SNOW tour 2019 - SKIARÉNA Jizerky - Severák from SNOW.cz on Vimeo.


Na Severáku leží momentálně okolo 65 cm sněhu a v provozu je celý areál včetně dětských parků. Sjezdovky Sevreáku jsou kraťoučké, přehledné, velmi mírné a nasázené jedna vedle druhé, takže areál se tu rozprostírá spíš do šířky než do délky.


Sjezdovky na Severáku jsou uskupené do různých zón tak, aby děti mohly při výuce lyžování systematicky postupovat od nejmírnějších svahů po prudší. Výchozím odrazovým můstkem je dětský park s pojízdným pásem a slalomovými zvířaty, který je umístěný do centra dění a bezpečně ohraničený.


Dětský park je součástí zóny Kids park, na kterou dále navazuje široký mírný cvičný svah School park obsluhovaný dvěma dětskými pomami.


Jakmile jsou sjezdovky School parku dětem krátké, mohou pokračovat do Junior parku v levé části střediska. Nulová členitost a vlídné sklony svahů tu přejí jak úplným začátečníkům, tak mírně pokročilým dětem.


Pro pokročilé děti se nabízí Adrenalin park, který je tvořený hlavními sjezdovkami U Arniky I. a U Arniky II., dále snowparkem a měřeným slalomem pro všechny.


Nejsportovnější sjezdovkou na Severáku je červená pista Jih, která je jako jediná slunečně orientovaná, ale díky stávajícím mrazům nijak neměkne a zůstává tvrdá i odpoledne. Sjezdovka sice není nikterak dlouhá, prudší sklon tu ovšem umožní i několik poctivých carvových oblouků.


Až na vedlejší Loučky vás zavede sjezdovka přemostěná, která je se svou délkou přes 600 metrů zároveň nejdelší sjezdovkou Severáku. Trať je sice po vzoru svých kolegyň pozvolná, malým dětem ji ale kvůli přejezdu mostíku na pomě nedoporučuji. Pro zkušenější může jít o zajímavé zpestření, pozor ale, abyste z mostíku dolů nebyli rychlejší než poma. :-)


I na Loučkách najdete několik kratších sjezdovek a i tady se dá kromě obloučků v pluhu vykouzlit i oblouk po hranách.


Zázemí Severáku je kompaktní a na jednom místě tu najdete pokladnu, půjčovnu lyží a lyžařskou školu. Půjčovna zatím nabízí jen základní servis, do budoucna se má však celá budova rozšířit a přibyde sem i stroj na velké servisování lyží. Zapůjčení top setu lyží na celý den vyjde na 400 Kč.


V budově hlavního zázemí najdete i jeden z nejlépe vybavených dětských koutků, co česká lyžařská střediska nabízejí. Děti si tu mohou hrát na velké hrací ploše s hračkami, nebo si u stolečku kreslit či něco vyrábět. Výhodou jsou toalety a možnost kuchyňky s mikrovlnkou přímo na patře a využít se dá i služby hlídání dětí, kdy za 2 hodiny zaplatíte 120 Kč. Tento dětský koutek je dost možná vůbec největším tahákem celého Severáku.


Na teplé jídlo můžete na Severáku zajít do restaurace Arnika v hlavním zázemí, občerstvit se pak můžete v několika bufetech přímo u sjezdovky. My zakotvili v sedacích pytlích na nejvyšším bodě areálu v bufetu U Pepika a vychutnali si horkou medovinu.


Severák v kostce:

Vzdálenost z Prahy     1 hod 30 min
Celodenní skipas dospělí (nad 18 let)     400 Kč
Celodenní skipas děti (6-15 let)     280 Kč
Celodenní skipas junioři (15-18 let)     340 Kč
Celodenní skipas senioři (nad 63 let)     340 Kč
Děti do 6 let     180 Kč
Provozní doba lanovky     9:00 – 16:00
Webové stránky     www.skijizerky.cz
Parkování     bezplatné, přímo pod sjezdovkami


Partneři SNOW tour:


Na Severáku jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, techniku LAMAX, hodinky GARMIN a hřály nás u toho vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER.