V Českých Petrovicích si zalyžujete na jedné červené a čtyřech modrých sjezdovkách. Tyto sjezdovky obsluhují tři vleky typu poma. Sjezdovky jsou široké, takže dovolují krásně krájet oblouky. Na svahu se vyřádí především nenáročný rekreační lyžař anebo začátečník.
Pro nejmenší a úplné začátečníky je přichystána cvičná louka s vlastním provazovým vlekem a výukovými atrakcemi.
Pro ty, kterým nestačí sjezdovka, mají v Českých Petrovicích připraven ohraničený snowpark s několika skoky a raily.
Většina areálu je technicky zasněžována a dvě sjezdovky jsou k dispozici i na večerní lyžování.

Parkoviště je hned u hlavní cesty a od areálu je vzdálené jen několik desítek metrů. Ubytovat se můžete v chatě Na Rozcestí, která je v bezprostřední blízkosti areálu, nebo v útulné Orlické chatě u Rampušáka, která je vzdálená zhruba 5 km od areálu.

Zahnat žízeň a hlad můžete v příjemném občerstvení s venkovním i vnitřním posezením. V době reportu byl k dispozici i venkovní gril, kde jsme si mohli pochutnat na domácí klobásce.
Toalety jsou pohodlně dostupné jak na lyžích, tak pěšky z restaurace.

Během reportu probíhala zábavná akce, ukončující sezónu - skok do jezírka, které bylo napuštěno ne úplně teplou vodou… Počasí však akci přálo, proto otužování nikomu nevadilo a všichni šli směle do toho. Součástí akce byl malý karneval a některé masky dokonce pokořily i jezírko!

V Českých Petrovicích můžete strávit den nejen na sjezdových lyžích, ale k dispozici jsou i běžecké stopy s napojením na hřebeny Orlických hor.

V létě si v areálu můžete užívat sportovních a adrenalinových aktrakcí, jako jsou horské káry, grassball, trampolíny aj.

V areálu se tak rozhodně nemusíte nudit ani v zimě ani v létě!

A ještě jedna věc tu velmi potěší a doufejme, že se jí bude v České republice dařit čím dál lépe. Jde o pocit, že jste jako zákazník opravdu na prvním místě!


I v tento exibiční den si mohli lyžaři a pěší fanoušci vyzkoušet a v případě zájmu zakoupit ručně pletené čepice české značky COOLICH či "pecka" lyžařské brýle s těmi nejlepšími technickými parametry švédské značky DR. ZIPE. Jak je již zvykem, DR. ZIPE nabídl i atraktivní ceny do soutěží během SNOW tour. Na chuť přišla sladká kukuřice Bonduelle, která je partnerem celého turné po českých horách, a milá hosteska nabízela ochutnávky zcela zdarma. Mnoho návštěvníků oranžového stanu SNOW jako vždy neodolalo a zakoupilo si předplatné časopisu, a domů si tak odnesli ještě dárek dle svého výběru.