Na Karolince najdete jednu červenou sjezdovku Hlavní, na kterou vyváží kotvový vlek. Sjezdovka se hned po startu zlomí v kratší padáček, načež se lehce zmírní a otevře do prostranství. Odtud se dá pokračovat buď doleva na snowpark, nebo dále v krasojízdě po červené.


V Karolince jsme lyžovali dva dny – neděli a pondělí, a zatímco neděle se zahalila do mlhy, v pondělí vykouklo i slunce a obloha se dokonce zamodrala. Teploty už ale šly výš, a sjezdovka tak byla dobrá jen na prvních pár jízd, pak se už muselo počítat s měkčím povrchem. My měli kolem deváté ještě krásně urolbováno a utuhnuto, takže nebylo, nač si stěžovat.


Sjezdovka Hlavní je po úvodním prudším padáčku konstantně prudká, snad kromě jednoho menšího zlomu kousek před koncem, dostatečně široká a přehledná.


Hlavní „nej“ Karolinky je ale snowpark, který je nejdelší v Beskdydech, a možná za stávajících podmínek i jediný. Na to, že jinde není sněhu nazbyt ani na pár skokánků, v Karolince se jedou skoky ve velkém. Freestylisti tu mají žně, nicméně nejde o překážky úplně pro širokou veřejnost. Osobně jsem si troufla jen na první nejmenší skok, přesto jsem se docela proletěla, jak jsem snad ani nechtěla. Ve vzduchu jsem zapomněla i na svou oblíbenou roznožku. Kdo ale umí, ocení jak velikost, tak precizní úpravu snowparku.


Budete-li se dívat směrem dolů ze sjezdovky, spatříte na pravé straně nový lanáček pro začátečníky. V době naší návštěvy sice v provozu nebyl, nicméně na překážky se dostanete v pohodě i ze sjezdovky.


Karolinka podobně jako nedaleká Razula disponuje dostatečným zázemím. U poměrně velkého parkoviště najdete půjčovnu lyží, toalety, prolézačky pro děti a hlavně restauraci U vleku, která je vyhlášená jak pro dobré jídlo, tak pro kvalitní aprés-ski party – hlavně po závodech všeho druhu! Mým tipem k jídlu je rizoto s opečenou panenkou a houbami.


Pro děti, které se chtějí ohřát nebo vyměnit lyže za něco jiného, je tu dětský koutek v horním patře restaurace U vleku. Dětský koutek je zdarma a děti se tu zabaví jak s hračkami, tak třeba s pastelkami a omalovánkami nebo v bazénku plném barevných koulí.


Tradičně netradiční zábavou na Karolince je bobcross, tedy závod ve skicrossové trati na obyčejných bobech. Svou kategorii tu mají jak muži, tak ženy, a dokonce i děti od 5 do 12 let. Dále můžete soutěžit i o nejlépe umístěný tým nebo o „nejvystajlova­nějšího“ závodníka. Finále se pojede za večerního osvětlení a těšit se můžete i na vyhlášenou BobPárty po závodech v restauraci U vleku.


Lyžařský areál Karolinka zahrnut v projektu ČD Ski, takže jedete-li na Karolinku vlakem, dostanete na pokladně po předložení jízdenky 20% slevu na celodenní skipas. Z blízkého Vsetína jste na Karolince vlakem za 40 min.


Karolinka v kostce:

Vzdálenost z Prahy     3 h 52 min
Celodenní skipas dospělý     400 Kč
Celodenní skipas dítě     320 Kč
Parkování     zdarma na parkovišti přímo u areálu
V neděli a v pondělí jste mohli na Karolince zdarma testovat lyže FISCHER, hůlky LEKI, helmy a brýle značky SMITH, rukavice LEVEL a také vozy HYUNDAI. Při reportování jsme měli nohy v teple díky vyhřívaným ponožkám LENZ, používali jsme hodinky GARMIN a fotografie pořídili pomocí techniky SAMSUNG.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: