„Naše služby a filozofii tímto krokem přenášíme z Červené Vody i na stranu Čenkovic,“ potvrzuje spolumajitel SKIPARKu Červená Voda Libor Vlček.* „Transakcí získáváme další sedačkovou lanovku, pestrou sjezdovou trať a technologii zasněžování, jehož část budeme mít v pronájmu od občanského sdružení.“*

V Orlických horách tak vzniká jedinečný areál umožňující lyžování na obou stranách jedné hory – SKIRESORT Buková hora. Celková délka tratí v Červené Vodě a Čenkovicích bude nyní dosahovat 8,5 km. „Délka sjezdovek a přepravní kapacita činí z obou areálů největší lyžařské centrum východních Čech,“ upřesňuje ředitel SKIPARKU Červená Voda Radek Procházka. Pět hvězd na škále hodnocení pak posouvají SKIRESORT Buková hora mezi absolutní top česká lyžařská centra.Co se změní pro klienty? Ze záchytného parkoviště v Čenkovicích bude až k pokladnám SKIPARKu k dispozici skibus. Zákazníci si budou moci zakoupit jízdenky jednak na lanové dráhy obou SKIPARKů Čenkovice a Červená Voda, a s tím spojené služby, jednak jen jízdenky pro oblast Čenkovic. „Vytvořili jsme jednoduché odlišení jízdenek. Červený skipas bude určený pro Čenkovice, žlutý pro Červenou Vodu a lanovku v Čenkovicích,“ podotýká ředitel SKIPARKu Červená Voda Radek Procházka.

„Celý SKIRESORT Buková hora bude nyní jednoduše dostupný jak ze střední a jižní Moravy, tak i z východních Čech,“ dodává spolumajitel SKIPARKu Červená Voda Jaroslav Toman, kterého těší, že celá oblast nabízí i desítky kilometrů běžeckých tratí.