SNOW tour 2019 - Peklák from SNOW.cz on Vimeo.


Zdejší hlavní červená sjezdovka Peklák má příjemný sklon, je široká a je rozdělena malým snowparkem, spíše pro začínající jezdce, na dvě části: jednu s technickým sněhem a druhou se sněhem přírodním. Na vrch kopce vás vytáhne rychlá kotva, díky níž se tu fronty nestojí. Svah vydrží upravený až do odpoledne a ani o víkendu nám nikdo v oblouku nepřekážel. Jako bonus zvrchu hezky přehlédnete celou Českou Třebovou. Peklák je v celé délce osvětlen pro každodenní večerní lyžování od 17:00 do 21:00.


Pro méně zkušené lyžaře je stranou velké sjezdovky k dispozici mírnější svah zvaný Zahrádky. Vedle tohoto mírného svahu je ještě bezvadně vybavená a bezpečně ohraničená dětská školka s jedoucím pásem a příjemné zázemí, kde na vás čekají milí instruktoři.


Pokud byste si potřebovali půjčit vybavení, je k dispozici dostatečně vybavená půjčovna přímo u parkoviště. V případě, že to vaše lyže potřebují, udělají vám přímo v půjčovně rychlý servis. Parkování je v areálu zdarma přímo pod vlekem.


Na oběd si zajděte do místního občerstvení, kde jsme ochutnali moc dobrou gulášovou polévku za 50 korun i pravou italskou pizzu za 150 korun. Děti ocení třeba horkou višeň za 35 Kč.


Na Peklák se dostanete nejen z České Třebové a okolí, ale klidně i z Prahy, pokud si sednete na vlak, který vás do hodiny a půl doveze téměř ke sjezdovce.Peklák v kostce:

Vzdálenost z Prahy     2 hodiny
Celodenní skipas dospělí     420 Kč
Celodenní skipas děti (do 15 let)     320 Kč
Celodenní skipas senioři     320 Kč
Vlastník zdravotní karty ministerstva vnitra     ½ hod. zdarma
Provozní doba lanovky     9:00-16:00 /večerní 17:00-21:00
Webová stránka     www.peklak.cz
Parkování     zdarma u stanice lanovky

Partneři SNOW tour:


Na Pekláku jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, techniku LAMAX, hodinky GARMIN a hřály nás u toho vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER.