Kamenec může na první dojem od spodní stanice vleku působit trochu stísněně, ale nenechte se oklamat. Poté, co nasednete na kotvu a vyjedete nahoru, otevře se před vámi velká pláň a nádherný výhled na okolní krajinu. Pokud se jím chcete kochat i pří jízdě, můžete využít pomu, která začíná přibližně v půlce kopce a vyveze vás zpět k horní stanici hlavního vleku.


Kotvu lemují dvě červené sjezdovky o délkách 1 150 m a 1 120 m. Mírnější modrá varianta o délce 1 010 m, která se v polovině vlévá do červené tratě, je kvůli nedostatku sněhu bohužel mimo provoz. Přesto zbývá stále dost prostoru pro krájení oblouků všech rádiusů, neboť obě červené sjezdovky jsou široké a přehledné.


Pro ty, co si chtějí vyzkoušet, jak jsou na tom v závodním tempu, je vedle pomy postavený měřený slalom o délce cca 100 m. Pro freestylové vyznavače nabízí areál u horní stanice menší snowpark s několika vlnkami a bednami. Můžete tu zkusit prohoupat pár vln a zkušenější i nějaký ten trik.


Pokud se na lyžích moc necítíte, můžete si najmout instruktora - jak pro lyže, tak snowboard. Spíš ale tyto služby využijete pro své ratolesti, kterým slouží dětská lyžařská školička s pěkně vybaveným zázemím a vlastním vlekem, kde si budou trénovat první pohyby na lyžích a později i slalom.


Půjčovna a servis u spodního nástupiště vleku má ochotnou obsluhu a vybavení pro dospělé i děti, které se mohou během půjčovací procedury zabavit v mini dětském koutku přímo v půjčovně. Půjčovna je nově otevřena i během večerního lyžování (18-21 hod.), jinak samozřejmě po celou provozní dobu areálu od 8.30 do 16 hod.


K obědu láká restaurace naproti půjčovně, kde se pyšní burgery "jako kráva". Jestli nejste masoví, určitě si vyberete něco jiného z typické nabídky rychlého občerstvení. V případě vlastních zásob je vedle restaurace menší posezení. Naopak stačí-li vám něco menšího, vhod vám přijde horní bufet u výstupu z vleku, kde se můžete nasytit i zmíněnými výhledy.


Na Kamenec se snadno dostanou i neřidiči - přímo do areálu jezdí skibus, který si můžete rezervovat on-line. Celodenní permanentka vyjde pro dospělého na pěkných 400 Kč v hlavní sezoně, od pondělí do čtvrtka je jízdné zvýhodněné na 360 Kč a nechybí ani rodinné tarify. Když si stáhnete mobilní aplikaci Snowhill, budete mít vždy aktuální informace a můžete dokonce vyhrát celodenní permanentku a jiné ceny. Samozřejmostí je parkování zdarma.


Kamenec v kostce:

Vzdálenost z Prahy     2 h 15 min
Celodenní skipas dospělý (18-62 let) pá-ne     400 Kč
Celodenní skipas dítě (do 140 cm)     260 Kč
Celodenní skipas junior (do 18 let)     330 Kč
Senioři od 65 let     20% sleva
Parkování     zdarma na parkovišti kousek od nástupu na vlek


V neděli jste mohli v Kamenci zdarma testovat lyže FISCHER, hůlky LEKI, helmy a brýle značky SMITH, rukavice LEVEL a také vozy HYUNDAI. Při reportování jsme měli nohy v teple díky vyhřívaným ponožkám LENZ, používali jsme hodinky GARMIN a fotografie pořídili pomocí techniky SAMSUNG.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: