HELMY - aneb opět bezpečnost - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Hole, brýle, přilby, chrániče... HELMY - aneb opět bezpečnost

HELMY - aneb opět bezpečnost

17.03.2009 21:31:02 #1 

Příspěvků: 8275

administrator

(Pavlos, ) Tak je to opět tady. Bohužel. Na serveru Novinky.cz se objevila zpráva o tom , že mladá češka narazila do plůtku u lanovky a utrpěla těžké zranění hlavy. Těžké poranění utrpěla navzdory tomu, že měla na hlavě lyžařskou helmu. Opět to vyvolává zažité klišé HELMA = ABSOLUTNÍ BEZPEČÍ.

17.03.2009 21:55:25 #2 

Příspěvků: 8275

administrator

(supinna, ) má někdo pod tou přilbou taky mozek, tak takto uvažovat nemůže. To už se tu řešilo. Jinak k tomu úrazu- nevím, jak vážné zranění to je (doufejme, že bez následků), ale nemít přilbu, taky mohla být po smrti… Takže můj názor je nosit přilbu ať už jako projev zodpovědnosti, nebo i proto, že to je in. Nakonec může pomoci každému stejně.

18.03.2009 08:40:02 #3 

Příspěvků: 8275

administrator

(ondraZ, ) neni nic o zraneni hlavy. psal ji zrejme bulvarni chytracek (nebo je to prejata agenturka), a veta, kterou Pavlos zvyraznil, je jasna jak facka – proste hloupy pridavek pro ctenare ktery jeste akceleruje negativni zpravu. je to bohuzel v CZ mediich naprosto bezne, ze misto aby napsali „utrpela tezka poraneni“ tak k tomu dodaji „i kdyz mela helmu“ (PRESTOZE v tomto pripade PRITOMNOST HELMY S TIM ZRANENIM PRAVDEPODOBNE VUBEC NESOUVISI)- tento psychologicky moment je bezne pouzivan i v „serioznim“ zpravodajstvi na ct24, nova a prima jej vyuzivaji snad od doby kdy vysilaji zpravy. od nich to prejali „papirovi novinari“. hloupe az stupidni, a stupidni novinar si mozne neuvedomuje, ze v tomto konkretnim pripade zprava lidem neprimo rika ze „ty helmy jsou uplne naprd“ nebo minimalne vyvolava debaty na toto tema. a i kdyby si to uvedomil, kasle na to, protoze „MOJE ZPRAVY MUSEJI BYT ZAJIMAVE“. kazdopadne je to velmi smutna zprava.

18.03.2009 09:15:44 #4 

Příspěvků: 8275

administrator

(ondraZ, ) omluvit za svou 1. vetu v predchozim prispevku – necetl jsem anotaci nad fotkou, jen text zpravy. na ostatnim trvam.

18.03.2009 09:48:25 #5 

Příspěvků: 8275

administrator

(TomáS, ) Jednou jsem s větroněm přistál do pole (což se stává tak v 10% letů a je to zcela běžná věc) a trochu poškodil laminát na ocase (dvě praskliny, tak 10cm – nic víc). Kvůli pojistce jsem musel volat policii. Celá příhoda je tak banální, jako když ťukneš na červený toho před sebou a upadne ti nárazník. Druhý den bylo v MF Dnes. 34 letý pilot TS musel nouzově přistát u obce XY do pole. Při nouzovém přistávacím manévru pilot nezvládl pilotáž a se strojem v poli havaroval. Z nehody pilot vyvázl bez zranění na letadle byla škoda za 400.000 tis. Když si to přečetla moje máma málem dostala infarkt. To je skoro na zažalování!!!. Ty kurvy novinářský napíšou klidně úplně všechno. Maj zaplacený policajty, takže ty jim poslali zprávu, jinak by se o tom nemohli dozvědět. Uvedl jsem do protokolu maximální možnou škodu, takže tam rovnou foukli těch 400 tis a katastrofa byla na světě. Jak jednoduchý!. Novináři vždy píšou pro těch 90% lidí, kteří o daném tématu nic nevědí.....Na to být dneska novinářem je potřeba mýt stejně silnej žaludek, jako být politikem… zase jsem rozjel, to je dvojitý kafe po ránu:-)

18.03.2009 09:53:30 #6 

Příspěvků: 8275

administrator

(Pavlos, ) Klub prolhaných = žumpa českých novinářů

18.03.2009 09:55:28 #7 

Příspěvků: 8275

administrator

(Pavlos, )

Odkaz Klub prolhaných = žumpa českých novinářů

18.03.2009 09:57:27 #8 

Příspěvků: 8275

administrator

(Pavlos, ) Klub prolhaných = žumpa českých novinářů

<font size=„15“>Sakra to tady fakt nejde dát jedno tlačítko EDIT !!!!</font>

18.03.2009 10:48:28 #9 

Příspěvků: 8275

administrator

(TomáS, ) Na to abys mohl editovat svůj příspěvek, musel bys ho chránit nějakým heslem nebo bys musel být zaregistrovaný. Tohle fórum je z hlediska funkčnosti úplný ŠROT, ale za to bylo LEVNÝ. Je to pravděpodobně implementované řešení a provozovatel asi ani nemůže nechat dělat úpravy. Jak jsem už říkal, asi jim napíšu, že jim to vyrobíme :-) T

18.03.2009 11:10:33 #10 

Příspěvků: 8275

administrator

(Pavlos, ) jsem navrhoval, aby bylo fórum postaveno třeba na PHPbb.
Viz. tady. Podle slov Petra Havelky by měl portál SNOW.CZ projít redesignem. Takže doufám, že redakce zvolí vhodný CMS a fórum bude přehlednější.
Uživatelské profily by měli být součástí každého fóra – diskuse. Takže doufám, že od léta budu mít na SNOW.CZ svůj uživatelský účet.

19.03.2009 13:49:06 #11 

24.03.2009 03:01:57 #12 

Příspěvků: 8275

administrator

(ivan, ) Poměrně rozumný článek o helmách a souvisejícím, byť s typicky přiblblým titulkem, se objevil na iDnesu. Mou pochvalu mají jak pan primář z Hradce, tak Áda Klepš.
Bohužel se i tady objevuje úporně omílané klišé „stále kvalitnější vybavení, které lyžařům umožňuje dosahovat na svazích vyšší rychlosti“. S čímž nesouhlasím: jaké „vybavení“? Kromě lyžaře samotného a terénu jsou pro dosahovanou rychlost z „vybavení“ rozhodující jedině lyže (závodní kombinézy zde neuvažuju). A ty současné dosahování vyšší absolutní rychlosti neprospívají. Minulé dlouhé a úzké lyže byly pro rychlost vhodnější než dnes převládající krátké plácačky.
Když už, tak zplanýrované a dokonaleji upravované „manžestrové“ tratě, kde se odváží nad své poměry rozjet i leckterý rekreant.
Míla Kebrle (pozor, na rozdíl od mnohých ho mám rád a vzpomínám na něj hezky) to sice o „nudličkách“ říká hezky, ale tyhle „nudličky“ ve Špindlu dostaly vysokokapacitní dopravní zařízení za jeho ředitelování. Budiž mu ke cti, že se ve své době snažil „ojebat“ Krnap o každý možný metr šířky sjezdovek, ovšem výsledek je i tak žalostný.
Co v článku OPĚT BOHUŽEL nezaznělo, je hanebná role těch, kdo rozšíření sjezdovek bez ohledu na bezpečnost lyžujících SABOTUJÍ. S trochou demagogie řečeno „strom cennější člověka“. Jalové větě „Ale zatím se do toho nikomu moc nechce. Investice do nových lanovek jsou asi atraktivnější“, moc nerozumím. Všichni přece dobře víme/vědí, kdo rozšiřování „nechce“.
Celou zimu koukám na spodek Hromovky a žasnu, že tam neteče krev a neseškrabujou lyžaře z mostu. A těch těžce raněných a mrtvých na našich úzkých tratích je relativně ještě málo. Společenský tlak na rozšíření tratí by měl být mnohem větší. Díky za každý článek, který vyznívá v tomto duchu.
Btw, Alfoldi by mohl vidět, že nestírám každého novináře, jen ty špatné. I když: všimněte si této věty: „O necelý měsíc později vyletěl mimo sjezdovku ve skiareálu v Černém Dole pětatřicetiletý lyžař, který narazil do pařezu.“ Tady je použití vztažné věty s „který“ špatné a zavádějící. Implikuje totiž špatnou následnost dějů: lyžař, který narazil do pařezu, vyletěl mimo sjezdovku. To je samozřejmě nesmysl, bylo to obráceně. Tedy správně by bylo „O necelý měsíc později vyletěl mimo sjezdovku ve skiareálu v Černém Dole pětatřicetiletý lyžař a narazil do pařezu.“ Případně „O necelý měsíc později narazil ve skiareálu v Černém Dole do pařezu pětatřicetiletý lyžař, který (když, poté,co, neboť) vyletěl mimo sjezdovku.“ Novinář nemusí a ani nemůže rozumět všemu, o čem píše, ale rozhodně by měl umět kvalitně psát. Stejně jako dlaždič má umět dláždit a já brousit lyže. Konec stylistického koutku.)

03.04.2009 11:45:29 #13 

Příspěvků: 8275

administrator

(Radek Holub – SNOW, ) Ano, já také doufám v nové (nejen) fórum v nové sezóně. V plánu je komplexní uživatelský účet – jeden společný pro diskuzi, případně předplatné, skipas zdarma atd. Opravy stávajících funkcionalit MF (developer portálu) bohužel neumožňuje:-(

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy