Gstaad ležící v nadmořské výšce kolem 1 000 m n. m. je obkloben sice níže položenou (nadmořská výška do 2 000 m n. m., s výjimkou ledovce Les Diablerets), ale za to o to rozsáhlejší lyžařskou oblastí pod jednotným skipasem. Ta se skládá z šesti lokalit, které jsou vzájemně propojeny železnicí nebo skibusy. Najdeme zde přes 110 lanovek a vleků s celkovou přepravní kapacitou více než 67 000 osob za hodinu, které obsluhují 497 kilometrů sjezdových tratí všech náročností (s členěním 230 km modré, 184 červené a 83 černé sjezdovky).

Největší lyžařskou houpačku zvanou Snow Paradise 2000 najdeme na svazích mezi Gstaadem a obcemi Saanenmöser, Zweisimmen, Schönried a St. Stephan. Lyžařské terény jsou zde pestré, nicméně převažují spíše lehké a středně obtížné, zato dlouhé sjezdovky. Oblast se 125 kilometry sjezdovek a 26 přepravními zařízeními je tak velmi vhodná pro nenáročné lyžaře a rodiny s dětmi.

V letošním roce zde bude na trase Saanenmöser - Saanenwald - Saanerslochgrat uvedena do provozu moderní 10místná kabinková lanovka, která bude vůbec první lanovkou nového systému D-Line firmy Doppelmayr/Ga­raventa ve Švýcarsku. Nahradí již zastaralou šestikabinku značky Poma. V příštím roce se na místě stávající čtyřkabinky na Eggli (která je zase pro změnu úplně poslední svého druhu s tzv. šroubovými spínacími aparáty) rozjede další 10-místná kabinka, tentokrát s kabinkami oválného tvaru designované studiem Porsche. Jejím dodavatelem bude švýcarská firma BMF.

Skipas platí i pro 15 km vzdálený ledovec nad Les Diablerets s 25 kilometry sjezdovek, kde se lyžuje v nadmořské výšce až 3000 m n. m. a který ocení především sportovnější lyžaři. Velkým zážitkem je už cesta kabinovou lanovkou nahoru, kde se nachází panoramatická restaurace od architekta Botty. Lákadlem je také 14 kilometrů dlouhý sjezd z ledovce „Gstaad glacier 3000“ do Oldensattel-Reusch s převýšením 1700 metrů.

Na své si přijdou také snowboardisté. Ve Snow Paradise 2000 najdeme skicross park „Vanille Noir“, na ledovci Les Diblerets pak Monsterpark Glacier se 2 U-rampami, různými překážkami, skoky a mnoha dalšími atrakcemi. V La Braye-Château d'Oex na okraji oblasti se nachází další Snow Park „La Braye“. Zkrátka nepřijdou ani běžkaři - okolí Gstaadu nabízí mnoho možností na placených okruzích, které vedou až k dolní stanici kabinové lanovky na ledovec Les Diablerets.

Centrem zábavy je Gstaad, kde kromě mnoha obchodů a místního kasina můžeme navštívit také krytý bazén spojený s relaxačním centrem nebo vyzkoušet beach volley ball. Místní specialitou je pak Snow golf na hřišti s devíti jamkami. Vyzkoušet můžete také sáňkování, jízdu psím spřežením nebo se můžete vydat na procházku po upravených cestách zasněženou krajinou. Za návštěvu stojí také sousední Château d'Oex, který je evropským centrem létání horkovzdušnými balóny. Všechny domy v Gstaadu jsou postaveny ve stylu chaletů, což tomuto městu propůjčuje neopakovatelné kouzlo. Gstaad je také centrem koncertů a festivalů, které zde mají dlouhou tradici.

V Gstaadu to žije také v létě. V provozu je zde celá řada lanovek (i v případě špatného počasí je každý den v provozu alespoň jedna), které zpřístupňují značené turistické trasy všech obtížností. Oblast je vyhledávaná také milovníky paraglidingu a jízdy na horských kolech a adrenalinovým zážitkem je jízda na bobových drahách, které se nachází na vrcholu Rellerli a také na ledovci Les Diablerets.