V Pekláku se sklouznete na dvou sjezdovkách – zkušení lyžaři na hlavní červené sjezdovce Peklák, která měří 800 m, a začátečníci na cvičné sjezdovce Zahrádky na pravé straně areálu. Hlavní sjezdovka je zpočátku rovinatější, po několika metrech se ale lehce lomí v malý „padáček“. Po celé délce je přehledná a s výhledem na Českou Třebovou. Je i překvapivě široká, takže se nemusíte bát ani delších lyží.


Na cvičné sjezdovce je zajímavé, že je rozdělena na dvě části, přičemž ta první má podoby jakési ohrádky, která je určená především malým dětem, co stojí poprvé na lyžích. Ťapání do kopce jim umožňují molitanové koberečky a výuku jim tu zpestřuje hromada plyšáků. Druhá část, kam přecházejí již ti pokročilejší, představuje lehký svah s lanáčkem a slalomem ze zvířat. Individuální výuka s instruktorem tu vyjde na 320 Kč.


Lyže i snowboardy si můžete zapůjčit v půjčovně, která se nachází hned u spodního parkoviště. Půjčovna nabízí rovněž možnost testovat aktuální modely značky Elan – zapůjčení testovaček na den vyjde na 400 Kč. Součástí služeb je také servis lyží.


Ozdobou Pekláku je i jeho příjemné zázemí. Obsahuje venkovní bufet, lavičky se stoly, několik šroubováků u stojanů, toalety a samozřejmě i bufet, kde se můžete ohřát. Ten nabízí klasiku – párky v rohlíku, pizzu, klobásy, utopence, … A k naší radosti také babiččin pečený čaj, tedy stoprocentně přírodní čaj, který se skládá jen z ovoce, cukru a koření.


Nástěnka v hlavním zázemí poctivě informuje o všem, co se ve středisku „šustne“ – kromě Čertovských dětských závodů 2. 3. aktuálně lákala i na zastávku SNOW tour.

Proč na Peklák?

Peklák je doslova městským střediskem, takže obyvatelé České Třebové mohou na sjezdovku hned po práci. Ta je v provozu od 9:00 ráno do 20:00 večer bez přerušení. Celodenní skipas vyjde dospělého na 380 Kč (do 16:00), dítě pak na 290 Kč. Od 27. 2. je tu však akce „Lyžuj za kilo“, kdy za 3 hodiny na sjezdovce zaplatíte pouhou stokorunu.V neděli jste s námi na Pekláku zdarma testovali lyže FISCHER, helmy a brýle značky SMITH a také rukavice LEVEL. Zatímco jste si pochutnávali na kukuřičce Bonduelle, mohli jste se bavit fotkami pořízené technikou SAMSUNG nebo GOPRO. O vaše pohodlí u stánků se staraly usměvavé promotérky oblečené v HALTI a STILAGO, s hodinkami GARMIN. V lyžákách je hřály ponožky LENZ a na sjezdovkách je zdobily hůlky KOMPERDELL. V neděli jste si rovněž mohli okouknout auta SUZUKI, projet se s ním a ve stejnojmenném slalomu v tyčích SOFT POLE jste mezi sebou soutěžili! Nezapomeňte, že nejlepší postupuje 14.-15. března do finálového dne v Karolince!Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: