V Branné se můžete sklouznout na třech sjezdovkách, které obsluhují dvě pomy a jedna dvousedačková lanovka.


Nejmírnější sjezdovkou je modrý cvičný svah v nejhornější části střediska, na kterou je potřeba zkombinovat výjezd lanovkou i dětskou pomou. Na první oblouky tu oceníte přívětivý sklon a dostatečnou šířku.


Z cvičného svahu můžete rovnou pokračovat na modrou sjezdovku, která je rovněž dobrým odrazovým můstkem pro začínající děti, na druhou stranu tu není problém postavit lyže na hrany a rozhoupat je do série carvingových oblouků. V době naší návštěvy se nám poštěstilo jezdit na parádně utaženém manšestru, takže i na modré sjezdovce se dala nabrat solidní rychlost.


Ač je Branná vhodná zejména pro mírně a středně pokročilé lyžaře, červenou sjezdovku tu ocení i sportovnější lyžaři. Její úvod se sice tváří, jakoby se nechumelilo, náhle se ale sjezdovka promění v krásný rychlý slalomák a na tvrdém podkladu jsme tu naše lyže doslova rozdováděly. :-)


Malé děti se na Branné svým prvním obloučkům mohou učit mezi slalomovými zvířaty v oddělené dětské části s lanáčkem a využít samozřejmě lze instruktory lyžařské školy Sun Ski. Privátní výuka na osobu na hodinu vyjde na 690 Kč.


Lyžařskou výbavu zapůjčíte v půjčovně v podobě maringotky přímo u bezplatného parkoviště.


Občerstvit se na Branné můžete buď v bufetu pod modrou sjezdovkou, nebo v Hospodě u nástupu na sedačkovou lanovku. Restaurace je útulně zařízená a nabídne různé druhy polévek, domácí pizzu nebo klasický párek v rohlíku či nakládaný hermelín. Pokud už máte dolyžováno a natrefíte na Banditu, majitele areálu, je velmi pravděpodobné, že vás pohostí domácí jedničkovou slivovicí. Pokud vás čeká ještě cesta autem, doporučuji netradiční pečený čaj různých příchutí, mezi kterými nechybí jablko nebo ananas.


Branná v kostce:

Vzdálenost z Prahy     3 hod 4 min
Celodenní skipas dospělí     480 Kč
Celodenní skipas děti     360 Kč
Provozní doba lanovky     9:00 – 19:00
Webové stránky střediska     www.skibranna.cz
Parkování     parkoviště zdarma pod sjezdovkou
Partneři SNOW tour:


V Branné se o víkendu odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH nebo sportovní kamery LAMAX nebo sněžné brusle SLED DOGS. Zdarma jste mohli ochutnat tyčinky CHIMPANZEE a po lyžovačce i dominikánský elixír Bucanero. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, nákrčáky a čepice RITUALL a čepky DOKE, a vyhřívané produkty značky LENZ. Reportovali jsme v oblečení HELLY HANSEN, používali hůlky KOMPERDELL a videotechniku LAMAX.