SNOW tour - Hlubočky 2017 from SNOW.cz on Vimeo.


Malebný kostelík v Hlubočkách zvěstuje, že se blížíte k areálu - ten se totiž vypíná přímo nad ním. Jakmile se dostanete k nástupu na kotvový vlek, který je v Hlubočkách hlavním dopravním prostředkem, uvidíte prakticky vše, především tedy na hlavní sjezdovku v celé její délce i šířce.


Sjezdovka je modře značená a na délku má zhruba půl kilometru, takže nabídne hlavně pohodu. Sice nejde o nijak prudkou trať, ale dalo se dosáhnout i docela sportovní rychlosti, která polevila až ve spodní třetině. V době naší návštěvy na sjezdovce převažovaly houfy dětí z lyžařských výcviků, čímž se vytvořila na vlek menší fronta, sjezdovka byla ale díky velmi příjemné šířce prakticky volná.


Ještě volněji pak bylo na vedlejší a červeně značené sjezdovce č. 2. Sjezdovka je o trochu užší než její modrá kolegyně, ale díky jejímu lehkému „odstrčení“ tu jezdí mnohem méně lyžařů.


Pro děti je v Hlubočkách připravený dětský park přímo u parkoviště - malí lyžaři mohou využívat pojízdný pás, slalomové tyčky, podjížděcí branky nebo i volný svah po pravé straně pásu. Jakmile zvládnou dětský park, mohou zamířit na krátkou mírnou sjezdovku s dětským vlekem hned na parkem.


V Hlubočkách mají od loňska novou korytovou bobovou dráhu, která je s délkou 1 030 m nejdelší ze všech typů bobových drah na Moravě a třetí nejdelší v České republice. Bobovka se zvlní celkem do 17 zatáček, dvakrát se tu otočíte o 360 stupňů, dvakrát si poskočíte a nechybí ani přejezd mostu a průjezd tunelem. Permanentka na 5 jízd vyjde na jednomístném bobu na 320 Kč, na dvoumístném na 480 Kč.


V hlavním zázemí areálu je vše, co se od lyžařského střediska očekává, tedy pokladny, toalety, malé občerstvení a také půjčovna lyží s lyžařskou školou. Dětská školka vyjde na hodinu na osobu na 420 Kč, individuální výuka carvingu, telemarku, snowbardu nebo i monoski stojí 500 Kč na hodinu. V půjčovně si můžete i za 190 Kč nechat nabrousit a navoskovat lyže.


V Hlubočkách se loni rekonstruovala restaurace vedle parkoviště a působí teď moderním až luxusním dojmem, pomineme-li dřevěné lavice. Nabídka hotovek se tu každý den obměňuje, stálá nabídka se pak skládá například z klasického langoše (45 Kč), párku v rohlíku (30 Kč) nebo bramboráku (45 Kč). Objednává se u pultíku vpředu, a když je jídlo hotové, vyvolává se jen název jídla, takže musíte být ve střehu, jinak si na vaší pochoutce smlsne někdo jiný. :-)


Hlubočky v kostce:

Vzdálenost z Prahy     3 hod
Celodenní skipas dospělí     380 Kč (do 16 hod)
Celodenní skipas děti (do 15 let)     270 Kč
Děti do 6 let     zdarma
Provozní doba lanovky     9:00 – 21:00
Webové stránky     www.skiarealhlubocky.cz
Parkování     bezplatné u areálu


V Hlubočkách jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali techniku LAMAX, hodinky GARMIN a hřáli nás u toho vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER.Partneři SNOW tour: