Protože nás všichni lyžaři ujišťovali o tom, že Červená II bude tvrdá až až, prozkoumali jsme nejprve sjezdovky na Rýžovišti, které slunečním paprskům podléhají mnohem více. Červená I byla kolem desáté hodiny už poměrně změklá, stále se ale nejednalo o žádnou velkou „jarní břečku“, takže oblouky šly podle gusta a díky menšímu počtu lidí na sjezdovkách se hned netvořily ani muldy.


O něco tvrdší a upravenější byla nejdelší modrá sjezdovka v Harrachově. Je samozřejmě určena hlavně těm, co si na lyžích ještě nejsou úplně jistí, nicméně i my (už si na lyžích trochu jistí jsme :-) ) jsme si na ní našli to svoje – třeba možnost trénovat otočku o 180 stupňů za jízdy! ;-)


Na vrcholu Čertovy hory se nabízí hned dvě možnosti rychlého občerstvení - bufet u výstupu lanovky Delta nabízí například Krakonošův hovězí guláš (59 Kč), Harrachovskou grilovanou klobásu XXL (55 Kč) nebo Belgické vafle (35 Kč). Nás sem nalákala speciální nabídka Jägertee za 49 Kč. A samozřejmě jsme navštívili i občerstvení u výstupu lanovky Alfa, které je charakteristické svou prosluněnou terasou a lehátky Jägermeister. K jídlu tu můžete zkusit zapékané pannini (55 Kč) nebo si jen tak na sluníčku vychutnat sladké bombardino (65 Kč).


Kolem 12. hodiny konečně došlo i na nejznámější harrachovskou sjezdovku Červenou II. Už z dálky jsme mohly slyšet zvuky drnčení hran o zmrzlý tvrdý podklad. Ostré hrany přišly vhod i okolo poledne, kdy se na sjezdovce daly stále ještě krájet carvingové oblouky bez strachu ze zabřednutí lyže do hlubšího sněhu.
V neděli jste si nabroušené lyže FISCHER mohli zapůjčovat u našich stánků SNOW, kde jste rovněž mohli testovat helmy a brýle značky SMITH a také rukavice LEVEL. O vaše pohodlí u stánků se staraly usměvavé promotérky oblečené v HALTI a STILAGO. V lyžákách je hřály ponožky LENZ, na sjezdovkách jim ruce zdobily hůlky KOMPERDELL a hodinky GARMIN a často jste je viděli ověnčené i kamerami GOPRO. Do střediska i ze střediska nás vezly čtyřkolky SUZUKI S-Cross a Swift a veškerý obrazový materiál byl pořízen technikou SAMSUNG.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: