SNOW tour 2018: Monínec únor from SNOW.cz on Vimeo.


Páteřní lanovkou Monínce je čtyřsedačka, která vyváží na kilometr dlouhou Velkou sjezdovku. Svah je po celé délce poměrně přehledný a sklon je přívětivý hlavně pro začínající lyžaře a šikovnější děti, nicméně ani zkušený lyžař tu nemá problém vykroužit carvingový oblouk. Širší horní část navíc obsluhuje i kotvový vlek.


Ve spodní části sjezdovky se nachází tzv. Funline neboli trať s různými klopenými zatáčkami, překážkami a průjezdem tunelem. Trať je stavěná tak, aby ji projeli i nejmenší prckové.


Pro začínající děti je na Monínci určená Hotelová sjezdovka s pomou, která je letos nově okořeněná i několika terénními vlnami. Dalším možností kam na první lyžařské krůčky je sjezdovka Školní, respektive Skipark Médi Brumíka s pohyblivým kobercem. Za odměnu můžete vzít děti na vedlejší snowtubing.


Teplý oběd dostanete buď v restauraci hotelu Monínec, nebo v samoobslužné restauraci u nástupní stanice lanovky M2. Samoobslužná restaurace nabídne vnitřní i venkovní posezení - výborný je guláš s pěti knedlíky. V nabídce tu dále bývají špagety, svíčková, nebo kuskus s kuřecím masem.


Rodinná orientace Monínce se odráží i v zázemí, kdy na jednom místě vedle nástupu na lanovku najdete kromě restaurace a toalet i pokladny a pestře vybavenou půjčovnu lyží včetně prodejny sportovního vybavení jako helmy, čepice, rukavice nebo ponožky.


Monínec se před dvěma roky vybavil nejmodernější zasněžovací technologií umožňující výrobu sněhu bez ohledu na venkovní teplotu, díky kterému si můžete užít lyžování od prosince až po duben. Celá hlavní sjezdovka je zasněžována a osvětlena, takže vyrazit i po práci na večerní lyžování od 18 do 21 hodin.
Monínec v kostce:

Vzdálenost z Prahy     1 h 10 min
Celodenní skipas dospělý (15-59,99 let)     595 Kč
Celodenní skipas dítě (5-14,99 let)     480 Kč
Celodenní skipas senior (60 a více)     480 Kč
Web     www.moninec.cz
Parkování     zdarma na parkovišti kousek od nástupu na lanovkuPartneři SNOW tour:


Také ve skiareálu Monínec se odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH nebo sportovní kamery LAMAX. Zdarma jste mohli ochutnat nápoje DAVID RIO CHAI nebo zdravé tyčinky BOMBUS. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, čepky DOKE, a vyhřívané produkty značky LENZ. Reportovali jsme v oblečení HELLY HANSEN, používali hůlky KOMPERDELL, videotechniku LAMAX a DJI, fototechniku SAMSUNG a hodinky GARMIN.