Sjezdovky nad Apricou se rozprostírají na třech kopcích, které jsou přejezdovými cestami vzájemně propojené. Začínáme výjezdem kabinkovou lanovkou Palabione do mezistanice, která představuje centrální náměstíčko areálu, odkud se můžete vydat ještě výš nebo přejet na sousední kopce Baradello nebo Magnoltu.


Na první jízdu se vydáváme ještě výš sedačkovou lanovkou, která nás ovšem trochu překvapí poměrně pomalou rychlostí, takže na další jízdy už volíme lanovky jiné. Sjezdovkám z výstupu nebylo co vytknout – červená a modrá se převážně vlnily lesem a byly příjemně jezdivé a s blížící se mezistanicí společně vytvořily jedno velké prostranství.


Pravá strana Magnolta zaujme postupným přitvrzením obtížnosti trati. Na úplném vrcholu se začíná pozvolně pěkně po modré, v prostřední části přijde červený slalomák a dolů do Apricy už se sviští po poctivé černé. Co se týká „údolních sjezdovek“ do města, líbila se mi nejvíc červená sjezdovka značená písmenem N, která je hravě členitá a sportovní po celé délce.


Nejsympatičtěji na mě v Aprice působila část Baradello, zejména její horní polovina, která nabízí sjezd do mezistanice po pohodové točivé modré, široké červené a přehledné černé. Sedačková lanovka v této části frčí navíc pěkně rychle, takže pro sportovní výkony je nejlépe jet sem. Nejvíc jízd padlo na červené pistě V, která mě v pohodě nechávala využít „osmnáctkový“ radius.


Aprica je poměrně fotogenické středisko, prakticky z každého místa v horní části se dá kochat horskými panormaty. Sjezdovka, která se k panoramatům nejvíce hlásí, je modrá pista Panoramica „S“, která nechá nahlédnout na hory i do údolí.


Díky sjezdovkám převážně se klikatícím lesem mi tratě v Aprice připomínaly do jisté míry sjezdovky české, ovšem s tím rozdílem, že ty „aprické“ jsou širší a delší. :-) Líbí se mi tu kombinace tratí všech obtížností a jejich terénní rozmanitost, kdy se dá zajezdit na širokém prostranství i v lesní šněrovačce.


Část pro děti a začátečníky se nachází mezi Baradellem a Palabione na kraji městečka Aprica takovým způsobem, že na sjezdovku vidíte prakticky z restaurace ve městě. Kraťoučké mírné svahy jsou tu zpestřené jednoduchým slalomem nebo průjezdem mezi boxovacími pytli. Malí nelyžaři tu mohou zkusit snowtubing.


Na typickou italskou večeři můžete v Aprice zajít do příjemného hotelu Cristalo Club, kde se zároveň můžete ubytovat. Hotel nabízí pokoje vyššího standardu, wellness se saunou a bazénem a ke společenským aktivitám se nabízí bar a útulný lounge.


videoDo Apricy se můžete vydat s cestovní kanceláří Nev-Dama, která je dlouhodobě jedničkou na trhu v oblasti zimních dovolených v Itálii. V rámci zájezdu se můžete zúčastnit různých akcí, jako je welcome drink zdarma nebo večerní pizza party ve městě.
Nabídku zájezdů do Apricy najdete na Nev-Dama.cz!Aprica v kostce:

Vzdálenost z Prahy     9 h 33 min
Celodenní skipas dospělý     39 eur
Celodenní skipas Junior (roč. 2001-2009)     30 eur
Celodenní skipas dítě (roč. 2010 a mladší)     25 eur
Celodenní skipas Senior (roč. 1952 a starší)     34 eur
Provozní doba střediska     8:10 – 16:00
Ubytování     CK NEV-DAMA
Webové stránky střediska     www.apricaonline.com
Parkování     zdarma u nástupu lanovek


Partneři SNOW tour:


Také v Aprice se ve spolupráci s cestovní kanceláří NEV DAMA odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH nebo sportovní kamery LAMAX. Zdarma jste mohli ochutnat nápoje DAVID RIO CHAI nebo zdravé tyčinky BOMBUS. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, čepky DOKE, a vyhřívané produkty značky LENZ.
Reportovali jsme v oblečení HELLY HANSEN, používali hůlky KOMPERDELL, videotechniku LAMAX a DJI, fototechniku SAMSUNG a hodinky GARMIN.