Jak správně vybrat dětské vybavení aneb pro děti jen to nejlepší [článek] - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Články Jak správně vybrat dětské vybavení aneb pro děti jen to nejlepší [článek]

Jak správně vybrat dětské vybavení aneb pro děti jen to nejlepší [článek]

10.12.2012 08:36:52 #1 

Příspěvků: 390

Ondřej Novák - SNOW muž

Nákup dětských lyží, bot, holí a dalších doplňků sebou nese několik rizik. Tím největším je růst dítěte, těmi menšími pak špatný výběr, nebo i kvalita.
Odkaz na článek

10.12.2012 20:27:27 #2 

Příspěvků: 6569

HonzA_ muž

Vždy, když čtu podobné články, se divím, jak jsem vlastně v mládí vůbec mohl lyžovat. V bavlněném spodním prádle, pletených ponožkách, svetru, větrovce, hadrových rukavicích, oteplovačkách a kožených botách s kulichem na hlavě a kandaharem na nohou. A později i s velkým batohem na zádech, protože se v našem areálu začalo krást a já tam chodil na celý den 4km tam a 4 zpět. Má bezpečnost se rapidně zvýšila přechodem na kandahar se špičkou Massag a sychráky.

Dovolím si s pár věcmi až tak úplně nesouhlasit a přidat svůj komentář:

  1. „V bazarech dnes seženete velmi kvalitní lyže, často již po servisu a připravené na zimu, navíc za velmi přijatelné ceny“ – podle mých skromných zkušeností z poslední doby je realita úplně jiná. V bazarech je často jen předražený neoservisovaný „šrot“ vyřazený z alpských půjčoven. Ceny jsou často jen o málo nižší než se dají koupit nové ve výprodejích. Když se tam náhodou objeví slušné lyže, které mají najeto tak max 15 dnů za sezónu a jsou po max 2 dětech, jsou okamžitě pryč. Doporučuji dvě možnosti – koupit lyže nové a potom je prodat rovnou bez prostředníka dál (kupce seženete raz dva) a nebo sehnat někoho, kdo prodává lyže po svých dětech. A pamatujte – rozdíl v ceně nových a po jednom dítěti není nijak závratný, rozhodně ne jakou u jetých dospělých lyží. Zachovalé dětské lyže jsou velmi dobře prodejný artikl.
  2. „Bez helmy a páteřáku ni krok!“ – je třeba zvažovat, kde se budu s dítětem pohybovat. Nepohyblivý malý „obrněnec“ bude mít těžko z lyžování upřímnou radost. A rodiče nebudou potěšeni další investicí do páteřáku, který dítě použije třeba jen 5–10 dní v sezóně – to by ve výsledku mohlo znamenat to, že dítě lyžovat nebude vůbec.

A na závěr – naprosto souhlasím s názorem na plastové lyže a jejich použití pro seznámení se sněhem. Dítě si je nandá klidně samo, když má chuť a může v nich ťapat někde kolem chalupy dosytosti a ani přitom netuší, že se pro rovnováhu a správný postoj naučí mnohem víc než v drahých lyžácích na svahu.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

01.11.2019 22:50:45 #3 

Příspěvků: 59

obda muž

Seznam půjčoven je brutálně zaměřený na Prahu, Morava jako by neexistovala. Jistě by šlo udělat udělat výběr poněkud vyváženější.

02.11.2019 19:46:40 #4 

Příspěvků: 156

Lukáš Vavrda - SNOW muž

Půjčoven, nabízejících celosezónní zápůjčku funguje po republice několik desítek. V Olomouci lze například využít služeb SKI MAX (https://www.ski-max.cz/…nni-zapujcky), na celou sezónu dětský set 990,– a juniorský 1 290,–. V Brně podobné služby provozuje třeba půjčovna Trtík, ceny se zde pohybují od 1 999,– do 3 800,–. V brněnském Barnex sportu půjčíte na sezónu dětské lyže (pouze lyže) za 1 000,– a juniorské za 1 200,–. Dětský komplet ve Skicentru Brno do konce listopadu vyůjčíte na zbytek sezony za 1 900,– a juniorský za 2 100,– (https://www.skicentrum-brno.cz/cenik-pujcovny/).

03.11.2019 18:29:06 #5 

Příspěvků: 125

Filip-SL

Podrobný a pěkně zpracovaný článek, napsaný rozumně.

  1. Plastové lyže jsou dle mého mínění na první krůčky a začátky na sněhu plně dostačující.Mám 2 sestřenice(3 a 5 let),chodil jsem s nimi občas na běžecký okruh, aby se seznámili s něčím co dřív neznali. začínat na klasických lyžích je zbytečné a snad i nebezpečné, protože děti spadnou tolikrát, že lyže s vázáním ,,natvrdo" by je mohli snad i poranit.
  2. Bazarové lyže ne…až na jednu vyjímku.Lyže bych si z bazaru nekoupil protože:1.neznám historii těch lyží(drsné pády, nešetrné zacházení atd…),za 2.Lyže se musí dětem líbit,proto bych preferoval vzít svojí ratolest do obchodu,aby si mohlo lyže prohlédnout atd…Děti v nízkém věku si myslím,že více možná zajímá vzhled a lyž. začátky je budou více bavit. 3.Ceny nejsou zrovna úchvatné ve výprodeji jak psal kolega přede mnou,se dají sehnat i levněji.

Jediná vyjímka by byla, že by lyže byly z ,,rodiny", kde bychom snad mohli vědět skutečný stav lyží a nebo od kamarádu, kterým můžeme věřit.

  1. ,,Doporučená délka lyží dle výšky dítěte"-tato tabulka je podle mě velmi obecná a myslím si,že ve 2. až 4. letech rozlišovat délky lyží je ještě zbytečné podle těchto kritérií.

4),,Bez helmy a páteřáku ni krok?"Pokud nelyžujeme s dětmi na nebezpečných sjezdovkách a dítě dokáže trochu vnímat okolní lyžaře,tak bych o páteřáku do 6 let nepřemýšlel,akorát to bude ,,svazovat"je­ho pohyb.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy