SNOW 89 vychází 1. října 2015
124 stran

Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání.


Časopis lze koupit i v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivé vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Přečtěte si časopis v elektronické podobě!

Ve SNOW 89 najdete 4 skipasy zdarma:


Více na www.skipas-zdarma.cz
Pár tipů z obsahu:


Roman Koudelka - skočil bych i se svým psem, ale bylo by mi ho líto

…prozradil na konci našeho rozhovoru Roman, který od malička skáče rád a ze všeho, co se v okolí naskytne. O tom, co pro něj skákání na lyžích znamená, co pro něj obětoval a kam to chce ještě dotáhnout, jsme si povídali jednoho červencového dne, jenž byl svými teplotami na hony vzdálený sportu, který má Roman tak rád a který my, již většinu života chodíme po zemi, tak obdivujeme a nechápeme.

Naši sjezdaři na prahu sezóny

Závodní sezóna klepe na dveře a my vás několik týdnů před zahájením Světového poháru informujeme o složení a změnách v národních týmech.

Světový pohár 2015/16 - Generační výměna?

Únava materiálu, věk, nebo změny priorit? To všechno zasáhne nadcházející závodní sezonu ve Světovém poháru. Mnoho velkých jmen se loučí, rozloučilo, nebo po důkladné rozvaze oznámilo v letních měsících roční pauzu.

Leki - fenomén s českým podpisem

Kdo by neznal značku Leki. Byla to ona, co povýšila lyžařské hole na hi-tech produkt a strhla zájem lyžařů na do té doby téměř přehlížený segment. Lyžařské hole – a nejen ty – nasytila technologií i designem a v podstatě vytvořila nový fenomén. I díky revolučnímu systému Trigger, který nechal zapomenout na tradiční poutka.

Univerzita Skiwithme.cz - Lyže nechte u hospody!

Tedy alespoň na chvíli, protože pro dnešní tipy, které jsou stěžejní pro všechna další témata, jimiž se budeme letos zabývat, je prostě nebudete potřebovat.Lyžujeme s kosmonautem bez stresu a s radostí

Tento článek je zaměřen, jako spousta jiných, na problémy v komunikaci. Je to moc obecné? Tak tedy na přehnaná a chybná očekávání rodičů, kteří lyžují s vlastními děti. Na nenaplněná očekávání a chybně pochopené signály dětí, které lyžují s vlastními rodiči.

Funkční prádlo pod proudem

Elektrifikace probíhá postupně po celé zeměkouli. V zemích s již rozvinutou infrastrukturou může proto vstupovat elektrický proud do všemožných zařízení. A proč tedy ne i do funkčního sportovního prádla?

MaxxTracks - nastává boom v Česku?

Přes dvacet let běhaly českými luhy a lány informace o zařízení se jménem MaxxTracks – což je lyžařský trenažér na bázi pojízdného koberce – víceméně nepovšimnuty. Od letoška se stav mění. jeden trenažér již funguje díky Ondřeji Vokatému a Ladě Pourové ve Skiareně Milovice a jsou podepsány objednávky na další. Ujme se tento unikátní produkt v českém lyžařském prostředí?

Na velikosti záleží

Uplynulou sezónu lyžování rostlo. Po předcházející nezimě žádný div. Otázka zní, zda a jak si branže dokáže stoupající momentum udržet.

Drahé, nebo levné?

Horský byznys by neexistoval bez lyžařů. A ti by zase neexistovali bez lyžařského vybavení a bez lyžařského umu, ke kterému je přivedli rodiče nebo lyžařský instruktor. Je vlastně jedno kdo. Právě rodič musel vše související zaplatit.

Hokkaido Road Trip

Minulý rok jsme vám v listopadovém čísle Snow přinesli ochutnávku lyžování na japonském ostrově Hokkaido. Tuny prašanu, freeride v lesích, sopky, prvotřídní jídlo a lázně onsen s pivkem v ruce jako regenerace po dni lyžování. Tento rok jsme chtěli jít o krok dál a Hokkaido poznat blíže. Vzali jsme dodávku, naplnili ji stoupacími lyžemi a dalšími potřebnými lyžařskými hračkami a procestovali ostrov ze severu na jih. Našli jsme krásné prašanové resorty ještě nezasažené turismem. Vylezli jsme několik vulkánů, okusili lokální kuchyni a poznali opravdové Japonsko.

Bílá čarodějnice aneb ohlédnutí za historií lavin v Alpách

Bílá čarodějnice či ledový drak – to jsou nebezpečné bytosti, jež dle starých legend sídlí vysoko v horách. Žije tam s nimi řada dalších tvorů, netvorů, skřítků a duchů, kteří ovládají všeliké živly. A živly v horách všude na světě mají velkou sílu. Ničivou sílu, se kterou může člověk jen těžko bojovat. Proto lidé pronikali do hor jen pomalu a opatrně. Vždy nás lákalo bohatství hor. Ale vždy jsme se také báli nebezpečí, které v horách číhá a které odtamtud přichází.

Je freeride (ne)bezpečný?

Odpověď na tuto otázku není černobílá. Záleží na tom, kdo bude odpovídat.
Jestliže se na ni zeptáte maminky teenagera, který se nedávno odpoutal od rodičů a sjezdovek, odpoví asi něco v tom smyslu, že jsou to šílenci a ona se doma pokaždé třese strachy, jestli se vrátí z další akce.

Schnalstal - konec světa s krásnou vyhlídkou

Jak odlehlým koutem Alp toto údolí je, dobře ilustruje příběh Ötziho – poté, co zahynul, strávil pod sněhem a ledem přes 5 000 let, než ho někdo objevil. V dnešní době, kdy je klid stále vzácnější komoditou, je takové místo ideálním útočištěm lyžařů, na které je v typickém alpském středisku moc živo.

Bělorusko - mini sukně a lyžování mezi paneláky

Začátečník pilující lyžařskou techniku na umělé sjezdovce v Solnečné Dolině uprostřed Minsku se mě zeptal: „Odkud jsi?“ „Jsem ze Spojených států, ale teď žiju ve Švédsku,“ odpovídám. „My žádné hory nemáme a vy máte naopak docela pořádný. Proč jsi přijel do Běloruska lyžovat?“
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 89!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE!