SNOWtour 2017/18: Zillertal - Hochzillertal from SNOW.cz on Vimeo.


Pokud bych z celého Zillertalu měla vybrat sjezdovku, která se mi líbila nejvíc, byla by to modrá pista číslo 9 mezi lanovkami Öfelerbahn a Kristallexpres, která představuje rozlehlou přehlednou pláň a i přes modré značení se tu sklouznete velmi sportovně. Díky dostatečné šířce jsem se nebála maximálně využívat můj 18metrový radius lyží, ovšem díky ne zas tak prudkému sklonu nebylo potřeba oblouky usekávat, daly se vyjíždět krásně po hraně.

Pavučina sjezdovek napravo od výstupu páteřní kabinky Hochzillertal je zbarvená rovnoměrně modrou, červenou i černou, takže kromě širokých plání se tu dají sjíždět i prudké padáky, například na trati č. 6 nebo pěkný a zároveň dostatečně široký sešup na sjezdovce č. 8.

Na opačně straně hřebenu po výstupu z lanovek Schneexpress nebo Krössbichlbahn se vám otevře pohled na kratší a pozvolnou sjezdovku obsluhovanou pomalou kotvou, jejíž výhodou je díky „odstrčenosti“ minimum lidí a zpestření v podobě funline s průjezdem tunelem, terénními vlnami, klopkami a také možností pořádně si bouchnout do boxovacího pytle.

Při přesunu na Hochfügen jsme narazili na červené sjezdovce č. 3 i na měřený slalom, který na sebe už z dálky upozorňoval velkou startovní BMW bránou. Samozřejmě jsem se zúčastnila – sice to obnášelo postát chvíli ve frontě, ale sjezdovka ve stínu se ubránila jakýmkoli korytům u branek, takže se dalo dobře soustředit jen na samotnou jízdu. Pro mě by sice branky mohly být „otevřenější“, ale dostatečná délka tuhle mou malou nespokojenost kompenzovala.

„Přejezdové“ pisty do Hochfügenu č. 1, 2, 3 a 4 mi imponovaly délkou a sportovním charakterem. Hodí se dát si před jízdou pár dřepů a spoléhat na dobře nabroušené hrany, protože pisty jsou teď v lednu většinu dne ve stínu. Za výživnou délku dávám ale palec nahoru.

I sjezdovky na Hochfügenu hrají všemi barvami – kopec sjedete ve sportovním duchu po černé nebo červené, ale s dětmi nebo začátečníky se dá jezdit i po modrých pláních v horní části, nebo po klikatých modrých traverzech v dolní. Velmi spokojení budou i fanoušci volného terénu, který je od výstupu lanovek dobře dostupný i bez šlapání.

Hochzillertal Hochfügen se pyšní dvěma horskými chatami, které patří k těm nejvyhlášenějším v Alpách vůbec – jde o Kristallhütte a Wedelhüte. My jsme vyzkoušeli druhou jmenovanou, která na sebe upoutá osobitou architekturou a prosklenou terasou s pohodlnými gauči a výhledem do údolí. Nejprve jsme si poručili jablečný štrúdl s vanilkovou polevou a po chvíli okukování sousedních talířů i steak, který můžeme vřele doporučit. Gastronomie je tu na znatelně vyšší úrovni, což se samozřejmě odráží i v cenách, takže za steak dáte kolem 35 eur.


Zillertal v kostce:

Vzdálenost z Prahy     6 h 20 min
Cena Zillertal Superskipasu - 2 dny:      
Dospělý     102,50 eur
Mládež (roč. 1999-2002)     82 eur
Děti (roč. 2003-2011)     46 eur
Webové stránky     www.zillertal.at


Partneři SNOW tour:


V Zillertalu jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, videotechniku LAMAX a DJI a fototechniku SAMSUNG, hodinky GARMIN a hřály nás vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER. Sílu nám dodávají tyčinky BOMBUS a nápoje DAVID RIO CHAI.