Trať sice postrádala skoky, které jsou jinak v závodním skicrossu běžné, ale pořadatelé nachystali jiné záludnosti, na kterých si mnoho závodníků vylámalo zuby, a divák si tak přišel na své při sledování dosti zajímavých momentů.
Trať byla přehledná a skoro na celou bylo vidět zespoda, což je pro diváka při závodech ve skicrossu velmi příjemný moment. Bylo vidět, že je o skicross velký zájem - startujících se jen v sobotu sešla celá stovka.
Časová organizace závodů šlapala jako hodinky a závodníci se i v takto hojném počtu dostali v mužské kategorii na 32 postupujících, což se ve dvou minulých podnicích nepodařilo. Závod byl doplněn skvělým moderátorským počinem - jeden z komentátorů stál přímo na startu a druhý v cíli. Měli jste tak pocit, že jste ve skicrossovém korytu se zbylými třemi jezdci a sami závodíte.
Celkovým vítězům letošního ročníku Denise Nohelové a Tomášovi Procházkovi tímto gratulujeme!
Mezi diváky a později i účastníky postskicrossové party byl i nezapomenutelný machr Viki Cabadaj, který má opravdu velký… smysl pro humor a závody si vyzkoušel na vlastní kůži v pátek v rámci slalomu S ČT Sport na vrchol.

Areál Větrný vrch je mimo závody rájem freestylových jezdců, kterým zde slouží opravdu velký snowpark, jenž je denně strojově upravován. Dále zde najdete již zmíněnou celoroční skicrossovou trať s několika skoky a klopenými zatáčkami.

Větrný vrch obsluhují dva vleky, kolem nichž vedou dvě modré sjezdovky široké několik desítek metrů a nabízí různé terénní vlny, takže si na nich najde zábavu i pokročilejší lyžař. Jedna ze sjezdovek je zasněžována a uměle osvětlena, takže můžete vyrazit i za večerní sportovní zábavou a spojit ji třeba s jedním z mnoha koncertů pořádaných na Větráku.

Zabavíte zde i nejmenší návštěvníky, pro které je připravena lyžařská školička. Zalidněnost byla o víkendu v době návštěvy i díky závodům značná, ale na vleku se čekalo jen několik desítek sekund. Samozřejmostí je půjčovna lyžařského vybavení. Občerstvení se jmenuje Větrák a najdete zde klasické pochutiny od polévek přes párek v rohlíku až po šťavnaté steaky pečené na venkovním grilu, které vřele doporučuji.

Celodenní skipas v areálu stojí 350 Kč, večerní lyžovačka od 18 do 21 hodin stojí 240 Kč. Nezapomeňte na 100 Kč vratnou zálohu na bezdotykovou kartu.Na Větráku nechybělo ani občerstvení zdarma od partnerů v podobě výtečných nápojů HotFruits a slaďoučké kukuřice Bonduelle. Stan SNOW zlákal k návštěvě nejednoho lyžaře i diváka, zvláště potom nabídkou pecka lyžařských brýlí DR. ZIPE za akční ceny, kulichů Coolich či možností získat předplatné časopisu SNOW za výhodnou cenu s dárkem podle vlastního výběru.