Razula má vlastně jedinou, a to červenou sjezdovku, která se v horní části rozdvojuje a záhy zase sbíhá v jednu. V době návštěvy byla v provozu varianta blíže ke kotvovému vleku, ale toto omezení nijak nevadilo - sjezdovka je rozmanitá i tak dost. A vcelku klame, přinejmenším při pohledu od dolní stanice vleku, kde může zdát, že jde o nějaký kopec pro děti. Až si ale dáte tenhle červený padák několikrát za sebou, budete mluvit jinak.


Sjezdovka hned zpočátku může konkurovat leckterému slalomáku. Nikoliv co do šířky, ale relativně prudký sklon vám dovolí velmi svižný rozjezd. V půli tratě si nohy sice na chvíli odpočinou na krátké rovince, ale za chvíli se svah znovu zlomí v pěkný a poměrně široký padák, jehož sklon nakonec ještě trochu přitvrdí, takže před nástupem na vlek máte co dělat, abyste svou rychlost dostali na nulu.


Razula má šikovné zázemí kousek od parkoviště. Najdete zde servis lyží, veřejné toalety a hospůdku s občerstvením, kde mají pravidelně k obědu na výběr ze dvou polévek a čtyř hlavních jídel. Vybrat si můžete třeba kuřecí řízek nebo boloňské špagety, já tradičně nemůžu odolat domácímu valašskému frgálu za 20 Kč (trojúhelníček). Nestihnete-li nákup frgálu do 16 hod. ve zdejším Gril Srubu Razula, vydejte se do recepce hotelů Horal, Lanterna a Galík, kde si můžete koupit klidně celý velký frgál až do 18 hod. za 125 Kč. Zmrzlíky hospůdka v Razule potěší krbem. ;-)


Gurmáni mohou po lyžování zavítat do restaurace čtyřhvězdičkového hotelu Lanterna, jen pár set metrů od svahu, kde se pyšní zkušenostmi ze stáží u michelinských šéfkuchařů. Nečekejte tedy hromadu jídla v jednom talíři, nýbrž hezky naaranžované a dobře sladěné kousky na typických i netypických talířích. V nabídce najdete hlavně tradiční místní pokrmy, ovšem netradičně připravené - třeba hřbet z mladého jelena s grilovanou šalotkou, líčka z mladého býčka na víně nebo domácí sorbety a zmrzliny.


V Razule je velkým „tahákem“ akce Lyžuj a plav, to znamená, že k celodennímu nebo večernímu skipasu dostanete hodinový vstup do wellnessu Horal, který se nachází pět minut cesty autem od Razuly. Wellness tvoří plavecký, zábavně-relaxační a dětský bazén a k bezplatnému vstupu do termálních bazénů je možné dokoupit i vstup do saunového světa. Ten jsme nemohli vynechat a osobně můžu potvrdit, že wellness v Horalu je jedním z nejlepších u nás vůbec - hlavně kvůli poctivým saunovým rituálům.


Razula v kostce:

Vzdálenost z Prahy     3 h 52 min
Celodenní skipas dospělý     430 Kč
Celodenní skipas dítě, senioři (do 150 cm, od roč. 1959)     290 Kč
Parkování     zdarma na parkovišti u hlavní silnice a cca 50 až 80 m od nástupu na vlek
V sobotu jste mohli na Razule zdarma testovat lyže FISCHER, hůlky LEKI, helmy a brýle značky SMITH, rukavice LEVEL a také vozy HYUNDAI. Při reportování jsme měli nohy v teple díky vyhřívaným ponožkám LENZ, používali jsme hodinky GARMIN a fotografie pořídili pomocí techniky SAMSUNG.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: