Marmot Freeheeler X World Masters Tour

Světová serie závodů se odehrává převážně v Rakousku, Německu, Francii a Norsku, a to v zimních měsících. Tedy na sněhu. Poté, co bylo loňské finále v Galtür, plánované na konec března, zrušeno, napadlo hlavního organizátora závodů Richarda Schürfa uspořádat náhradní závod v srpnu na písku. Volba byla jednoduchá - Monte Kaolino, jediný písečný kopec s lanovkou.

Loňského finále se zúčastnilo 15 jezdců a je fakt, že vzhledem k tomu, že finále letošní již bylo naplánováno na písek dlouho dopředu, očekávali jsme trochu větší účast, než jaká se nakonec konala ve skutečnosti. Nedorazila bohužel silná francouzská výprava, která loni řádně zamíchala pořadím, z důvodu tréninku na ledovcích, nebo na druhé polokouli nepřijeli ani další jezdci, kteří se už připravují na Světový pohár a olympiádu, kde bude telemark příští rok poprvé k vidění. Teplé počasí nakonec umluvilo k neúčasti i mnoho dalších amatérských jezdců, kteří podobné závody objíždí a tak v letošním finálovém start listu nakonec figurovalo pouze 11 jmen. Pro nás patrioty může být potěšující, že 5 z nich mělo nejen české příjmení, ale i českou státní příslušnost.

Finále

A jak to nakonec dopadlo? Loňský vítěz Marc Künkele svůj titul letos neobhájil a po špatném startu a následujícím nešťastném pádu skončil jako „lucky looser“ na čtvrtém místě. Letošní titul tak patří nadějnému jezdci Světového poháru v telemarku Jonasu Schmidovi, na druhé místo letos z loňského čtvrtého poskočil ostřílený borec Andreas Hallady a třetí místo patří Stefanu Purgerovi.

Monte Kaolino 2014

Byť účast nebyla veliká, zábava rozhodně ano. Lyžování na písku v kombinaci s koupáním beach volleyballem, bobovou dráhou a dalšími atrakcemi, které Freizeitpark Monte Kaolino v Hirschau nabízí, prostě nemá chybu. Nehledě na to, že pravou beach party po lyžování v žabkách, s grilováním u ohně a studeným bavorským pivem můžete zažít jen tady na Kaolinu. Pevně doufám, že se nás tu bude scházet více a více a příští rok zaútočíme i na finálová umístění.