Hawx 120 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Hawx 120

02.01.2012 16:25:09 #1 

droba

Zdravim, uvazuji o botech Atomic Hawx 120. Bohuzel at hledam, jak hledam, nemuzu najit svou velikost 26 nikde v kamennem obchode. Nevite nekdo o nejakem konkretnim? Idealne v oblasti Prahy, ale po dlouhem hledani se nebranim skocit do auta a nekam dojet. Uz me napadaji i myslenky vyzkouset si Hawx s nizsi flexi (napr. 80ky) a kdyz budou sedet, tak objednat 120ky z netu. Blaznovstvi ci slo by to? Btw. nejake zkusenosti s touhle botou? Co pruzna cast na nartu? Diky

11.01.2012 15:10:51 #2 

johny_r

Zdravím, loni jsem měl Hawxy 100, pro letošek jsem je vyměnil za 120. Zatím jsem v nich nejezdil, ale z domácího roztahování působí jako super botky. Ty stovky loni byly skvělé, akorát na mne trochu měkké a hlavně jsem zvolil o číslo větší velikost než jsem zřejmě měl (po týdnu na svahu už to bylo příliš znát). Takže Hawxy každopádně doporučuji. Pro mne nejlíp sedící bota z toho, co jsem měl na noze (a že jsem měl na noze prakticky všechno, co se ve srovnatelné kategorii prodává). Je to pěkně sportovně laděná bota při zachování pohodlí na celodenní ježdění. Pružnou část těžko hodnotit. Muselo by být srovnání se stejnou botou, která toto nemá, což neexistuje. každopádně bota je to velmi příjemná. Neměl jsem pocit, že by mě ty pružící průřezy nějak omezovaly apod. Co se týče zkoušení měkčích, tak osobně bych do toho nešel. Na noze jsem měl různé hawxy a všechny padly celkem srovnatelně, i tak bych ale trval na vyzkoušení konkrétního modelu v konkrétní velikosti. Já jsem to tak udělal, ale kvůli ceně (5000 rozdílu je přeci jen znát) jsem je nakonec koupil v Rakousku. Jaké bylo mé překvapení, když mi ještě loni někdy v březnu přišly boty na sezónu 11–12 místo těch 10–11 z obrázku (a které jsem měl vyzkoušené). Naštěstí mezi sezónami se „střih“ zřejmě nezměnil a seděly stejně dobře. Chvíli jsem ale trnul. Kde je momentálně mají skladem bohužel nevím. Podle cenových srovnávačů to vypadá dost bledě. Zkusil bych se poptat v mujsport.cz. Nemají je tam, ale třeba by sehnali. Jediné, co můžu poradit je, že loňské a letošní jsou střihově stejné (aspoň já mám ten pocit). A hlavně bacha na správnou volbu velikosti. Držím palce

12.01.2012 19:00:20 #3 

droba

Tak uz je mam doma a „roztahuju“. 26ky. V mnoha obchodech mi bylo receno, ze takhle malou botu s touhle flexi (120) se jim nevyplati brat, jelikoz si je nikdo nekupuje a jim pak zustavaji v krame (klasicky si vetsina lidi kupuje radeji vetsi a pohodlnejsi:-)). No a jsou to boty nad 10 tisic, ktere jim jen tak bezprovizorne zustavaji ve vyloze. Ale zpatky – zkratka jsem uz nemel silu a risknul jsem to – vyzkousel Hawx s jinou flexi (myslim ze 90) a pak objednal 120ky. Asi jsem stastlivec, protoze bota po hodine na noze sedi perfektne, nikde netlaci. Chodidlo mam asi 260mm, boty 26ky. Palec se i pri zapnuti jemne dotyka spicky boticky (tenke ponozky). Jinak mereni skeletu – asi 1,3cm volno za patou (dle toho, co jsem nacetl ideal pro celodenni lyzovani). Uvidime po par kopcich, jak se bude bota chovat ;-) Kazdopadne diky za nazor!

12.01.2012 19:27:30 #4 

TWitko

.. bezprizorne … kdyz tak … ;-) (noflame)

Doplneno: jinak preju at slouzi … ja doma „rozpajdavam“ novy Hawxy 110 – nahodou taky 26tky … na snehu jeste nebyly, ale pocit z nich, ve srovnanai s tema starejma, je zatim skvelej … :-)

13.01.2012 10:28:42 #5 

droba

jj, to jsem mel presne na mysli – bezprizorne :D tak snad nam na snehu budou sedet stejne jako u tv :)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

18.10.2017

Medvědy aneb cesta k největší freeridové lyži světa

První myšlenky na takto velké lyže ke mně přišly, t...
18.10.2017

SimpleRent – lyže až domů

Koupit dítěti botu, ze které nevyroste za půl sezón...
18.10.2017

Čeští alpští lyžaři před sezónou 2017/18

Kdo se bude v českých barvách ucházet o sjezdařské ...
17.10.2017

Atomic Redster

Závodní řada Redster je v kolekci firmy Atomic již ...
16.10.2017

Madman ski - lyže z chebských kasemat

Ne každý ví, že výroba lyží má svou historii i v Kr...
15.10.2017

Novinky v lyžařském oblečení na ISPO 2017

Mnoho nových trendů se každoročně objevuje i v lyža...

Diskuze o lyžování

Lindsey Vonn-Kildow

dnes 16:49:41 od orim

PETRA VLHOVÁ

dnes 16:01:14 od ivan

[Analyzátor]: aklubic - č. 2

dnes 13:23:26 od LyMa

Jan Hudec

dnes 11:03:13 od ivan

Breuil-Cervinia-Valtournenche: [Středisko]

dnes 10:45:31 od paveltieff

Alpine Ski World Cup 17/18