Kabinková lanovka byla vybudována v lázeňském městečku Świeradów-Zdrój, které leží v Jizerských horách poblíž trojmezí Polska, České republiky a Německa jako páteř zcela nového lyžařského střediska na severním svahu 1 107 metrů vysokého vrcholu Stóg Izerski. Výstavba areálu byla zahájena v létě 2007, ještě v tomtéž roce se podařilo dokončit veškeré základy a taktéž usadit podpěry. Na jaře 2008 pak výstavba pokračovala montáží staniční technologie a na začátku léta byla lanová dráha dokončena. Do pravidelného provozu s cestujícími byl ovšem areál uveden až na začátku zimní sezóny, konkrétně 28. listopadu 2008.


Investorem je finanční skupina Spółka Sobiesław Zasada S.A. (jedna z největších svého druhu v Polsku, je mj. i největším prodejcem značky Mercedes v Polsku nebo vlastníkem výrobců autobusů Jelcz a Autosan) a celý areál je pojat ve velkolepém a komfortním stylu. Dominantou areálu je kromě rozlehlého parkoviště především víceúčelová budova, do které je integrována i dolní napínací stanice lanové dráhy s depem pro kabinky. Taktéž horní stanice s podzemním pohonem byla realizována jako bohatě dimenzovaná klasická zděná budova. Trasa s čtrnácti podpěrami, z nichž jsou dvě nosnotlačné a jedna tlačná, je dlouhá 2 114 metrů a celkem 71 žlutých kabinek typu Omega IV v provedení LWI (tzn. s nástupem a výstupem v úrovni podlahy stanice) od firmy CWA umožňuje dosáhnout přepravní kapacitu 2 400 osob za hodinu.


Areál disponuje 2 500 metrů dlouhou (je tak jedna z nejdelších v Polsku) a 40 m širokou sjezdovkou s převýšením 440 m, o kterou se starají tři stroje Kässbohrer PistenBully. Lanovku doplňuje padesátimetrový pojízdný koberec SunKid.

Samozřejmostí je plně automatický systém technického zasněžování s 20 děly Areco a díky umělému osvětlení 136 svítidly nabízí sjezdovka také večerní lyžování. Středisko využívá bezkontaktní turniketový systém firmy Axess. Lanová dráha je v provozu celoročně, v letní sezóně usnadňuje turistům nástup na turistické trasy a taktéž zajišťuje pohodlný přístup k horské chatě Schronisko na Stogu Izerskim. Představeny byly také plány na další rozšiřování areálu, kdy se počítalo s vybudováním dalších sjezdovek a taktéž sedačkových lanovek. Kdy, resp. zda-li vůbec k tomu někdy dojde, je ovšem otázkou.