti Snowrider nesporně patří.

K pěkné tradici patří i to, že dotazy a odpovědi se v domovké zemi odbývají na renomovaném fóru carving-ski.de

Protože v naší vlasti máme nejlepší ski-fórum zde, je tu tedy vlákno pro případné dotazy, které se mi poslední dobou značně množí.

Těším se, že Snowrider přinese radost a vyšši kvalitu do života i vám.

03.04.2011 18:16:31 #2 

Příspěvků: 72

PetrN muž

Ahoj Martine, super počin, už jsem o nich uvažoval.

K cz stránkám – připadá mi to jako automatický překlad Chromu – pouze překlad stránek, bez překladů formulářů a tlačítek. Zajímavé možnosti jsou ve „Vaše lyže“ – Styl jízdy – open x zavřeno, nebo typ jezdce – závod, sportovní, potěšení, úroveň jezdce – začátečníky, rozšířené, profesionální…

Obsahová stránka, která by se řešila podstatu Tvého zastoupení je nulová – Kdo jsme – německá stránka, ceny zásilek – formulář v němčině za Eura, tj. přes tebe se objedná a oni budou posílat z Německa? Týká se to i nabízeného vyzkoušení?

Podle konfigurátoru ( v němčině) lze na jakýkoliv model dát jakýkoliv topsheet. Jaký je rozdíl mezi topsheety Classic a Apfel a Palisander – Apfel a Palisander předpokládám jsou dýhy a Classic pouze potisk??

Budeš někam vozit lyže na otestování?

Jinak ať ti Snowrider team rychle roste.

03.04.2011 18:32:00 #3 

Příspěvků: 25

Pomagalski cable

Ahoj,

Zatial jedina otazka.Mate aj klubovy zavodny cennik?

Dakujem.

03.04.2011 20:31:57 #4 

Příspěvků: 881

Martin430

>> #2, PetrN, 03. 04. 2011 18:16:31

Ahoj Petře,

Jsem rád, že Tě příchod Snowriderů do našich končin potěšil.

cz mutace : Překládaly se textové souboru z němčiny do češtiny, následně byly v Německu implementovány do stránek německým webmasterem. Ušetřil si práci a tlačítka si patrně udělal nějak tak, jak píšeš. Ještě jsem s ním nemluvil. Formuláře jsou již také hotové, stejně jako povídání o Reini Fischerovi, dosud jen nejsou „vyměněny“ na webu. Stejně tak v češtině (a s normálními výrazy) bude (je přeloženo) jak tabulka hodnocení vlastních schopností a doporučení lyží, tak (hlavně) ski-konfigurátor.

V české mutaci by se též měla objevovat spojení na mě, včetně mailové adresy czech@snowrider-team.com , která je již funkční. Formuláře přijdou též sem. Omlouvám se nejen Tobě, ale všem – za nedostatky webu, pracujeme na jejich odstranění. Věřím, že se to podaří a stránky budou perfektní.

Ceny poštovného jsou v EUR, a tak také zůstanou (pouze bude/je formulář česky). Lyže se vyrábějí na zakázku a není zádný důvod je přeskladovávat v Česku a prodlužovat čas dodání a zvyšovat cenu na zákazníka. Budou tedy skutečně po dohotovení expedovány přímo z výrobního závodu ke dveřím zákazníka prostřednictvím DPD.

Ceny lyží jsou rovněž v EUR, aby nebylo nutno stále aktualizovat cenník, ev. vytvářet „cenový polštář“, který zaplatí zákazník. Budou aktuálně přepočteny ke dni vystavení faktury. Placení probíhá na český účet, který je nastaven i pro „bezbolestné“ placení v EUR – jak od nás, tak od slovenských sousedů.

Nabízené vyzkoušení/tes­tování u nás zajišťuji já. Testovací lyže již v Česku jsou, další dorazí v nadcházejícím týdnu, kolekci doplním včas (doufám) před začátkem sezóny. Proběhlo již komorní testování na přírodním sněhu Pradědu, aktuálně probíhá testování v Itálii, plánovali jsme ještě příjemné dubnové Mísečky. To na 99% příroda nedovolí, tak ppod. ještě připravíme teď na jaře Kaunertal. Pokud se na ledovec chystáš sám, kontaktuj mě na mail výše (nebo vyčkej na formulář) a rád Ti budu nápomocen.

Pokud si budeš chtít na lyže prostě jen sáhnout, budou u mě v Brně a u Dalibora Daliho Bezpalce v Praze k vidění.

K topsheetům – Classik je imitace dřeva na fólii s vysokým leskem, která kopíruje vzhled původní legendy, Fischerova Snowrideru. Jabloň a palisandr jsou přírodní dýhy z pravého dřeva. U těchto topsheetů je možno si objednat na stříbné štítky, jimiž jsou osazeny, vlastní text, který nahradí nápis Snowrider. To vlastně tvoří vrchol nabídky. Mezi oběma póly je ještě velmi zdařený (a podle mě do ev. bran nejlepší) carbon a skvěle vypadající topsheet ze skluznice.

Tak snad jsem nějak odpověděl.

Za přání mnohokrát děkuji, přesto chci říct, že rychlý růst není mým cílem. Chci těmto lyžím dopřát to, co si zaslouží. A jejich majitelům také, čili připravujeme poměrně rozsáhlý soubor návazných služeb a aktivit.

Věřím, že to bude takové drobné obohacení nabídky pro ty, kteří hledají něco jiného, než nabízí mainstream a mají i trochu jiný přístup k životu než většinová společnost. Budeme se snažit.

03.04.2011 20:34:36 #5 

Příspěvků: 881

Martin430

>> #3, Pomagalski cable, 03. 04. 2011 18:32:00

Ahoj.

Ano.

Čau

P.S.: Dvakrát jsem ti odpovídal na dotaz prostřednictvím tvého e-mailu. Čteš to a jenom neodpovídáš (a pak je to v pořádku), nebo dělám něco špatně ?

03.04.2011 21:41:31 #6 

04.04.2011 07:36:55 #7 

Příspěvků: 4272

ivan

Kvalitního sendviče není na „preisorientiertem Markt“ nikdy dost, a tak nechť je SR vítán.

Mám na ty rozjezdové roky značky od cca 1996 pěkné osobní vzpomínky, jak na Reiniho Fischera a jeho „rodinný mančaft“ (viz dnes Herbert Ribarich), tak i na Rolanda Voigta. I díky tomu měl český lyžař možnost tuto story i značku znát už v těch letech. Takže to, že nyní, po skoro 15 letech od první informace o Reiniho historickém podílu na počátcích carvingových lyží, dostane do ruky možnost povozit se na Snowriderech, je jakýsi druh pozdní satisfakce.

Předpokládám, že tvrdé konkurenční prostředí a Bogner-boys vycvičili Voigtovy v poctivé precizní práci, takže lyže za nepřehnanou cenu by měly patřit k tomu, co dobrý náročný lyžař hledá.

Klasikou je sice 80mm univerzálka, ale pro nás bude asi hodně zajímavá uživatelsky příjemnější a zatáčivější (než FIS-compatible racestock) „obřačka“. Ale i ty 80ky, kdysi v 90. letech na testech posmívaný fackovací panák (také od Snowrider-teamu těch dob vím, jaké poměry v těch hltaných testech panovaly), jsou dnes konečně prakticky mainstream a kvalitní sjezdovkový sendvič té šířky může být přesně tím, co osvobodí převážně sjezdovkového lyžaře od strachu z odměku a 10–15 cm nového.

V neposlední řadě je fajn, že na trhu se objevuje značka dovážená a zastupovaná lyžařem (o dalšího tenistu bych opravdu nestál) a navíc jedním z protagonistů zdejšího fóra.

04.04.2011 08:44:19 #8 

Příspěvků: 881

Martin430

>> #7, ivan, 04. 04. 2011 07:36:55

Děkuji ivane

za vlídné přijetí SR ve zdejším lyžařském rybníčku. Ale nejen za ně, ale hlavně za inspiraci, kvůli které jsem se do projektu pustil. Od Tebe jsem informace čerpal a Ty jsi byl ten, kdo mě na tuhle myšlenku přivedl. Takže – pokud se podaří(lo) a Snowriders začnou dělat radost i lyžařům v české kotlině, máš na tom lví podíl a patří Ti za to můj veřejný upřímný dík.

Stejně tak musím mnohokrát poděkovat Milanovi Trnkovi Stevens, který se se mnou nezištně a ochotně podělit o dojmy a zkušenosti ze své spolupráce (a výroby vlastních lyží) s Voigty a poskytl mi neocenitelné reference. Bez nich bych se do tohoto projektu velmi pravděpodobně nepustil.

Děkuji i všem kamarádům a spolupracovníkům, kteří mi s projektem pomohli, pomáhají a snad i pomáhat budou. Děkuji lidem z redakce za vlídné zacházení a podporu a těším se na spolupráci s nimi. Letos jsme o několik dnů nestihli zařadit Snowrider do respektovaného testu časopisu SNOW. Napravíme to na příští sezónu a uvidíme, co se za 15 roků změnilo.

Takže jsem rád, že jsem se do toho pustil, ivane.

Protože když ráno u vleku potkáváš zadýchané testovací jezdce s hubou od ucha k uchu, máš pak tak nádherný pocit, že za to všechna ta práce bezesporu stojí!

(Pokud nejseš tenista)

05.04.2011 17:35:51 #9 

Příspěvků: 72

PetrN muž

>> #4, Martin430, 03. 04. 2011 20:31:57

Martine díky za vyčerpávající odpověď,

Jenom k tomu testování, podle aktuální předpovědi by sobota a neděle na Mísečkách, případně v Harrachově nemusela být nejhorší. Vypadá to na noční mráz a slunce přes den.

05.04.2011 20:44:27 #10 

Příspěvků: 2299

TomáS muž

>> #9, PetrN, 05. 04. 2011 17:35:51

Otázkou je v jakým stavu Machytka bude na víkend. Dnes byl Másin u bylo to údajně malinko o lyže. Stopa je prý v jednom místě už dost špatná a na machytce byl první hnědý flek. Jinak byla WC pista ráno a úplně tvrdo do 10.30.

05.04.2011 22:37:34 #11 

Příspěvků: 4272

ivan

>> #9, PetrN, 05. 04. 2011 17:35:51

>> #10, TomáS, 05. 04. 2011 20:44:27

Úterý bylo podle předpovědi a vylíčeného stavu na kopci asi posledním slušným dnem. Teplý čtvrtek a plusové teploty až do víkendu s kopcem nejspíše fest zamávají.

A lyže, které mají jako předváděcí sloužit ještě celé jaro a pak zase od podzimu, bych na takový kopec rozhodně nebral.

05.04.2011 22:59:43 #12 

Příspěvků: 881

Martin430

>> #11, ivan, 05. 04. 2011 22:37:34

Děkuju za info, možnost obvykle nejkrásnějšího lyžování na Medvědíně v dubnu holt letos budem oželet.

Věřím, že najdeme ještě jinou příležitost k testu na jaře.

Skutečně by to nebylo ideální prostředí.

06.04.2011 21:15:11 #13 

Příspěvků: 173

alv

mozna budu mit tu cest otestovat 182 R15 129/80/118 snowrider classic, ale rad bych k nim i jako alternativu vzal lusti SCT 176 cm 130–77–112 R15m. (daji se jeste ted v dubnu pujcit (praha, brno))? pozdeji mozna vic.

07.04.2011 09:16:09 #14 

Příspěvků: 116

boso

>> #1, Martin430, 03. 04. 2011 14:56:57 Mám prosbu. Bolo by možné uviesť hmotnosť modelu Classic dĺžky 172 cm? Uvažujem o tejto lyži ako jedinej „superuniverzálke“ , so skialpovým viazaním,zamýšľané použitie na zjazdovku aj do volného terénu.Viem, nič si potom poriadne neužijem, ale čo už, keď nejsou penízky na viacero párov. A ešte, po ukradnutých skialpoch mi ostali pásy, ktoré by na uvedený model celkom sadli. Parameter hmotnosť by mi pri rozhodovaní výrazne pomohol. A dizajn lyže je v cene, alebo sa táto navyšuje – o koľko? Tie kvietky ma teda vyložene dráždia – alebo je to dámska varianta a pánsky model je bez nich? Za odpovede vopred ďakujem.

07.04.2011 10:05:24 #15 

Příspěvků: 881

Martin430

>> #14, boso, 07. 04. 2011 09:16:09

Ahoj,

Hmotnost lyže v žádné tabulce nemám, ale mohu se pokusit co nejpřesněji zvážit fyzicky jeden exemplář. Problém je, že je všechno mezi lidma a první se mi objeví v neděli v noci. Dopředu ale říkám, super-lehkou lyži (vzhledem ke konstrukci) nečekej. Tak pokud Ti to bude stačit v pondělí, rád to udělám.

Ten design, o kterém mluvíš, mně osobně bere úplně nejvíc a je přitom v základní ceně. A ještě můžu zodpovědně říct, že v reále vypadá o dost líp, protože má vysoký lesk. Vypadá to jako přelakované klavírním lakem. Manželka sice vyjadřovala určité pochybnosti o mojí sexuální orientaci, když jsem jí řekl, že kupuju lyže s kytičkama, ale když je viděla v reále, vzala to rychle zpátky. Ta kytička je protěž alpská (plesnivec alpský) a je na pánské i dámské lyži stejná. A to hlavně proto, že u nás je ta lyže pro všechny jen jedna.

Ve SNOWRIDER_TEAMu jsou totiž SNOWRIDER-BOYS a SNOWRIDER-GIRLS bezvýhradně rovnocenní partneři a skvělé lyžařky neurážíme žádnými lady-skis. Jen jim rádi dáme vybrat, (stejně jako klukům), co by se jim líbilo nejvíc.

Jako všem, i Tobě nabízím možnost testu, než se rozhodneš. Nemusíš kupovat zajíce v pytli.

Tak snad jsem Ti trochu pomohl.

Buď zpevněn ! :o)

07.04.2011 10:24:56 #16 

Příspěvků: 116

boso

>> #15, Martin430, 07. 04. 2011 10:05:24 Dakujem za rýchlu reakciu. Ale fakt by si ma potešil, keby sa Ti podarilo jeden kúsok odvážiť a dať to sem. Je mi jasné, že tieto lyže nebudú superľahké, pri ich konštrukcii to nie je možné, a vzhľadom k určeniu ani potrebné. A superľahké lyže som nikdy ani na skialp nepoužíval. Vždy som volil lyžu mierne ťažšiu, aby som si mohol užiť aj jazdu dolu kopcom. Ak by som sa aj pre ne rozhodol,kupoval by som až po vykrmení pašíka,čo za súčasného krízoveho stavu potrvá hódne dlho. Plánuješ nejaké demo akcie aj na Slovensku ( teda v budúcej sezóne)? A čo tá zmena dizajnu a jej priemet do ceny?

07.04.2011 10:53:01 #17 

Příspěvků: 881

Martin430

>> #16, boso, 07. 04. 2011 10:24:56

Testování lyží (jako hromadná akce) na Slovensku pro příští rok je zařazeno do výhledového plánu. Je to odvislé od mnoha věcí, ale zejména zájmu slovenských lyžařů o test.

Jinak již od teď platí, že pro individuální otestování je možné si po dohodě lyže půjčit prostřednictvím webu a já je tam nechám dovézt na adresu objednatele. Nebo si je můžeš vyzvednout (opět po dohodě) v Brně nebo Praze.

Stejně tak nákup, prodejní kanál je otevřen a funkční. I pro Slovensko. V tomto týdnu nikdo v mateřské závodu není (proto není dokončený „převlek“ webu do češtiny včetně všech náležitostí). Ale to se doladí a touto formou to bude fungovat napořád. Prostřednitvím mým v Česku i na Slovensku

Tvůj termín nákupu je v pořádku, protože jak už jsem několikrát psal, lyže se dělají skutečně na objednávku a nedrží se žádný sklad. A tak do podzimu bych stejně mohl vzít maximálně objednávku, nemáme skladem téměř nic. I všechny testovací páry již mají zadané rezervace na následný odprodej.

Design – no myslel jsem, že jsem to objasnil, ale jak tu kluci píšou – závada je vždy na vysílači. Tak znovu a lépe :

  • Kytičky – zdarma v základní ceně
  • Race design – carbon – příplatek
  • Skluznice s kytičkou jako topsheet – stejný příplatek
  • Pravé dřevo jabloň – příplatek (větší než předchozí)
  • Pravé dřevo palisander – stejný příplatek jako jabloň

Na posledně jmenovaných dvou je vepředu oválný štítek s Nápisem SNOWRIDER – zdarma. Za příplatek Ti nahradíme tento nápis nápisem Tvým (jméno, název, klub, dívka tvého srdce – tady bych doporučil jistou obezřetnost, abys nemusel kupovat co chvíle nový lyže – prostě co chceš)

Ceny sem nedám, vážím si prostoru, který mi tu Snow dává a nebudu tu uveřejňovat ceny, aniž bych za to platil. Jsem konzervativní v určiých věcech a byznys mezi ně patří. Ale návod ano. Ten dám. Jdi na naše stránky www.snowrider-team.com a ve skikonfigurátoru si poskládej lyže. Rovnou Ti to spočítá ceny, takže budeš naprosto přesně v obraze. OK ?

07.04.2011 10:59:39 #18 

Příspěvků: 116

boso

>> #17, Martin430, 07. 04. 2011 10:53:01 Ešte raz ďakujem, už som to pochopil. A niekedy, keď to bude možné – ešte tú hmotnosť.

07.04.2011 11:05:41 #19 

Příspěvků: 15

SNOWRIDER GIRL žena

>> boso

Ja mam tu lyzi s kytickami a me se libi strasne moc, ale je fakt, ze jsem holka ;)

A member of the SNOWRIDER-TEAM CZECH™.

15.04.2011 19:29:22 #20 

Příspěvků: 881

Martin430

>> #18, boso, 07. 04. 2011 10:59:39

Ahoj,

při servisu lyží jsme jednu zvážili (včetně desky VIST SpeedLock) a navážili jsme 2950 g. V délce 182 cm.

VIST uvádí hmotnost předmětné desky 689 gramů.

Výsledná hmotnost vychází tedy 2261 gramů, u Tebou dotazované délky 172 cm lze předpokládat hmotnost zhruba o 100 gramů nižší.

Závěrem chci upozornit, že se jedná o údaj získaný na požádání a v provizorních podmínkách a není to údaj udávaný výrobcem a je pouze orientační.

Tak doufám, že jsem Ti trochu pomohl. I když to chvíli trvalo – byly na sněhu mimo republiku. Za což se omlouvám, ale zároveň mě zájem o ně těší. :o)

Měj se fajn.

P.S.: lyže „s kytičkami“, co vlastní SNOWRIDER GIRL je Snowrider Race SL 165 v designu Classik.

16.04.2011 15:58:32 #21 

Příspěvků: 116

boso

>> #20, Martin430, 15. 04. 2011 19:29:22 Dík za info. Najľahšie práve nie sú, ale myslím že použiť ako „superuniverzálky“ by sa dali. Takže teraz už len zháňať euráče.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy