Tradiční Lake Louise se pro ni přitom nevyvíjelo nijak optimisticky. V obou sjezdech skončila pod pódiem, na 9. a 4. místě. V následujícím super-G však šokovala celý svět svým vítězstvím s odstupem 0,77 s na druhou pozici. Její 46. vítězství ve Světovém poháru tak bylo vstupenkou do síně slávy, kterou do té chvíle opanovalo jen šest světových závodnic. Mikaela je sedmou na světě, které se podařilo zvítězit ve všech pěti disciplínách (slalom, obří slalom, super-G, sjezd, kombinace). Zároveň však drží jedno prvenství. Pokud vezmeme v úvahu i čerstvou disciplínu paralelní slalom, je Shiffrin vůbec prvním závodníkem na světě (napříč kategoriemi ženy a muži), který zvítězil ve všech 6 disciplínách. „Byl to jeden z mých největších snů, když jsem začínala závodit“, řekla, letos 23letá, Shiffrin. Mikaela ve svém úspěšném tažení ale pokračuje. Evropské turné, které začalo o uplynulém víkendu v St. Moritz, zahájila opět prvním místem v super-G a v nedělním paralelním slalomu postupovala hladce až do samotného finále, kde dokázala v těsném souboji zvítězit nad Slovenkou Petrou Vlhovou.Nová hvězda Atomicu?

Mauro Caviezel. To je jméno, které si zapamatujme. Až do letošního roku nedosáhl výše než na 3. místo. Pravda, bylo to v roce 2017 rovnou na mistrovství světa, ale ve Světovém poháru se mu štěstí zatím vyhýbalo. Letošní sezonu začal 3. místem v Lake Louise, v Beaver Creek si na světoznámé sjezdovce Birds of Prey dojel pro dvě 2. místa ve sjezdu a v super-G. „Letošní výsledky jsou pro mě obrovským krokem vpřed. Je neskutečné, že všechna ta dřina se konečně začíná vyplácet“, říká švýcarský sjezdař, který aktuálně vede hodnocení disciplíny super-G.Hirscher až druhý?

Možná trochu překvapivé bylo 2. místo Marcela Hirschera v obřím slalomu v Beaver Creek. Ještě překvapivější bylo vítězství Stefana Luitze, který se po roční pauze způsobené zraněním vracel do kolotoče Světového poháru. Ale není každý den posvícení. Marcel Hirscher má již letos na kontě vítězství ve slalomu v Levi a po druhém místě v Beaver Creek byl před začátkem evropského turné pátým mužem celkového hodnocení Světového poháru. V prvním závodě v St. Moritz ale ukázal opět svoji dominanci a v obřím slalomu zvítězil s odstupem více než 1 vteřiny. Jeho další pódiové umístění v obřím slalomu je zároveň sedmnáctým v řadě, což svědčí o obrovské vyrovnanosti jeho výkonů.