Přemyslov je menší lyžařské středisko ležící necelou půlhodinku od Šumperka. Ač jde o méně nápadný skiareál, oblouky tu při tréninku krájel i Ondra Bank. Hlavní sjezdovky jsou v Přemyslově dvě a spolu tvoří obrazec v podobě písmena D. Jízdu na černé sjezdovce Přímé pod lanovkou jsme v Přemyslově okusili až tuto zimu a už je nám jasnější, proč byl Bank tak zoceleným lyžařem.


Černá sjezdovka je zkrátka nekompromisní. Nabíhá pozvolněji, ale po pár metrech se prudce zalomí, jako byste sjížděli buben skokanského můstku. Krájeli jsme její manšestr jako první a nutno říct, že jsme si museli i několikrát zastavit. :-) Sjezdovka je bez zatáček a spouští se napřímo pod lanovkou dolů, takže přehledná je, jen bych ji vzhledem k prudkému sklonu uvítala o něco širší.


Pohodovou variantou je vedlejší modrá sjezdovka Esíčko, která tvoří pomyslné břicho zmíněného písmene D. Také Esíčko bylo o víkendu tvrdé a rychlost připomínala spíš jízdu po červené sjezdovce. Neměknoucí povrch dovolil carvingové oblouky i odpoledne.


Největší koncentrace dětí byla v Přemyslově na sjezdovkách Dětská I a Dětská II, které se nachází v samé pravé části areálu. Přejezd do této části je nejpříhodnější z modré sjezdovky užším přejezdem. Výhodou je, že se sem jen tak někdonepřiřítí a děti mají díky tomu více klidu i bezpečí. Využívat tu mohou lanáček, pomu i dětský park s pojízdným pásem a slalomovými zvířaty. Lyžařské lekce tu má na starosti lyžařská škola Sun Ski, kde vás den skupinové výuky na dítě vyjde na příjemných 490 Kč (celkem 4 hodiny výuky).


Občerstvení najdete v Přemyslově na dvou místech, a to na rozcestí mezi Esíčkem a Dětskými sjezdovkami a pak v hlavním zázemí vedle pokladen nad parkovištěm, které tu pravidelně navštěvujeme a pravidelně si chválíme chutné jídlo a velké porce. Můžete vybírat například mezi vepřovým vrabcem se zelím, masovou směsí, kterou zkusil kolega Tom, nebo svíčkovou, kterou si tu zas nikdy nenechám ujít já. Ceny jídel jsou také příznivé a kromě svíčkové za 105 Kč se ceny pohybují do 100 Kč.


Restaurace je propojená s bufetem, kde je na výběr kromě horké čokolády s porcí šlehačky i bombardino nebo tzv. pánský štrúdl, tedy jablečný džus s rumem.


Za příjemnou cenu se můžete ubytovat v penzionu Sokolka v Koutech nad Desnou, kde jsou k dispozici dvoulůžkové pokoje i čtyřlůžkové pokoje a společná kuchyně se společenskou místností. Průměrná cena je 260 Kč za osobu na noc.


Přemyslov v kostce:

Vzdálenost z Prahy     3 hod 7 min
Celodenní skipas dospělí     480 Kč
Celodenní skipas děti (6-15 let)     330 Kč
Děti do 6 let     zdarma
Provozní doba lanovky     9:00 – 16:00
Webové stránky střediska     www.desna-as.cz
Ubytování     www.penzion-sokolka-kouty-nad-desnou.az-ubytovani.net
Parkování     jedno malé parkoviště u pokladen, jedno větší 50 m od nástupu na lanovkuTaké v Přemyslově se odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat helmy a brýle SMITH, sportovní kamery LAMAX, batohy s páteřákem BOBLBEE, dále jste si mohli vyzkoušet jízdu na sněžných bruslích SLED DOGS a zdarma ochutnat ceilonský čaj DILMAH nebo zdravé tyčinky BOMBUS. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, čepky DOKE, šátky a kukly HAVEN a další vyhřívané produkty značky LENZ. Reportéry i promotéry jste mohli vidět v oblečení HELLY HANSEN a s hodinkami GARMIN.Partneři SNOW tour: