Sněhovou pokrývku na horách oteplení neohrozí

V nížinách možná někteří obléknou šortky, ale ve vyšších polohách domácích hor se zima udrží, může i přisněžit. Srážky by však měly být spíš ojedinělé, a to v podobě mrholení či slabého deště. Sníh na sjezdovkách změkne, při nočním mrazu zase zmrzne. Případné vyšší noční teploty mohou na ráno paradoxně připravit příjemnější, nezmrzlou sjezdovku.

I týden po sněžení se držel na sjezdovkách i okolo nich kvalitní přírodní sníh (Přemyslov, reportér radez)

Ideální sněhové podmínky panovaly i v Pasekách nad Jizerou (reportérka Daniella)


V Česku je aktuálně otevřeno 80 % sjezdovek


V sobotu bude zataženo až polojasno, teploty nad nulou

Alpy ve sněhové parádě

Po vydatném sněžení začátkem týdne, doprovázeném silným větrem, se lavinové nebezpečí, zejména v centrálních Alpách, zvýšilo až na nejvyšší stupeň a některá střediska byla dočasně odříznuta od světa a lyžařský provoz omezen. Situace se už ale uklidnila a ve většině středisek si tak mohou lyžaři užít parádních sněhových podmínek, jaké ani Alpy už dlouho nezažily. Výška sněhu se v nejvyšších polohách měří na metry.

V Rakousku je aktuálně otevřeno 89 % sjezdovek, v Itálii 92 %, ve Švýcarsku 63 % a ve Francii 80 %.


V méně známém štýrském Kreischbergu si z různě prudkých a širokých sjezdovek vybere každý, sněhu je dostatek (reportér zemlo)

Italské Tarvisio kromě pěkných červených sjezdovek nabízí i romantické výhledy (reportér zdenek.b)

Tipy reportérů

Rokytnice nad Jizerou

Výborné sněhové podmínky panují na Lysé hoře. Sjezdovky bývají zrána kvalitně upravené, netrpí ani přílišným množstvím lidí a čekací doby nejsou tak velké. V horních partiích Lysé hory je množství přírodního sněhu. Za slunečných dní potěší i výhled z Lysé hory.


Své lyžování v Rokytnici podrobně popsal reportér gimli35

Jablonec nad Jizerou - Kamenec

Tři kvalitně upravené sjezdovky s variabilním profilem a dostatečnou šířkou. K obsluze postačuje jedna kotva, potkat zde můžete mnoho trénujících závodníků. I zázemí v podobě půjčovny či občerstvení jsou na solidní úrovni.


Petr Havelka reportoval z Kamence.

Kouty

V jesenických Koutech je v provozu rychlá sedačková lanovka a tři kotvy. Na mírnější Pohodové sjezdovce a U vrtulí nebylo v posledních dnech ani příliš plno.


I prašanové hody si užil reportér bobu

Tip: skipas 1+1 zdarma

Buková hora

Ve všedních lednových dnech můžete lyžovat výhodněji díky akci skipas 1+1 zdarma. Mimovíkendová návštěva areálu se vyplatí i pro nízkou návštěvnost areálu, jak si vyzkoušel reportér Monkeyr.


Kvalitní sníh a málo lidí na Bukové hoře ve všední den (Monkeyr)